БТК роботот преглед - тоа е измама? Вистински резултати од корисниците на bitcointalk | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

БТК роботот преглед - тоа е измама? Вистински резултати од корисниците на bitcointalk

БТК роботот преглед - тоа е измама? Вистински резултати од корисниците на bitcointalk

Позитивни: Лесен за подесување, многу вежби, поддршка на располагање.

Конс: Не се однесуваат како што е опишано на сите. Не успеа да се добие тоа да работат на планот Сребрена.

Заклучок: Не, БТК Роботот не е измама, но јас верувам дека тоа не е онолку точни колку што е опишано на страница за продажба на БТК роботот. Лично, јас не успеа да направи профит од тоа, но јас сум се користи тоа за само 2 недели. Добрата работа е во тоа што парите на 60-дневна гаранција за враќање на тоа прилично очекувано не за некој кој сака да го пробате било кој начин и да одлучи за себе го прави.

Оцена од 99 Bitcoins "

Usr = 5.5]

За повеќе информации во врска со БТК роботот.

Комплетна БТК роботот Преглед

Дозволете ми да започнам право надвор од лилјак тука со велејќи дека ова не е уште еден "изгледаат како големи профити ми се со БТК роботот" е. Овој преглед има за цел да се донесе вистински живи истражувања за да се заклучи еднаш и за сите, ако купување на БТК Роботот е во вредност од вашите пари или не. Сум бил во Bitcoin за скоро една година, сега и само неодамна доби мојата рака на БТК роботот и тоа беше само по некое INTENSIVEmarket истражување. Моја претпоставка е дека ако сте на оваа страница што веројатно се гледа во тоа истражување, како и, па се надевам дека можам да ви заштеди време.

Овој преглед не се базирани на моето лично искуство само

Наместо само тргување со БТК робот, а потоа ви дава мое лично мислење сам интегрирани во овој преглед како многу онлајн БТК роботот осврти можев да најдам онлајн. Јас зедов од најдобрите од нив (обично од Bitcointalk.org) и најлошото од нив (обично за луѓе кои се обидуваат да се направи брз профит) и ги собра на едно место. Јас нема да зборуваме за тоа како да се користи БТК робот во прегледот, бидејќи тоа е прилично едноставна и има целосна чекор по чекор водич откако ќе го купите.

Во потрага по "БТК роботот осврти" на Google донесе речиси 92% се пристрасни осврти...

Значи, откако ќе низ првите 4 страници на Google за терминот "БТК Роботот Reivews" Успеав да се најде само 3 препораки кои се вреди да коментираат во врска, а остатокот од коментарите беа јасно пристрасен.

Џонатан покажува вистински живи доказ дека може да се добие (и ќе ја изгуби) со чесен преглед БТК роботот

Успеав да се обратите за речиси 12 различни коментарите пред да одлучат да купат БТК робот. Првиот преглед наидов кој веројатно на повеќето корисни беше на местото наречено "Bitcoin World Wide", која беше вид на сомнителни потрага оглед на тоа што се чини дека е само промоција на БТК роботот. Сепак, по читањето на преглед на Џонатан внимателно видов дека тој е, всушност, ажурирање на неговата статистика секој месец вклучувајќи загуба (што е нешто што пристрасен коментарите ретко). Значи до ноември 2013 година неговата сметка беше позитивен рентабилност на 26,75%, но поради големиот пад на Bitcoin цена во декември тој ја заврши 2013 година со негативни рентабилност на 61,23%. Моја претпоставка е дека тој е со користење на агресивни режим што го предизвикуваат овие загуби. Еве краток преглед за неговиот декември.

Мајкл лето покажува вистински живи екран фаќање на добивка

По скрининг некои повеќе прекумерно пристрасен коментарите БТК Роботот наидов на Vimeo videoof еден човек со име Мајкл Самерс. Сега ова видео е јасно раскажана, но тој сепак покажува што вистински профит надвор БТК роботот од околу $ 386,18. По понатамошна истрага видов дека видео беше поставено на јануари 2014 година, но тоа беше снимен во јули 2013 година....make ви се чудам како legit тоа е по сите.

Првиот голем веб-сајт за да ги видиш БТК Роботот вели дека тоа е измама

По некои повеќе копа во, наидов на една статија од "работ". Да се ​​направи скратам приказната на авторот на написот на работ тврди БТЦ роботот е само уште една измама во светот на правење пари онлајн. И покрај тоа што се чини дека е многу решени во врска со тоа, тој не се донесе едно парче на докази за поддршка на своите тврдења. За коментарите кои беа испратени на овој член тимот на БТК Роботот одговори на секој читател кој изрази најмалите проблеми кој игра во нивна полза. Ако некој се обидува да ве измами, тие обично не ќе имаат толку голема услуги на клиентите.

Што форум Bitcointalk има да каже за БТК роботот

За оние од вас кои не се свесни за тоа, Bitcointalkis најголемите Bitcoin форум на интернет денес, и тоа не се измамите лесно. Корисниците кои се сметаат за scammers се јасно означени и обично се стартува од форумот, тука се и некои примери не се поврзани со БТК Robot:

Го најдов 3 различни мислења во врска со БТК коментарите роботот. На firstwas на земјите-аа персоналот на Bitcointalk. Тој, всушност, создаде вкупен профит од $ 52,15 низ времето кога тој беше тргување но губеше Bitcions. Тој беше вид на iritated од тоа иако претставникот на БТК робот кој одговори на таа позиција појасни дека профитот се заснова на американски долари и не БТК, што значи дека ако сакате да заработите употреба долари БТК робот. Ако сте со цел да заработи Bitcoins тогаш можеби постои подобар начин.

Вториот threadof БТК преглед Роботот Bitcointalk читам загрева многу брзо и доби над 400 мислења! Отидов во текот на поголемиот дел од нив (не можете да всушност читање 400 мислења). Минува низ мислења наидов на уште еден видео дека се чинеше дека се legit и покажува профит.

Имаше многу напред и назад во овие форуми. Најчесто луѓето го обвинуваат за измама, но без вистински доказ. Тимот на БТК роботот се чинеше да се бранат жестоко против обвинувањата. Неколку memberfinally излезе со некои вистински трговски податоци кои покажуваат дека тие ја загубија пари, кога со помош на робот и некои се жалеа за лоши услуги на клиентите. Кон форумот на endthe се навистина агресивни, го намалува тим доверба резултатот на БТК роботот и повикува на програмата за да биде неуспешен.

Конечно јас се обидував да најдете најновите БТК преглед роботот, бидејќи можеби нешто се промени со текот на времето на програмата е работи. Се чини дека не има многу промени, иако еден рецензент saidhe имаше тешко време добивање на парите назад, бидејќи тој го купил програма со Bitcoins.

Последно, но не и најмалку важно, моето искуство со БТК роботот

Значи, по читањето на толку многу нешта онлајн немав многу добро чувство за БТК роботот, но се уште не беше целосно доказ дека тоа е измама. Исто така, тие ветуваат 60 ден парите назад гаранција па јас јавуваа јас да го купите, си игра со него малку и ако мислам дека тоа е глупости само да се враќа. Процесот на купување отиде прилично мазна, само оди на веб страницата на БТК роботот, одберете го вашиот план (Го одбрав Сребрена еден), а потоа се пренасочени на ClickBetter за плаќање.

Забелешка: ClickBetter е процесор за плаќање на БТК роботот, па ако сакате да се рефундира или да имаат проблеми при купувањето треба да им се доближиме. Еден збор на мудрост, не спаѓаат во сите глупости на до-продавате тие се обидуваат да можете теренот откако ќе ги купите на робот

тоа е само евтин маркетинг тактики.

Јас ја добив API клучеви од БТК-Е. Ова го правите со само случува на вашиот профил, изборот API Копчиња и потоа создавање на нов клуч. Можете да го она што ви се допаѓа името, но тогаш ќе треба да го даде "информации" и дозволи "трговија".

Јас финансиран мојот БТК-Е сметка со $ 100 што беше најмногу бев подготвен да се изгуби на овој тест. Јас во собата на робот да "средно" трговија поставувања и чекаше да се види што се случува, за жал, ништо не направија. Програмата не беше во можност да пренесам моето БТК-Е информации и за тоа не беше тргување. Пратив е-маил за поддршка на БТК роботот и се одговори на следниот ден со некои инструкции. Тогаш решив да се работи до еден степен, а всушност се надгради со "План злато". Причината е во тоа што имам 60 ден парите назад гаранција, па не постои ризик.

По пријавувањето на злато планираат Бот, всушност започна тргување. Решив да го оставиме тоа за следните неколку дена и да видиме што се случува. Ова е мојата сметка на првиот ден на тргување:

Доволно за жал, не успеа да направи профит дури и по неколку дена на тргување. Тоа беше време да пробате последното нешто лево... 60-дневна гаранција за враќање на парите. Јас испрати барање за враќање на ClickBetter и чека да се види дали тоа ќе работи како рекламира. Тоа го правеше, и во 3 дена добив мојата целосна наплата за двете програми.

Заклучокот - е БТК роботот измама?

Не, БТК Роботот не е измама, но јас верувам дека тоа не е онолку точни колку што е опишано на страница за продажба на БТК роботот. Лично, јас не успеа да направи профит од тоа, но јас сум се користи тоа за само 2 недели. Добрата работа е во тоа што парите на 60-дневна гаранција за враќање на тоа прилично очекувано не за некој кој сака да го пробате било кој начин и да одлучи за себе го прави. Ако би сакале да ги споделите вашите искуства со БТК Роботот само ја објавите вашата коментари и го оценувате овој производ подолу.

Поврзани вести


Post Tacocoin

Bithumb преглед - купување на битките во Кореја

Post Tacocoin

Преглед BitPanda - купи Bitcoin со Skrill, SEPA или кредитна картичка

Post Tacocoin

Coinbase против Btc-e против BitStamp - Каде треба да купите битцоини?

Post Tacocoin

Antminer T9 против Antminer S9 - Кој е најдобар Bitcoin Bitcoin Miner?

Post Tacocoin

Xapo преглед: 3 работи што треба да знаете

Post Tacocoin

BitStamp преглед: Дали е најевтината берза за купување на биткоин?

Post Tacocoin

Близначки размена на битката размена

Post Tacocoin

Биткоин CoolWallet преглед - Тоа е навистина ладна паричник

Post Tacocoin

Најдобри битковински паричници за iOS (iPhone, iPad)

Post Tacocoin

Преглед на GreenAddress.it

Post Tacocoin

Луно (порано БитX) Биткоин берза и Паричник разгледани

Post Tacocoin

Веб-минирање - монетизирајте го вашиот веб-сајт преку кориснички прелистувачи