Најдобриот биткоин паричници за 2017 година за мобилниот уред на Android | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

Најдобриот биткоин паричници за 2017 година за мобилниот уред на Android

Најдобриот биткоин паричници за 2017 година за мобилниот уред на Android

Ако сте во потрага за чување на вашиот прв Bitcoins и имате Андроид мобилен уред овој пост е за вас. Сепак, пред да се видат на најдобрите Андроид Bitcoin паричници таму, јас само сакам да ви даде збор на предупредување.

Mobile паричници (Android или iOS) се најмалку безбеден форма на Bitcoin паричници. Ова главно се должи на фактот дека мобилните уреди имаат тенденција да се украдени, изгубени и се распаѓа. Ако го држите вашиот Bitcoins во мобилна паричникот, тоа значи дека приватниот клуч е зачувана на уредот, и тоа доколку уредот е срушен или украдена, не можете да пристапите вашиот парички.

Со тоа, секогаш може да креирате резервна копија за вашиот паричник со користење фраза семе 12-24 збор прикажани на вас кога за прв пат ќе се инсталира на паричникот. Тоа е зошто тоа е важно да се задржи оваа фраза семе на безбедно место и надвор од дофатот на некој друг, но своја.

Ако си сосема нова за Bitcoin види ова видео врска Bitcoin паричници, тоа најверојатно ќе одговори на многу прашања што веќе го имате:

И сега за коментарите паричникот...

# 1 - Coinbase- Coinbase не е паричникот Bitcoin

Обично кога луѓето мислат дека за Bitcoin паричници тие мислат за Coinbase. Coinbase сепак не е паричникот Bitcoin. Тоа е всушност размена која ви овозможува да се одржи Bitcoins. Во блог postwritten страна на извршниот директор Coinbase Брајан Армстронг, вели тој

Ќе видите бренд промена на Coinbase од тоа да биде хибрид паричник / размена да се фокусира на чисто се мало и институционални размена на

Така, додека се уште е Coinbase евтини место да се Bitcoins, Ве молиме да не го сметаат тоа како мобилен паричник. Coinbase не ви даде пристап до вашите сопствени приватни клучеви ниту приватноста, како што кажавме во нашата ревизија.

Вистински # 1 - мицелиум Андроид Bitcoin паричник

MyCeliumis популарна паричник мобилен стан кој се одликува со богатство од напредни приватноста и безбедносни карактеристики. Да, паричникот може да биде малку комплициран за корисници newbie но тоа е уште еден од најбезбедните и најбрз на пазарот. Како софтвер со отворен код на програмата, мицелиум е постојано се надградува.

Паричникот не имаат веб или десктоп интерфејс значи монети може да се пристапи преку вашиот мобилен паричник. Добрата вест е дека можете да го користите Мицелиум заедно со паричникот на хардвер со цел да се добие максимална безбедност за вашите пари.

# 2 - BreadWallet Андроид Bitcoin паричник

BreadWalletis веројатно една од наједноставните Bitcoin Андроид паричници наоколу. Изворниот код на Breadwallet е отворен и има само многу основни "испрати" и "добиваат" опции вклучени во рамките на паричникот.

Ова ќе биде многу лесно за луѓето да се навикне, од една страна, но од друга страна, го напушта паричник изложено без напредни заштита во место. BreadWallet има мобилен верзија само за Android и за iOS.

# 3 - copay Андроид Bitcoin паричник

Copayis со отворен код multisig паричник создадена од страна Bitpay. Multisig, се залага за multisignature, а тоа значи дека паричникот бара одредена количина на луѓе да го одобри трансакцијата пред таа се извршува. Вид како заедничка паричник (може да

Поврзани вести


Post Tacocoin

Indacoin преглед - Дали е Legit Bitcoin Exchange?

Post Tacocoin

Биткоин Трезор разгледа - дали е тоа безбедно?

Post Tacocoin

BitStamp преглед: Дали е најевтината берза за купување на биткоин?

Post Tacocoin

Kraken преглед - Дали оваа Bitcoin размена е сигурен?

Post Tacocoin

2017 Најдобар битскоински деловни паричници - 4 прегледувачи на паричници (Mac, Windows, Linux)

Post Tacocoin

Bitmain Antminer R4 преглед - не е сигурен дека вреди вашите пари

Post Tacocoin

Што е Зен протокол? Анализа на ИКО во ноември

Post Tacocoin

Биткоин казино преглед - 5 најдобри сајтови за Bitcoin коцкање

Post Tacocoin

Леџер Нано С преглед - Дали овој Биткоин Паричник е подобар од TREZOR?

Post Tacocoin

Преглед: Коинмама - Дали е тоа 100% легитимно?

Post Tacocoin

Jaxx Паричник преглед - сите околу Биткоин Паричник

Post Tacocoin

Најдобри битковински паричници за iOS (iPhone, iPad)