Преглед на Bitcoin Trader - Дали е можна месечна рентабилност од 20%? | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

Преглед на Bitcoin Trader - Дали е можна месечна рентабилност од 20%?

Преглед на Bitcoin Trader - Дали е можна месечна рентабилност од 20%?

ВАЖНО Ажурирање!

Почнувајќи од октомври 12-ти се чини дека не функционираат Bitcoin-трговец. Ние не сме сигурни што значи тоа, но ве советуваме дека нема средства да се депонира на нив. Како што е наведено во овој пост orognialy - ова е високо програмата ризик. Ако веќе сте се инвестирани со нив, ние ве советуваме да се обидат да се надвор. Во чини дека во овој момент тоа е прилично тешко да се добие фонд надвор од БТ - ажурирањата на барањето може да се најде на Bitcoin разговор.

Од 16-ти октомври Bitcoin трговец е официјално надвор од бизнисот

Само што влегов на следната e-mail во моето сандаче, моето најдлабоко сочувство до секој кој претрпе загуби од овој несовесни бизнис. Јас лично не верувам дека она што е напишано во оваа е-мејл и веруваат дека тоа сите да имаат само е измама.

Пред околу еден месец, ние разговаравме за тоа како да се профитира од Bitcoin инвестиции. Ние сме зафатени програма наречена BTCJamwhich ви овозможува да ги позајмите Bitcoins за странци и да добијат месечна исплата - генерирање на април (годишниот процент) од речиси 20%. Среќен сум што можам да кажам дека мојот експеримент со оваа програма е во ред и јас сум добивање на моите месечни исплати како што е предвидено.

Дали е можно да се направи 20% MPR a (Месечна стапка)?

Една од другите работи кои ги имам дискутирано во моите претходни постови беше HYIP - висок принос инвестициски програми. Овие програми се она што е познато како Понзи шема. Тие плаќаат од масивни каматни стапки и ризикот е многу поголем. Поголемиот дел од времето овие програми се обични од измамите. На програмата ќе разговараат за денес се чини дека има многу карактеристики на HYIP, но јас не сум бил убеден дека тоа, всушност, е па решив да погледнеме подлабоко.

Bitcoin трговец се чини дека се исплати за речиси 8 месеци

Основната идеја на Bitcoin Traderis што ќе купат акции или во рударството базен или трговско базен и да се плаќа во согласност со бројот на акции што го поседувате. Па тоа е како да се инвестира во компанијата, а за возврат да добијат идните профити дека компанијата ќе се направи преку тргување или рударството. Целата работа звучеше прилично сомнителни за мене, особено по моето искуство со MyDailyCoinso решив да го пробате за себе.

Тоа е важно да се напомене дека за прв пат е воведен за да Bitcoin трговец со Haroun Кола, исто така познат како Bitocin Баба. Харун изјави дека тој работи со Bitcoin трговец од февруари 2014 година и дека тој е добивањето на исплати од нив, на редовна основа.

Во изминатите 9 дена Сум направил 7,9% во однос на мојата инвестиција

Сум тестирани од Bitcoin Traderwith мала количина на пари, па јас не ќе се грижи за многу, ако тоа е измама. Купив некои тргување акции и чекаше да види што се случува. Тоа навистина не е важно кој го дели да ја купите, трговски или рударство, бидејќи идејата е иста - да се инвестира одредена сума на пари и да добијат precent од таа сума за возврат.

По 9 дена јас сум среќен да се каже дека јас сум направил 7,9% ROI a (враќање на инвестицијата) која, најверојатно, ќе дојде до за рентабилност 16% на крајот на месецот. Bitcoin трговец, исто така, ја објавите нивните дневни резултати на веб страната, па секој може да се види. Ова е прилично кул, бидејќи таму не се многу места таму што ќе ви даде како каматна стапка, но работите не се секогаш како што изгледа да се решив да се испита малку понатаму...

BitcoinTalk корисниците се поделени во своите мислења во однос на Bitcoin Трговец

Еден од најсигурни извори на информации за речиси ништо на светот Bitcoin е BitcoinTalk - најголемите и најстарите Bitcoin форумот. Најдов threaddiscussing Bitcoin трговец кој започна во декември 2013 година и е постојано ажурирање до денес. Од нишка има повеќе од 1300 коментари тука се нагласи:

  • Никој не тврди дека тој не има добивано и платени од страна на Bitcoin трговец.
  • Повеќето скептиците не сте се обиделе самите програмата.
  • Сопствениците на Bitcoin трговец се во најголем дел анонимни (имиња се откриваат, но ништо не може да се поврзе со вистинска личност).
  • Никој не е регулирање или ревизија на компанија која остава вратата отворена за Понзи шема.
  • Bitcoin трговец користи уплатата кои се познати за да бидат прифатени од страна на HYIPs - ништо што може да се наполни повторно.

Така е Bitcoin трговец добра инвестиција?

Една од работите што ме разочара за Bitcoin Traderis дека тоа всушност не го плаќаат во Bitcoins. Што значи дека ќе се користи само Bitcoins со цел да уплатам пари и вредноста веднаш се претвора во американски долари. Ова е срам според мое мислење, бидејќи јас би сакал да се најде начин да се зголеми мојата Bitcoins, бидејќи во спротивно тие се само врска наоколу. Тоа е причината зошто BTCJam е се подобро прилагодени за таа цел (но родот е помал).

Да ги сумира нештата Мислам Bitcoin трговец е остварлива можност за инвестиција во моментот, но јас би бил крајно претпазлив кога се користи, што значи:

  1. Јас нема да се инвестира било која сума не може да си дозволи да губи.
  2. Јас ќе се повлече мојот профит на неделна основа и не ги остави на Bitcoin трговец.

Мислам дека Bitcoin трговец не мора да се покажа како HYIP (сеуште), а вие всушност може да профит од ако играте карти право. Ве молиме имајте на ум дека јас не сум финансиски експерт и сето она што се пишува на овој блог е моето мислење - па ќе го земе со зрно од сол и на свој ризик. Со среќа!

Поврзани вести


Post Tacocoin

Xapo преглед: 3 работи што треба да знаете

Post Tacocoin

Antminer T9 против Antminer S9 - Кој е најдобар Bitcoin Bitcoin Miner?

Post Tacocoin

Приклучок за Битчоин додаток на WordPress од 99Bitcoins

Post Tacocoin

Coinbase против Btc-e против BitStamp - Каде треба да купите битцоини?

Post Tacocoin

Преглед BitPanda - купи Bitcoin со Skrill, SEPA или кредитна картичка

Post Tacocoin

Преглед: Paxful против локалните битковини

Post Tacocoin

Еве го најдобриот биткоин хардверски паричник за победниците за 2018 година

Post Tacocoin

Virwox преглед: Дали е Legit или измама?

Post Tacocoin

Леџер Нано С преглед - Дали овој Биткоин Паричник е подобар од TREZOR?

Post Tacocoin

Биткоин CoolWallet преглед - Тоа е навистина ладна паричник

Post Tacocoin

Прегледани се најдобрите битковин рекламирање мрежи

Post Tacocoin

Преглед на GDAX - Напредна размена на Coinbase, колку е добра?