Jaxx Паричник преглед - сите околу Биткоин Паричник | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

Jaxx Паричник преглед - сите околу Биткоин Паричник

Jaxx Паричник преглед - сите околу Биткоин Паричник

IMPORTNAT: на 10 јуни 2017 година за бубачки безбедност беше објавено во однос Jaxx. Време на Jaxx беше известен за ова сепак сеуште немаат имплементирано поправам. Предлагам избегнување Jaxxuntil тоа се занимаваа со.

Јас неодамна се разгледува најдобрите Ethereum паричници aroundand наидов Jaxx- независна паричник Bitcoin која е достапна за повеќето уреди (Windows, Apple и Linux десктоп, Android и iOS мобилни и таблета, и Google Chrome и Firefox екстензии.)

Денес би сакал да се подлабоко се погледне во Jaxx и да видиме како тоа се споредува со други успешни десктоп паричници. За овој преглед јас ја преземале десктоп верзијата Mac OS и верзијата iOS.

Тревога - Бев многу импресиониран.

Дизајнот е голема, на корисничкиот интерфејс е неверојатно

Првото нешто што го забележав во Jaxx е дизајнот. Паричникот користи убава, минималистички црни екрани кои донесе едноставност на корисникот. Сепак тоа не е она што ме натера да се продаваат на паричникот. Она што беше навистина неверојатно во моето мислење беше едноставен интерфејс.

Дури и ако сте полн newbie најверојатно ќе успее да го користите Jaxx без многу проблеми. Подесување е прилично едноставна и тековната употреба е ограничена само на основите, како што се "испрати" / "добиваат" и менување на видот валута.

Со Bitcoin и cryptocurrencies се толку технички предмет што навистина ни треба овој вид на производи кои не се плашиш на корисникот далеку.

Сепак, фактот дека интерфејс е минимална, не значи дека Jaxx не снабдување на корисниците со напредни функции. Откако ќе кликнете на "менито" (горе десно), ќе ги добиете сите вид на напредни функции, вклучувајќи:

  • Додавање / отстранување на различни поддршка валута
  • Користење на различни девизни
  • Поставување на големина трансакција плаќање за побрзо / поспоро потврди (види ја сликата подолу)
  • Линкови на приватниот клуч на паричникот
  • Паричник резерви
  • Увоз на средства од паричникот на хартија
  • Поставување на PIN за безбедност

Овие опции веројатно покрие најголем дел, ако не и сите, на карактеристики обично се погледне во паричникот. Исто така, секоја функција доаѓа со мал совет алатка која објаснува повеќе за тоа, така да не мора да одат во потрага на интернет за објаснувања.

Поддршка Altcoin достапни за повеќето големи пари

Jaxx не е само Bitcoin паричник, исто така, поддржува многу други големи altcoins вклучувајќи: Ethereum (ETH и сл), цртичка, Авгур (REP), Litecoin (LTC), Zcash (Зец) и РСК.

Додавање или отстранување на валута трае само два клика - Одете на "менито" -> "Паричници" и изберете што валутите што би сакале да имате на вашиот Jaxx паричник.

ShapeShift интеграција е игра менувач

Еден од поважните карактеристики Jaxx има, тоа не е достапна во други паричници е вграден во интеграција со ShapeShift. ShapeShiftis услуга замена за конвертирање помеѓу blockchain токени и пари. ShapeShift е интегриран директно во Jaxx за да се овозможи во-стан конверзија помеѓу сите валути Jaxx поддржува. Еве една минута објаснување за тоа како функционира ShapeShift:

Ова значи дека можете да разменувате Bitcoin за ЕТХ, на пример, од рамките на стан. Со цел да го стори тоа само кликнете на иконата на лисицата во рамките на стан (види подолу) и да одлучи што и колку сакате да се разменуваат.

Некои дополнителни размислувања за Jaxx

Еден од downsides на Jaxx е дека тоа не е со отворен код. Сепак, програмери направија код достапен за секој кој е во потрага да го разгледа на паричникот е почетната страница. Поддршка за паричникот се врши преку систем за билети и таму е стабилна ЧПП pagein цел да се решат прашањата на своја.

Јас сум исто така се обидел да се погледне за коментарите на интернет во врска со Jaxx. Јас не се пронајдени неколку peoplewho имаше issueswith паричникот во минатото. Сепак, јас не можев да најдам ништо негативно во последните 3 месеци. Јас, исто така се наоѓаат некои прилично позитивни reviewsabout паричникот па претпоставувам дека тоа е лична работа.

Треба да го користите Jaxx?

Јас веќе проверени Излез, голем десктоп паричник според мое мислење, и морам да кажам мислам дека Излез го најде својот натпревар. Jaxx е неверојатно парче софтвер, и за разлика од Излез тоа е на располагање во одборот за мобилни слично и десктоп.

Со тоа, компанијата се уште е млад (само една година и пол мислам). Додаде и фактот дека Jaxx е жешка паричник и ќе дојде до заклучок дека тоа не е мудро да се задржи голем износ на пари на неа. Ова не значи дека тоа е нешто да се направи со Jaxx, тоа е само основна мерка на безбедност - никогаш не се задржи голем износ на пари на топол паричник. За големи количини секогаш се користи хардверски паричник (т.е. TREZOR, Леџер), но за помали "ден на ден" изнесува Jaxxis одличен избор во мојата книга.

Поврзани вести


Post Tacocoin

KeepKey против TREZOR - Биткоин Хардвер Паричник преглед

Post Tacocoin

Indacoin преглед - Дали е Legit Bitcoin Exchange?

Post Tacocoin

Биткоин против Етереум: споредба на криптоцентност

Post Tacocoin

Прегледани се најдобрите битковин рекламирање мрежи

Post Tacocoin

Најдобри битковински услуги за детекција

Post Tacocoin

AvaTrade Bitcoin тргување преглед

Post Tacocoin

Мојот нов најдобар Bitcoin и altcoin паричник - преглед на Exodus Wallet

Post Tacocoin

Леџер Паричник е разгледан од 80 корисници на Reddit (без Промо код)

Post Tacocoin

Преглед BitPanda - купи Bitcoin со Skrill, SEPA или кредитна картичка

Post Tacocoin

Најдобриот биткоин паричници за 2017 година за мобилниот уред на Android

Post Tacocoin

Декември Анализа на ИКО - ревизија на НАГА

Post Tacocoin

Биткоин CoolWallet преглед - Тоа е навистина ладна паричник