Антротер R1 преглед - Безжичен рудар Антминер | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

Антротер R1 преглед - Безжичен рудар Антминер

Антротер R1 преглед - Безжичен рудар Антминер

Еден од најинтересните уреди произведени од страна на Bitmain (водечка Bitcoin рударството hardwaresupplier денес) е Antrouter R1. Производот има 2 главни функции:

  1. Тоа е само вашите секојдневни интернет рутер - вртење жичен интернет пристап во безжичен пристап.
  2. Тоа е Bitcoin рудар, кој ви овозможува да се натпреваруваат за шанса за рударство Bitcoins.

Уредот исто така може да се користи како USB полнач со голема брзина - Користејќи USB кабел, поврзете го вашиот мобилен уред на R1 да го наплаќаат. Android телефони, iPhone и таблети не се поддржани.

Но, пред да вилушка над $ 39 до Bitmain (превозот не е вклучен) и да почне рударството Bitcoins, тоа е важно да се разбере само како тенок вашите шанси се за да всушност рудникот Bitcoins со Antrouter. Ајде да се започне со техничките спецификации:

Преден панел Поврзете Ethernet кабел и да се најавите во системот за управување.
Bitcoin Рударство режим AntPool Соло режим (принудна)

Како што можете да видите Antrouter има стапка на хаш на 5.5GH / ови. Само за споредба, најефикасен рудар денеска дека веројатно ќе се скрши дури и во рок од 12 месеци, Antminer S9, а стапката на хаш на 14-то / ови. Што е повеќе од 2500 пати повеќе од Antrouter R1.

Покрај тоа, кога ќе се рударството со Antrouter што го правиш она што се нарекува "Соло за рударство" - тоа значи дека вие не сте се приклучи еден базен на рудар и се наградени за својот дел од работата. Ако тоа беше случај ќе се направи околу 10 центи, секој месец, бидејќи не сте придонесува толку многу (се пресметува со помош на нашата Bitcoin рударството бигор).

Наместо тоа, ќе се обидуваат да ми на свој, се обидува да го реши извонредно сложени математички проблем со многу слаби компјутер. Има еден тенок шанса дека ќе успее да го стори тоа и се наградени 12,5 Bitcoins, но тоа е дури и помал од шанси за победа на лотарија.

Ја рече сето тоа, јас се уште верувам концептот е привлечен. Мислам, тоа не чини многу да се купи овој уред, тоа сепак има своја примарна функција како рутер, и замислете каква приказна ќе имаат, ако навистина успеваат да рудникот Bitcoins со тоа од чиста среќа.

Поставување на Antrouter R1 потребно малку конфигурација прв пат околу. Меѓутоа, овој водич е прилично thouroughand ќе ви се добие преку него лесно. На Antrouter R1 не е нов производ, за прв пат е воведен на пазарот на крајот на 2015 година (види оригиналната Bitcointalk тема тука.) Додека пребарувате преку корисник осврти сфатив дека двете главни корисници на жалби имаше се:

  • Испорака трошоци го прават овој производ многу поскапи од наведената цена. Кога контактиран, Bitmain се изјасниле дека имаат нов превозот метод (4PX) дека ја намалува цената на превозот со повеќе од 70% на одредени земји, како во споредба со редовни изразат испорака на услуги. На Antrouter R1, исто така, се продава на Newegg.com по цена од 49 $ и превозот од САД. Оваа цена е само 10 $ од цената на веб страната, која не ги вклучува меѓународните превозот цена.
  • Некои корисници кои купиле производот на Амазон тврдат дека добиле погрешна производ. Сепак повеќето критики се позитивни.

Пресудата - вреди да се Antrouter R1 вашите пари?

Ако сте во потрага да се добие вредност од вашите пари е да се држат настрана од овој уред. Тоа само ќе ве чини повеќе од една едноставна мрежа рутер и шансите се дека никогаш нема да се донесе во било профит. Сепак, ако се чувствувате среќни и сакаат да се купат евтини живот лотарија билет за рударство томбола на Bitcoin ова ми личи на добра зделка. Лично мислам дека идејата е прилично кул, дури и ако тоа не завршуваат рударството било монети...

Поврзани вести


Post Tacocoin

Changelly против ShapeShift - Размена на инстант криптовалентност

Post Tacocoin

Бинанси преглед: Дали е легитимна крипто-торентна размена?

Post Tacocoin

Водич за почетници за најдобрите VPN услуги во 2016 година

Post Tacocoin

Virwox преглед: Дали е Legit или измама?

Post Tacocoin

Најдобриот биткоин паричници за 2017 година за мобилниот уред на Android

Post Tacocoin

Coinbase против Круг - се обиде и со 500 долари Еве што го најдов

Post Tacocoin

Bithumb преглед - купување на битките во Кореја

Post Tacocoin

TREZOR против LEDGER - Рака на хардверот Парич преглед

Post Tacocoin

BitMEX преглед - Дали е Legit Bitcoin маргина тргување размена?

Post Tacocoin

Барате алтернатива на Bitcoin? Еве 6 монети за разгледување

Post Tacocoin

Биткоин казино преглед - 5 најдобри сајтови за Bitcoin коцкање

Post Tacocoin

Декември Анализа на ИКО - ревизија на НАГА