Преглед на CryptoSteel (го запали, тргна над неа и го скрши на земјата) | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

Преглед на CryptoSteel (го запали, тргна над неа и го скрши на земјата)

Преглед на CryptoSteel (го запали, тргна над неа и го скрши на земјата)

Пред малку повеќе од една година се сретнав со еден полски човек со име Wojtek кој рече дека тој е во потрага да се создаде можно најтрајните ладно паричник. Тој беше метал уметник и мисли за користење на оваа вештина, со цел да се создаде некој вид на паричник, кои не би можеле да бидат уништени.

Идејата е да се задржи вашите приватни клучеви или фраза Ретроспективата во некој вид на метал обвивка која ќе биде отпорна на било катастрофа што може да се случи - поплава, пожар, земјотрес, можете името на таа. Со цел да се соберат средства за овој проект, тој започна crowdfunding кампања на Indiegogo, а неколку месеци подоцна тој беше целосно финансирани, Cryptosteel беше на пат да стане реалност.

Морам да признаам дека визијата Cryptosteel изгледаа многу привлечни, и видео создадени за производот што е прикажано исклучително добро:

Сепак, како и со многу crowdfunding кампањи за овој проект исто така го видел многу пречки. Производот има некои непредвидени одложувања. Од производство прашања, за поштенска прашања се чинеше дека многу работи се спречување Cryptosteelfrom станува реалност. Сепак во текот на сите овие Wojtek чуваат близок контакт со неговата почетна инвеститори и се сигурни дека тие се до датумот. И навистина, една година подоцна добив мојата Cryptosteel во пошта.

Одам да се започне со "нормална" преглед, а потоа се движи кон забавата дел - се обидува да го уништи Cryptosteel :)

Самиот производ е прилично само објаснување, ќе добие метална плоча и сет на броеви и букви за да се создаде или вашиот приватен клуч или Ретроспективата семе (треба да се користи со TREZOR).

Морам да признаам дека ми требаше неколку минути за да се разбере како да се, всушност, ја отвори металната плочка со цел да влезат во писмо и броеви, но тоа не е ништо од 5 минути и неколку хитови со шрафцигер нема да се реши.

Досадни дел е дефинитивно внесување на букви во Cryptosteel. Ми требаа околу 40 секунди за секоја буква и тоа не оди без проблеми да се каже во најмала рака. Сепак, со оглед дека ова е (се надевам) процес на едно време тоа е нешто што може да се живее.

Исто така, јас сум добил доволно букви и броеви да се создаде уште 2 Ретроспективата семиња или приватни клучеви, така начин да се оди вишок!

И сега за забава дел....

Од таму не е многу повеќе да се каже за производот мислев зошто да не имаат малку забава со тоа и да се види дали тоа е всушност неуништив. Па отидов надвор и да спроведе неколку тестови...

Генерално јас би рекол паричникот Cryptosteel е еден прилично солидна ладна паричник. Сепак, тоа може да биде малку на overkill. Но, ако сте чување на големи количини на Bitcoins ова е добра мерка дополнително осигурување да ги преземат по разумна цена ($ 49).

Во моментот кога ќе може да се добие само Cryptosteel преку кампања Indiegogo или како комплементарен производ кога ќе купите TREZOR. Ако веќе поседувате TREZOR всушност ова е одличен производ за да имаат за дополнителна заштита на вашиот Ретроспективата семе.

Ако имате Cryptosteel и се обиде да ги уништи како добро или имаат некои други коментари за производот, јас би сакал да ги слушне во делот за коментари подолу.

Кликни тука за да ги видите Cryptosteel за себе

Поврзани вести


Post Tacocoin

Преглед на Coinbase: 6 Контроверзното прашање што треба да го знаете

Post Tacocoin

BTCJam прегледано - Мое лично искуство и рецензии на корисниците на Reddit

Post Tacocoin

Битллуб мрежа преглед и анализа

Post Tacocoin

Преглед на EToro Cryptofund: Инвестирање во Bitcoin, Ethereum и многу повеќе

Post Tacocoin

Преглед на GreenAddress.it

Post Tacocoin

Преглед на Bitcoin Trader - Дали е можна месечна рентабилност од 20%?

Post Tacocoin

Најдобри битковински услуги за детекција

Post Tacocoin

TREZOR против LEDGER - Рака на хардверот Парич преглед

Post Tacocoin

Биткоин Трезор разгледа - дали е тоа безбедно?

Post Tacocoin

Најдобриот литиумски рударски хардвер - Antminer L3 Scrypt Miner преглед

Post Tacocoin

Антротер R1 преглед - Безжичен рудар Антминер

Post Tacocoin

Coinmama против Coinbase - купување на Bitcoin од 150 долари со мојата кредитна картичка