MinerGate преглед: Дали е легитимна рударска операција? | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

MinerGate преглед: Дали е легитимна рударска операција?

MinerGate преглед: Дали е легитимна рударска операција?

Рударство Bitcoinand други cryptocurrencies може да биде комплексна, и тоа е обично лево на Техничари кои се знае она што го правиш. Дури и ако имате мозок и хардвер рударството за процесот, тоа е испарливи постоењето на поединецот рудар.

Некои компании се, сепак, со cryptocurrency рударството за просечниот корисник. Превземање на софтвер е достапен да се донесе многу "мали време" рудари заедно да ги комбинираат своите ресурси. Овие групи на луѓе се познати како рудар базени, еден таков пример се MinerGate.

Во овој преглед MinerGate, ќе дознаете за тоа како MinerGate работи, што нејзините главни карактеристики се, и она што корисниците мислам на софтвер.

Што е MinerGate?

MinerGateis отворен рударството базен каде што луѓето ги користат нивните компјутери да додадете hashing моќ на онаа на илјадници други рудари. Корисничкиот интерфејс е отворено за превземање и им овозможува на луѓето брзо да почне рударството Ethereuem, Bitcoin и избор на други altcoins. Тоа им помага да се прекине вообичаените комплексноста најде во рударството.

MinerGate им овозможува на секој да го зграби на програмата и да ја стартувате на неговиот или нејзиниот компјутер. Големи, моќни единици да, се разбира, да додадете повеќе моќ, но помали, аматерски рударите да го користите нормален PC или лаптоп. Тие дури и може да работи на примена на smartphone, ако тие се толку наклонети. Звучи одлично, но реално, помала вашиот уред, толку помалку ќе може да заработи. А телефон е речиси бесмислени во однос на hashing моќ. Просечната лаптоп ќе се стави малку повеќе скроб во вашите панталони, и тоа може да се направи тоа забавно да се вклучат, но се враќа уште ќе биде ограничен. Се разбира, сето тоа зависи од паричката ќе рудникот, како и.

Додека MinerGate е брз и едноставен за користење, постојат комплексни алгоритми работат во позадина. Во само неколку кликања, таа го искористува максимално способност од вашиот хардвер врз основа на тоа колку сакате да се посвети. Вие не треба да се вклучат во било кој од ова со програма како MinerGate; едноставно нека направи на напорна работа, додека пак додека се далеку денот на задачи ниски обработка.

Тимот на MinerGate ќе ве наградат базира на тоа колку внесување кои се извршување. Ако сте во потрага да ја зголеми вашата пасивни приходи, тогаш тоа е уредни решение. Може да се стави вашиот компјутер да работи додека не се со користење на хардвер.

Постојат многу други рударски базени околу себе, но многу се бараат малку повеќе знаење да се кандидира и да се само мои еден cryptocurrency. MinerGate има посебна предност на работа од двете процесорот и графичките картички да се мои повеќе cryptos за максимален профит. На пример, можете да го извршите и Ethereum и Monero miningsimultaneously.

Како да се користи MinerGate

Убавината на MinerGate е колку е лесно е да оган нагоре и да почне рударството. Еве еден брз рок-преку да ви го покаже чекори.

Чекор 1: Свифт процес регистрирањето на minergate.com

Вие треба само е-мејл адреса, без проверка или макотрпна форми.

Чекор 2: Симнете го софтверот

На веб-сајтот треба да се открие вашиот оперативен систем.

Чекор 3: Инсталирај MinerGate

Инсталирајте и отворете MinerGate како и секоја друга програма на вашиот оперативен систем.

Чекор 4: Употреба на Репер функција

Ова им овозможува на MinerGate да се анализира вашиот хардвер и да знаете што може да се постигне.

Чекор 5: Започнете рударство

Или кликнете на Smart Рударски за најголем профит или рачно изберете cryptocurrency.

Главни карактеристики

Ќе видите дека постојат неколку различни опции и функции вградени во MinerGate.

На првата страница ќе ве охрабри: Започнете Smart рударство. Smart рударството автоматски рудници најпрофитабилните cryptocurrency за вас. Колку ова се цени на пазарот и тешкотии во предвид е да се знае; сепак, тоа е примамливата опција ако сакате да започнете без компликации. Сите што треба да направите е да изберете вашиот јадро излез и нека си ја работи својата работа.

Вие исто така ќе видите јазичето за испитување, која може да биде добро место да се започне пред да се направи нешто. Во неколку минути, софтверот ќе ги анализира вашиот хардвер за да се види што може да се постигне. Истрчав овој на мојот Површинска Про, кој е идеален за пишување и содржина на работата. Тоа е хибрид лаптоп-cum-таблета, па тоа не е навистина насочена кон рударството. Резултатот беше 25 $ заработка потенцијал на повеќе од една година. Не супер-инспиративна, но можеби и подобро од очекуваното.

Јазичето за рударство е веројатно најголемиот комплицирано, но тоа е прилично лесно да ја добиете вашата глава околу. Ќе можете брзо да изберете кои крипто да ми со процесорот и што да рудникот со графичкиот процесор. Повторно, можете да назначи различни количини на енергија на секој процес рударството. Јас тестирани овој на мојот лаптоп, ставање на сите четири јадра да работат на рударството. Многу брзо би можел да се слушне на излезна моќност од хардвер, и по проверка на Task Manager, сфатив дека тоа е навистина даваат системот комплетна тренингот.

MinerGate Cryptocurrencies и такси

Има пристоен парче на монета достапни на MinerGate. Над десетина опции се на понуда за вас да ми вклучувајќи Ethereum, Litecoin и Monero.

Бидете свесни дека Dashcoinis notthe исто како и цртичка. Имало извештаи на корисници рударството многу Dashcoin само да се најде дека тоа не може да се депонирани во нивната цртичка паричници.

Надоместоците се чини, не на врвот или. На рамен надоместок од 1% или 1,5% е прилично поволна во однос на некои конкуренти.

MinerGate заедница Фондовите

Судот на јавното мислење се извива во доста голема мера на тема MinerGate. Термин на устата е движечката сила зад било кој бренд, и MinerGate се чини дека е полн со лоши искуства, со некои дури и го етикетирање измама. Иако тоа е лесно да ги преземете и да ја стартувате, повлекување фонд се чини дека е камен на сопнување за некои.

Многу извештај депозити во нивните паричници cryptocurrency на друго место не се појавува, со евиденција на неуспешни трансакции на blockchain. Други пак, велат дека никогаш не види своите пари.

Тоа се рече, постојат некои кои го користат софтвер со успех често, иако овие сценарија се малку потешко да се најде. Исто така, повеќето луѓе кои го фалат MinerGate обично се закачите на нивните affiliate линкови до нивните критики, така што е помалку сигурен во моето мислење.

Тоа е многу загрижувачки да се слушне од толку многу фрустрирани корисници кои се обидуваат да се повлече средствата. Има многу да се види и љубов за едноставна функционалност на MinerGate, но ако не можете да добиете вашите пари, тогаш тоа е губење на време.

Друг проблем е што многу корисници се жалат на недостаток на transparencyof рударството базен MinerGate. Тие тврдат дека MinerGate е прикажување пониски стапки хаш за вашиот хардвер од она што е, всушност, се користи. Ова значи дека на платформата е стварно ти го кажувам дека заработил помалку отколку што навистина се и чување на разликата.

Многу малку се знае за компанијата како целина, со делот За само се наведува дека тоа е воден од страна на група на ентузијасти cryptocurrency-секогаш црвено знаме каде измамите се загрижени. Тоа е честа заблуда дека тимот зад MinerGate е, исто така, тимот зад Changelly, која ја гради доверба. Сепак, по разговорот со претставници од Changelly, јас сега може да потврди дека тие се две различни компании.

Јас питах нашиот рударски експерт Иан да се споредува ефикасноста MinerGate за една од алтернативите - Ковањето со две остро рудар. Еве што тој имаше да каже:

Еве две слики од истата Опрема трчање 4 Rx 470 е:  

Minergate трчање @ 985H / s и 

Ковањето со две остро во 2499 H / S (што значи 2,5 пати побрзо) Сега прашањето е дали тоа делта е злопамтило и тие се "краде" или ги пренасочува hashpowersomehow при користење на нивните интерфејс наспроти Ковањето со две остро е. Јас се потпреме кон не а еве и зошто: Кога користите Ковањето со две остро на Monero сè уште бев рударски директно на мојот Minergate табла и паричник, добивање на целосна принос на моќ Ковањето со две остро е. Ако тие се навистина крадење Би рекол дека тие не би всушност ви даде пари. Луѓето што укажува на платформа себе велејќи дека тоа не е толку добар е ѓубре, бидејќи постојат неколку програмери во светот, која може да се изгради еден рудар да се кандидира како Ковањето со две остро. Genoil добро, и тој не може да го победи Ковањето со две остро - дали тој е крадење премногу? Мислам дека за она што тие го гради - еден рудар интерфејс GUI кои можат процесорот и графичките картички рудникот во еден клик на копче, тој е многу добар. Тоа едноставно не е високо подесени и оптимизиран како Ковањето со две остро е. 

MinerGate Преглед Заклучок

Големата вест е дека можете да го симнете MinerGate, инсталирај го, и да почне рударството во рок од пет минути. Тоа е прилично кул, дури и ако немате технички искуство или само сакате да ја обидат за забава.

Корисничкиот интерфејс е лесно да се продолжи со; сето тоа е уредно поставени, а тоа се крие сите комплицирани вечната поврзани со рударството cryptocurrency.

Еден прилично голем проблем се однесува на можноста за пристап до една фондови. Функција паричникот неодамна се пресели од софтверот на веб MinerGate. Ако повлекувања биле техничко прашање, тогаш можеби ова не е утврдена. Жирито се уште е надвор, секако.

Конечно, ништо не може да му наштети на компанијата повеќе од една лоша репутација. Во овој случај, се чини дека MinerGate не се покажа себеси доволно за да биде сигурен извор на приход. Во моментов тоа е најважното нешто да се разгледа, во моето мислење. Јас всушност се стрча MinerGate преку измама Тест Bitcoin, а компанијата излезе legit, но тестот не е 100% точна. Користете го на ваш сопствен ризик.

0

Поврзани вести


Post Tacocoin

Преглед на CryptoSteel (го запали, тргна над неа и го скрши на земјата)

Post Tacocoin

Кој е најдобриот биткоински десктоп паричник?

Post Tacocoin

Bithumb преглед - купување на битките во Кореја

Post Tacocoin

Луно (порано БитX) Биткоин берза и Паричник разгледани

Post Tacocoin

Најдобар Биткоин Паричник за 2014 година - блокчеин против MyCelium против Coinabse

Post Tacocoin

Електроум Паричник разгледа: Лични и Реддит осврти

Post Tacocoin

Прегледани се најдобрите битковин рекламирање мрежи

Post Tacocoin

Еве го најдобриот биткоин хардверски паричник за победниците за 2018 година

Post Tacocoin

Bitmain Antminer R4 преглед - не е сигурен дека вреди вашите пари

Post Tacocoin

Jaxx Паричник преглед - сите околу Биткоин Паричник

Post Tacocoin

Преглед на милијарда монети (TBC) - Како измама оди Биста

Post Tacocoin

Најдобриот биткоин паричници за 2017 година за мобилниот уред на Android