Преглед на GDAX - Напредна размена на Coinbase, колку е добра? | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

Преглед на GDAX - Напредна размена на Coinbase, колку е добра?

Преглед на GDAX - Напредна размена на Coinbase, колку е добра?

Глобална Дигитални Асет берза, уредно кратенка GDAX, е една од најпознатите cryptocurrency Bitcoin и тргување размена во светот. Платформата е насочена кон понапредните корисници и професионални трговци, но она што предности или недостатоци не го имаат во однос на своите конкуренти како што се Krakenor Близнаци?

Во овој преглед, ќе дознаете повеќе за карактеристиките на компанијата нуди, како што ги врши, и дали таа одговара на вашите cryptocurrency потреби.

GDAX Преглед на претпријатието

GDAX е изградба на ѕвездена репутација како ќе се види на раст на cryptocurrencies забрза во јавната свест. Се повеќе и повеќе инвеститори доаѓаат на пазарот, а тоа е важно да се разберат разликите во достапни платформи.

Ако сте размислува GDAX, веројатно веќе го поседуваат некои Bitcoin и можеби и други дигитални средства. Тоа е напредна тргување платформа која е наменета за сериозни трговци.

Ако веќе сте корисник на Coinbaseand сакаат да ги прошират своите можности за тргување, а потоа работи на платформата ќе биде едноставен настан за вас.

GDAX е во сопственост на истата компанија како Coinbase и работи како платформа сестра тргување. Фирмата е со седиште во Сан Франциско и е во функција од 2012 година, па тоа го знае својот пат околу пазари за криптографија.

Сопствениците Coinbase сметка да го користите истата сметка да се логирате во GDAX и да започне тргување речиси веднаш. Ќе треба да се движат средства од еден паричник на друг, но убавината на cryptocurrency го прави тоа лесна работа.

Се разбира, вие не треба да се биде Coinbase на клиентите да работат на размена. Ако сте во потрага да се движат трговски платформи, а потоа ќе биде прилично задоволен со GDAX е масна дизајн и голема поддршка валута.

Поддршка GDAX Валута

GDAX обезбедува пристоен покривање на големите cryptocurrencies и фиат валути. Bitcoin, Ethereum и Litecoinare сите достапни за тргување. Може да се депонира и да работат во која било од овие cryptos, заедно со американски долари, евра, а британски фунти.

Може да се тргува Bitcoin со сите три опции фиат, додека Ethereum и Litecoin занаети може да се направи со долари, евра и Bitcoin. Ова може да биде малку фрустрирачки за британските корисници, иако најголем дел од европските берзи ќе работат во евра наместо фунти.

Тоа е привлечен дека Ethereum и Litecoin може да се тргува со фиат валути. Јас често се најде дека стекнување на овие cryptos бара од вас да поминат Bitcoin, и можеби нема да сакате да започнете резба до Bitcoin инвестиции со цени кои се движат во нагорна линија.

Поддршка GDAX Земја

Платформата е светски трговската размена, па природно има прилично пристојно функционалност целиот свет. Изборот на поддршка валута го прави особено привлечен за корисниците во САД, Европа и Обединетото Кралство. Австралија и Сингапур се поддржани за тргување, но не и во фиат валути; корисници од овие области може да се користат различни валута пара. Целосната листа е достапна тука.

GDAX Надоместоци

Тргување такси GDAX се драстично пониски од оние што ќе најдете на Coinbase. Фактот дека Coinbase сметки работа на GDAX е супер корисна за секој корисник кој сака да ги намалат трошоците.

Како и со повеќето размена, банкарски трансфер е потребно, или може да се депонира крипто средства директно во GDAX топла паричник. Откако средства се достапни, стапки тргување варира од 0,1% до 0,25%. Тоа е огромна заштеда во споредба со опција како Coinbase, каде што ќе може да се плаќаат нагоре од 4% за купува со кредитни картички.

Целосна информации за цените е достапна тука.

GDAX поддршка на корисниците

Подршка на купувачот е променлива низ cryptocurrency индустрија, со многу лоши искуства известување и други звукот на сирената успех. GDAX не пристоен работа во оваа област; иако како и со повеќето сајтови, да се охрабруваат да се поврзеш со тимот преку е-маил. Обично ќе добиете одговор во рок од 24-72 часа во зависност од вашето пребарување.

Делот Помош GDAX е убаво уреден и има соодветна количина на информации. Тоа може да ви прошетка низ чекори за да се пресели во GDAX од Coinbase, и тоа исто така вклучува и како-да водичи и одговори.


Генерално, GDAX ги исполнува очекувањата во оваа област, без да биде блескава светлина во индустријата. Но, бидејќи тоа е истата компанија која е одговорна за поддршка Coinbase е, може да има некои hiccups тука и таму (

Поврзани вести


Post Tacocoin

Битбај разгледува: купување биткоини во Полска

Post Tacocoin

Декември Анализа на ИКО - ревизија на НАГА

Post Tacocoin

Bitmain Antminer R4 преглед - не е сигурен дека вреди вашите пари

Post Tacocoin

Еторо Битчоин тргување преглед

Post Tacocoin

Kraken преглед - Дали оваа Bitcoin размена е сигурен?

Post Tacocoin

Coinbase против Круг - се обиде и со 500 долари Еве што го најдов

Post Tacocoin

Bithumb преглед - купување на битките во Кореја

Post Tacocoin

BitStamp преглед: Дали е најевтината берза за купување на биткоин?

Post Tacocoin

Преглед на Coinbase: 6 Контроверзното прашање што треба да го знаете

Post Tacocoin

Битллуб мрежа преглед и анализа

Post Tacocoin

BitMEX преглед - Дали е Legit Bitcoin маргина тргување размена?

Post Tacocoin

Coinmama против Coinbase - купување на Bitcoin од 150 долари со мојата кредитна картичка