AvaTrade Bitcoin тргување преглед | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

AvaTrade Bitcoin тргување преглед

AvaTrade Bitcoin тргување преглед

AvaTradeis воспоставен брокер девизен курс, кој има комплетно опремена веб-страница. Одлична поддршка на клиентите, изборот на трговски платформи, достапноста на Ава дебитна картичка и целосна транспарентност во трговијата се некои од најголемите предности и 5 на денот на повлекување е единствениот недостаток поврзани со оваа брокер. AvaTrade е еден да се разгледа, ако во потрага по долг рок, обезбеди платформа за тргување и брокер кој нуди тргување со едноставност и софистицираност.

Предностите за тргување со AvaTrade

  • Атрактивна промоција и бонуси понудени - може да достигне до $ 10,00 во некои случаи.
  • Сеопфатна образовни ресурси - Па дури и почетниците можат да научат како тие одат заедно.
  • Кои се занимаваат со една реномирана, доверлив и регулирани брокер и платформа за тргување.
  • Слободен демо сметка - Па може да се практикуваат пред ставање вашите пари на линија.
  • Ниска минимум депозит од $ 100
  • Анализа на пазарот се предвидени.

Предностите за тргување со AvaTrade

  • 5-дневна време повлекување
  • Ширењето може да биде висока во одредени периоди - ширењето е разликата помеѓу цената на "Купи" и "продава", и тоа е она што треба да се победи, со цел да се направи профит.

Рејтинг 99 Bitcoins '[usr = 9.1]

За повеќе информации за трговски услуги Bitcoin AvaTrade е.

Целосна ревизија на Bitcoin платформа за тргување е AvaTrade

Тргување Bitcoins со Ава трговија е многу лесно. По отворање на сметка и правење на вашиот прв депозит не сте подготвени да тргуваат Bitcoins. На Ава трговија може да се депонира толку ниско, како $ 100 и тие го прифаќаат широк спектар на методи, вклучувајќи и финансирање кредитни картички, дебитни картички, PayPal, Moneybookers (Skrill), Neteller, Webmoney и многу повеќе. AvaTrade нуди потпора на 10: 1 за Bitcoins, со оглед на дигитални валута се смета за многу испарливи средства. Потпора од 10: 1 работи на следниов начин:

Ако пазарната цена на Bitcoinís е $ 1.000 и имаш $ 1,000 во вашиот трговската сметка Ава, вие сте во можност да се купи или продаде договорот за максимум 10 Bitcoins (договорот е во вредност од $ 10.000). На овој начин ќе имаат куповна моќ од десет пати вашиот субсидирам. Во редовна Bitcoin берза се во можност да се купи само еден Bitcoin со 1.000 $, но во Ава трговија може да се купи договор за 10 Bitcoins со истиот износ.

Постојат предности и недостатоци на балон тргување. Ако правилно се предвиди насоката на цената што ќе се направи многу повисока добивка кога се користи потпора. Во надолна линија е дека ризикот е исто така високо. Ако цената се против вас, вашиот успех е повисока, и може дури да го изгуби целиот вашата инвестиција и ќе биде принудена да ја затворите вашата позиција со маргина повик. На брокер го задржува правото да автоматски го продаде својот договор, ако загуба е еднаков на износот на пари имате во вашиот профил. Препорачувам употреба на сила само за луѓе кои се многу добро свесни за тоа како работат овие инструменти и имаат искуство во forex или CFD тргување.

Ако имате потешкотии во разбирањето на тоа како функционира потпора или, ако сакате да се помали ризици, се уште може да се купи договори еднаков на вредноста на вашиот субсидирам. На овој начин вие не ризикувате.Со на присилна продажба ако вредноста урна и вие ќе бидете во можност да го задржи вашето Bitcoins онолку долго колку што сакате.

Со оглед на почетната пример од 1000 $ за еден Bitcoin и големината на сметка на $ 1,000 можете едноставно да се купи договор за само еден Bitcoin. На овој начин не можеме да ризикуваме да се има вашата позиција затворени во случај на Bitcoin паѓа во вредност за некое време.

Поставување на твојот Прва трговија

Поставување на вашиот прв трговија на AvaTrade не треба да биде дел од една задача. Вие треба да имаат зад вашиот ум едноставната идеја дека ќе се заработат пари на разликите помеѓу цената по која да ја купите и продажната цена (исто така, со оглед на надоместоците што се наплатуваат за таквите занаети).

Ако на пример, ќе почнат со 1BTC купат во 500 $. Дозволете ни да се претпостави дека нема такси се применуваат, овде и на крајот го продаде на $ 520, тоа значи дека вие сте во собата да се направи профит од $ 20. Исто така има и подобри веројатноста дека трговец ќе се вклучат во трговијата фракционо Bitcoins како што се гледа во forex парови. На пример, на трговецот купува 1.213 БТК на 500 $ за $ 606,5 и продава на $ 510 за $ 618,63. Трговецот, пак, е во можност да заработи профит од $ 12.13.

Ајде да погледнеме некои живи примери од платформа на AvaTrade веб тргување:

  1. Процесот започнува со трговецот се регистрирате за сметка со брокер (AvaTrade), и ова ќе трае меѓу 2 - 3 минути од вашето време.

На пример наведен овде се врши преку платформа веб тргување AvaTrades, откако ќе кликнете на "Start" на "Веб платформа за тргување" табот, pop-up страница ве пренасочува во живо тргување портал каде што можете да почнете тргување со леснотија.

На сликата подолу е прикажан веб тргување платформа AvaTrades "и нејзините основни функции. На левата страна на екранот е прозорецот "пазарни цени", каде што се очекува да се филтрираат преку вашиот инструмент на интерес. Вие исто така може да се движат од "Класик" цел "Едноставна" поглед за повеќе распоредени надвор од поглед.

Можете да го поставите параметри за "купи" или "продаде" врз основа на анализата. Во овој момент тоа е важно да се земе предвид некои клучни карактеристики на веб платформа за тргување на AvaTrade кога се тргува на Bitcoin. Почнувајќи од левата страна на екранот, треба да извршите проверка на нештата, изберете инструмент од "филтер" капка поле, на десната страна на екранот е приказ на табелата. Иако, морам да кажам дека техничка анализа алатки на платформата Веб тргување е прилично минимална, во-длабочината на анализа треба да бидат вработени на посебна трасирање софтвер. На копчето 'продава' 'Купи' и е доста видливи и ќе ви овозможи да внесете позиција на пазарот цена.

  

Продажба на Bitcoins со AvaTrade

Ако мислите дека Bitcoin се случува да се изгуби вредност, може да се продаде Bitcoins без дури и да ги сопственик. Вие едноставно можете да го продаде CFD contractand ќе се направи профит од намалување на вредноста. Ова се нарекува "краток продажба" во финансиските жаргон и често се користи од страна на инвестициски фондови кога пазарите паѓаат.

Заклучок

AvaTradeis воспоставен брокер девизен курс, кој има комплетно опремена веб-страница. Одлична поддршка на клиентите, изборот на трговски платформи, достапноста на Ава дебитна картичка и целосна транспарентност во трговијата се некои од најголемите предности и 5 на денот на повлекување е единствениот недостаток поврзани со оваа брокер. AvaTrade е еден да се разгледа, ако во потрага по долг рок, обезбеди платформа за тргување и брокер кој нуди тргување со едноставност и софистицираност.

Поврзани вести


Post Tacocoin

Биткоин против Етереум: споредба на криптоцентност

Post Tacocoin

Луно (порано БитX) Биткоин берза и Паричник разгледани

Post Tacocoin

Битие облак рударски преглед - Тоа не е како профитабилен како што би мислат

Post Tacocoin

Битллуб мрежа преглед и анализа

Post Tacocoin

Најдобро цртичка за рударство Хардвер - Antminer D3 преглед

Post Tacocoin

Преглед на GreenAddress.it

Post Tacocoin

Преглед BitPanda - купи Bitcoin со Skrill, SEPA или кредитна картичка

Post Tacocoin

Дали Coinbase ги злоупотребува учесниците во програмата за упатување?

Post Tacocoin

Најдобриот биткоин паричници за 2017 година за мобилниот уред на Android

Post Tacocoin

BTCJam прегледано - Мое лично искуство и рецензии на корисниците на Reddit

Post Tacocoin

Мојата BTCJam инвестиција само помина низ бистата

Post Tacocoin

Дајте подарок за битковин за Божиќ - идеи за подароци за битковин