Virwox преглед: Дали е Legit или измама? | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

Virwox преглед: Дали е Legit или измама?

Virwox преглед: Дали е Legit или измама?

Од Virwoxis во моментов е една од главните начини на кои луѓето купуваат Bitcoin со Paypalit привлекува многу внимание. Многу луѓе сметаат дека Virwox да биде измама, додека други велат дека тоа е legit. Во овој напис јас би сакал да го споделам моето мислење на сајт, откако купување и продавање преку нив за речиси 4 години.

Еден краток преглед на Virwox

Virwox е размена виртуелната валута се постави на крајот на 2007 година со цел на тргување Second Life липите (SLL) и други виртуелни валути се користат во онлајн игри.

Со кои се тргува валути освен Линден долари вклучуваат Avination е C $, и отворено Metaverse Валута (ОМК). Во април 2011 година, VirWoX започна прифаќање на Bitcoin и во основа се отвори дупка во законот за луѓето да купат Bitcoins со Paypal со првиот купување SLL преку PayPal, а потоа конвертирање дека SLL да Bitcoins. Како за пишување на овој пост на сајтот има повеќе од 740K регистрирани корисници.

Моето лично искуство со Virwox

Јас лично се купуваат и продаваат Bitcoins преку Virwox со цел да ги конвертирате да ми PayPal сметка неколку пати. Најмалку еднаш месечно го спроведе трансакција преку сајт за неколку години. Од ова искуство сум достигна неколку заклучоци:

  1. Веб-страницата е legit, никогаш не сум имал време кога моите пари била украдена или задржани.
  2. Поддршката на сајтот не е најдоброто што може да се најде - ако имате проблем ќе треба да се пишува за нив неколку пати додека не се добие соодветен одговор.

Само за да докаже колку долго сте биле работат со сајт, тука е дел од мојот 226 трансакции сум се спроведе до пишувам овој пост:

Така може да се каже имам некои референца. Сепак, бидејќи јас се кандидира на Bitcoin блог знам многу луѓе имаат проблеми со сајт, така што јас сакам да се покрие тој аспект, како и.

Онлајн коментарите на корисниците Virwox

Прво на сите јас ќе признаам - не можете да најдете многу (или било кој) позитивни критики за Virwox онлајн. Сепак, негативни критики се обично на две опции:

  1. Луѓето се жалат на високите давачки Virwox го (ние ќе дојдеме до тоа во секунда)
  2. Луѓето се жалат на фактот дека нивната сметка беше забранета и не разбирам зошто

Јас ќе се обрати на високи трошоци за кратко време. Во врска со забраната на сметка - од она што го прочитав и слушнав преку мојот блог читатели, луѓе кои добија своите сметка забранети секогаш добија своите пари вратени. Понекогаш тоа може да потрае неколку дена, за пари да се врати, но јас никогаш не сум слушнал за некој кој доби пари "украдени" од страна на размена.

Зошто Virwox забрани толку многу сметки? Немам идеа. Јас само може да се претпостави дека, бидејќи тие имаат висок ризик од измама со продажба на Bitcoins преку Paypalthey се повнимателни отколку другите размена. Но тоа не ги направи измама.

Virwox такси и калкулатор плаќање

Да, Virwox се високи трошоци за конвертирање на Bitcoin на PayPal и обратно. Зошто? Па, се должи на неколку причини:

  1. Поради причина што сум споменат пред - тие имаат висок ризик од измама и треба да ги покријат загубите со премија.
  2. Веб-страницата не е изградена за купување Bitcoins директно со PayPal. Ти треба прво да се купи SLL, а потоа да го претворите во БТК. Секоја акција на сајтот има дополнителен надомест што го прави процесот доста скапо на крајот. Ако сте биле во можност да се купи БТК директно тоа најверојатно ќе биде поевтино.
  3. Бидејќи тие може да се - таму не е доволно конкуренција во моментот на сајтови им овозможува на луѓето да купат Bitcoins со Paypal па тие си дозволуваат да бара високи трошоци. Единствено достојно алтернатива е LocalBitcoinsand Мислам дека цените има дури и повисока.

Со цел да се направи полесно за вас да се разбере само колку ви се случува да се плати во такси Јас направивме Virwox надомест calculator.This калкулатор е добра само за купување на Bitcoins со Paypal, а не за продажба на неа или со користење на други методи. Само внесете го износот на Bitcoins сакате да ја купите или во американски долари сакате да потрошите и ќе добиете резултат на појавување. Овој калкулатор зема во предвид сите трошоци, вклучувајќи: плаќање депозит, конвертирање долари за SLL, конвертирање SLL на БТК и надомест повлекување (целосната такси се детално опишани тука.)

Внесете износ Ќе добиете

Имајте на ум дека овој калкулатор е изградена и обновено на 10 јануари 2017 година, па тоа е релевантно за надоместоците наведени во тоа време и тие може да се промени. Како што се гледа на такси може да се добие прилично висока и може да достигне повеќе од 15%.

Заклучок - legit е Virwox?

Да, Virwoxis legit во моето мислење. Тоа не може да биде најдобар сајт за водење бизнис на поради високите такси, долг период на трансакција и нивните laggy поддршка, но ако тоа е единствената опција што ќе направи. Ако некој го чита ова има поинаква искуство од она што сум го покриваат само јас би сакал да го слушате во делот за коментари подолу.

Поврзани вести


Post Tacocoin

Bithumb преглед - купување на битките во Кореја

Post Tacocoin

Биттрекс преглед - едно критично прашање што треба да го знаете

Post Tacocoin

Coinbase против Круг - се обиде и со 500 долари Еве што го најдов

Post Tacocoin

Мојот нов најдобар Bitcoin и altcoin паричник - преглед на Exodus Wallet

Post Tacocoin

Леџер Паричник е разгледан од 80 корисници на Reddit (без Промо код)

Post Tacocoin

Дајте подарок за битковин за Божиќ - идеи за подароци за битковин

Post Tacocoin

BitMEX преглед - Дали е Legit Bitcoin маргина тргување размена?

Post Tacocoin

Најдобрите битковински рудници (Топ 5 разгледани)

Post Tacocoin

TREZOR против LEDGER - Рака на хардверот Парич преглед

Post Tacocoin

Litecoin LTC Robot review - непристрасен, 100% вистински податоци

Post Tacocoin

Леџер Нано С преглед - Дали овој Биткоин Паричник е подобар од TREZOR?

Post Tacocoin

Битллуб мрежа преглед и анализа