Дајте подарок за битковин за Божиќ - идеи за подароци за битковин | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

Дајте подарок за битковин за Божиќ - идеи за подароци за битковин

Дајте подарок за битковин за Божиќ - идеи за подароци за битковин

Божиќ е само една недела, а јас мислев дека ќе се преземат на време да ви даде некои идеи за подароци За љубителите на Bitcoin или дури и за целосна newbies кои сакаат да влезат во Bitcoin.

Дарот Classic Bitcoin - паричник на хартија

Веројатно најпопуларниот идеја за подарок е Bitcoin хартија walletloaded со мала количина на Bitcoins. Дури и ако не знаат како да се создаде една, овој паричник Божиќ хартија generatoris одличен ресурс. Тоа го објаснува процесот едноставно и целата работа се како 5 минути или така.

Печатење Bitcoin Совети

BCTipis веб-сајт кој ви овозможува да испратите некој друг совет Bitcoin. Тоа е различно од паричникот на хартија како Bitcoins се зачувани на веб-страница и не на било паричник. На крајот ќе се испрати на врската, која му овозможува на корисникот да го откупи на монети. Ова веројатно ќе биде посоодветна за луѓе кои знаат малку за Bitcoin и како да го користите паричникот Bitcoin.

Уште една одлична опција е да се купи подарок картичка Bitcoin кои ќе бидат испратени по пошта или BitGreetfor испраќање personlized Bitcoin честитки.

За повеќе напредни Bitcoiners - паричник Хардверска

Постојат многу опции за Bitcoin хардвер паричници таму денес. Најзначајните од нив се TREZOR, Ledgerand во последно време, исто така, Keepkey. Нивната цена опсег е од $ 30 (Леџер Нано) до $ 239 (Keepkey). Ако лицето си за купување за овој е љубител Bitcoin тоа би можело да се направи совршен подарок.

Bitcoin СТОКИ - маици, чаши, капи и повеќе

Секогаш има на старомодни начин на купување на ладно Bitcoin Т-маица, престилка, еден синџир со клучеви или дури и вратоврска. Некои од веб-сајтови кои снабдување на овие видови на стока се Cafepress и Zazzle.

За супер корисник - 21 inc. Bitcoin компјутер

21 Bitcoin Computeris првиот компјутер со мајчин хардверска и софтверска поддршка за Протоколот од Bitcoin.

Тоа ви овозможува да:

  • Размислете за купување на дигитални производи и услуги со прилив на Bitcoin миниран од страна на 21 Bitcoin чип
  • Продава вашите дигитални производи и услуги за Bitcoin со вграден во 21 Micropayments Server
  • Лесно да се изгради Bitcoin-плаќа апликации, услуги и уреди
  • Го работат како самостојни компјутер, или да го поврзете на било Mac, Windows или Linux машина
  • Рудникот мали количини на Bitcoin да се олесни развојот на Bitcoin апликации и за купување на дигитални производи.

Имаше многу возбуда за "Bitcoin Computer" и на компанијата (21 inc.) Е еден од најпознатите зборуваше во последно време. Овој дар е погодна за високо напредни корисници, кои знаат како да комуницирате со протоколот Bitcoin.

Најдобра книга некогаш напишана за Bitcoin (наменети за кодери)

Мастеринг Bitcoinwas напишани од страна на Andreas Antonopoulos во декември 2014 година и доби одлични критики и оттогаш. Книгата ќе ве научи како криптографски валути работат, како да ги користат, и како да се развие софтвер кој работи со нив. Во првите неколку поглавја се исто така погоден како во-длабочината на вовед во Bitcoin за noncoders.

Подемот и Подемот на Bitcoin

Филмот доаѓа во ДВД формат, или исто така, може да се изнајмуваат или boughtto одвиваа онлајн. Тој објаснува приказната за Bitcoin. Тоа беше објавен пред неколку месеци (август 2015) и преглед на главните настани што се случи со Bitcoin формираат своето основање па се до почетокот на 2015 година го доби многу позитивни критики меѓу заедницата (вклучувајќи ме и мене).

Имаат свој кул идеја за Bitcoin Божиќ подарок? Кажете ни за тоа во делот за коментари подолу.

Поврзани вести


Post Tacocoin

Virwox преглед: Дали е Legit или измама?

Post Tacocoin

Litecoin LTC Robot review - непристрасен, 100% вистински податоци

Post Tacocoin

Што е Зен протокол? Анализа на ИКО во ноември

Post Tacocoin

Преглед на Coinbase: 6 Контроверзното прашање што треба да го знаете

Post Tacocoin

Од TREZOR до LastPASS: Преглед на најдобри менаџери за лозинка 2017

Post Tacocoin

Најдобро цртичка за рударство Хардвер - Antminer D3 преглед

Post Tacocoin

Бисеин преглед - Plug & Play целосен биткоин јазол

Post Tacocoin

Преглед: Paxful против локалните битковини

Post Tacocoin

Преглед: Коинмама - Дали е тоа 100% легитимно?

Post Tacocoin

Kraken преглед - Дали оваа Bitcoin размена е сигурен?

Post Tacocoin

BitMEX преглед - Дали е Legit Bitcoin маргина тргување размена?

Post Tacocoin

Преглед на CryptoSteel (го запали, тргна над неа и го скрши на земјата)