HitBTC разгледа: Дали е следнава голема размена? | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

HitBTC разгледа: Дали е следнава голема размена?

HitBTC разгледа: Дали е следнава голема размена?

Јас првично се разгледа HitBTCin 2014 година, кога тој беше само на почетокот. Генерално размена направи многу добар прв впечаток. Јас не го користат активно за тргување сé до неодамнешниот Bitcoin Cashand Bitcoin Goldforks. Секогаш кога јас ќе тврдат нов Bitcoin клон од една од овие вилушки, јас веднаш ќе го продаде на HitBTC.

Сите се чинеше дека се оди добро, и како мојот сајт се потпира главно на Филијалата комисии, решив да се, исто така, го препорачувам на моите читатели и да се поддржи мојата блогирањето напори. Сепак тоа е кога работите се грда ред.

Во изминатите неколку години, никогаш не сум се обидел да се повлече мојот партнер Bitcoin биланс од HitBTC. Јас да одлучи да ги погледне во мојот профил и видов дека имам 0.25BTC чека за повлекување + друга $ 600. Па севкупниот имав речиси $ 3000 на чекање за мене само да се пари надвор.

Го следев нормалните процедури кои вклучуваат пренос на вашиот баланс за да се вашата главна сметка, но потоа смешно нешто се случило. Моите пари само "исчезнаа". Тоа не се појави на мојата неодамнешна трансакции и билансот на тековните падна на нула.

Јас веднаш се HitBTC и доби следниов одговор:

Како што можете да видите од е-мејл ова беше на 16 ноември 2017 година Ова ажурирање се пишува на 26-ти ноември (десет дена подоцна). Оттогаш јас се обидував да контактирате HitBTC неколку пати, но само доби многу нејасен одговор тврдејќи:

Прашањето што го пријавивте бара дополнителна истрага.

Ние ескалираат прашањето за нашата поддршка експерти второ ниво и обележана тоа како висок приоритет.

Ние ќе ве известувам за напредокот.

Се чини дека е малку чудно за мене дека компанијата знае дека е техничко прашање на нивна страна и наместо веднаш да ги обесштетува мојата рамнотежа тие само да ме чека, без пристап до моите средства.

А брз интернет пребарување покажа толпа лути customersposing слични reviewsabout компанијата.

Сите други комуникации Упатив се качил без одговор. Јас предлагам да се избегне со користење HitBTC за сега. Јас ќе се ажурира како оваа ситуација се развива.

Како на 5-ти-ви јануари 2018 година сé уште не сум стекнав моите средства. ИЗБЕГНУВАЊЕ HITBTC. Некои корисници дури и почнаа petitionagainst услугата ниско ниво HitBTC е снабдување.

Мојата почетна преглед HitBTC од 2014

Јас се приближуваше претходно овој месец од страна на момците на TeddMarketing чиј клиент е HitBTCin цел да се разгледаат нивниот веб-сајт. На прв поглед ми беше прилично подготвени да се разгледа уште една Bitcoin exchangesince се чини дека секој ден уште еден е основан или збришан. По некое напред и назад и малку веб-копање дојдов до заклучок дека HitBTC е во вредност од околу понатамошна истрага, па тука е она што го најдов...

Првото нешто што ќе забележите е елегантен интерфејс

Навистина HitBTC направи одлична работа во дизајнирање лесен и интуитивен кориснички интерфејс. Регистрирањето е лесно и навигација во текот на сајт е едноставна. Нема збунувачки имиња таб или 2007 веб дизајни. Така, првиот впечаток е дека ова е навистина солидна платформа за размена.

Конечно размена платформа за newbies!

Можеби една од најпознатите застрашувачки предизвици на Bitocin newbie има е да се разбере како функционира тргување. Понудата, прашуваат, том и ширење се само некои од зборовите во оваа многу збунувачки речник. HitBTC прави едно нешто исклучително добро што не е предвиден за било која друга платформа за тргување денес - тоа ќе снабдува со режим на демо.

Со еден клик на копче можете да им се овозможи на владата демо (не можев да се спомене дека тие имаат голема адаптери?). Во режимот на демо можете да експериментирате колку што ви се допаѓа, додека тргување во живо на пазарните услови. Ова е особено важно ако сте newbie и сакаат да се здобијат со некои искуство пред да ги ставите вашите пари на линија. Само друго место што сум го видел вистински демо режим е во девизен курс компании како Plus500or AvaTradeand тие тргуваат само со Bitcoin CFDs. Имајте на ум дека кога тргување CFDs вашиот captial е во опасност. Ако постои една карактеристика што ги разликува HitBTC од други платформи тоа е оваа демо режим.

HitBTC се фокусира на главните пазари

Друга работа е што јас навистина се допадна за HitBTC е дека тоа е фокусирана само на големите пазари - што значи Bitcoin и Litecoin разменети за долари и евра. За newbies износот на altcoinscan понекогаш може да биде огромно. Со отстранување на "шум" од размена и да се фокусира само на главните валути, HitBTC доаѓа да биде многу newbie пријателски (повторно).

Акцентот е ставен на безбедноста

Секоја критична акција (најавите / повлече) во HitBTC може да се заштитени со 2FA (2 фактор за проверка). Вие исто така може да видите листа на IP адреси кои пристапиле на вашиот профил, ќе бидете во можност да го следат било сомнителни активности. Конечно, HitBTC ти го кажува она што е на ниво на вашиот осигурување (т.е. Слаби, силна итн), кои се бара од вас да се заштити вашиот профил подобро.

Едноставно, ефикасно и непречено

Ако јас да се стави крај на мојот осврт тука јас веројатно ќе им даде HitBTC А +. Јас не одам во текот на сите детали, како што трансакција такси, но тие лесно може да се најде тука.

Единственото нешто што остана како проблем...

Значи од сега сум основана во себе дека HitBTC е прилично солидна платформа. Единственото нешто што остана беше да се види она што другите луѓе каде велејќи онлајн. Главен извор на информации за непристрасно коментарите можев да најдам беше на Bitcointalk каде HitBTC објави својата официјалниот почеток на јануари 2014. Се чини дека корисниците BitcoinTalk сите му се восхитуваат механика зад HitBTC но се сомнева во фактот дека не постои физичка адреса или вистински живи идентитет поврзани со веб-сајт. Регистрација на домен е приватен, и HitBTC за нас страница само што дава општ опис без конкретни имиња или контакт информации.

Да заклучиме, во "по површина Gox" треба да бидат потранспарентни

HitBTCdid одлична работа во градењето на нивниот веб-сајт, навистина прекрасен. Но, по толку многу луѓе ги загубија своите пари, бидејќи на една несоодветни индивидуални што треба да биде потранспарентен. Јас искрено верувам дека ако HitBTC поврзува вистинско име и адреса со нивниот бизнис тоа ќе го зголеми нивниот кредибилитет. Мислам, ако тие се како легитимен како што изгледа да биде и велат дека се - зошто тоа се чувствуваат како да се крие? За сега, ми се чини дека тие се на добар почеток, но со цел да биде навистина извонреден, тие ќе треба да се зајакне во светлина.

Поврзани вести


Post Tacocoin

Преглед: Paxful против локалните битковини

Post Tacocoin

Најдобрите битковински рудници (Топ 5 разгледани)

Post Tacocoin

7 Битковински дебитни картички Споредени и разгледани (2018)

Post Tacocoin

Преглед BitPanda - купи Bitcoin со Skrill, SEPA или кредитна картичка

Post Tacocoin

BitStamp преглед: Дали е најевтината берза за купување на биткоин?

Post Tacocoin

Биткоин Трезор разгледа - дали е тоа безбедно?

Post Tacocoin

Coinbase против Btc-e против BitStamp - Каде треба да купите битцоини?

Post Tacocoin

Antminer T9 против Antminer S9 - Кој е најдобар Bitcoin Bitcoin Miner?

Post Tacocoin

Леџер Нано С преглед - Дали овој Биткоин Паричник е подобар од TREZOR?

Post Tacocoin

Преглед на Coinbase: 6 Контроверзното прашање што треба да го знаете

Post Tacocoin

Антротер R1 преглед - Безжичен рудар Антминер

Post Tacocoin

MinerGate преглед: Дали е легитимна рударска операција?