Луно (порано БитX) Биткоин берза и Паричник разгледани | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

Луно (порано БитX) Биткоин берза и Паричник разгледани

Луно (порано БитX) Биткоин берза и Паричник разгледани

Luno (порано BitX) има една мала marketcap според CoinMarketCap.com, со тргување често под половина милион долари. Сепак, Luno ужива генерално висока индустрија репутација, и, генерално, доби поволни критики. За разлика од многу други размена, Luno се фокусира само на Bitcoin, така што не е еден тон на флексибилност со оваа платформа. Сепак, размена Luno и паричник се и големи можности за Bitcoin.

Luno тврди дека во светот "најголема доверба, безбедна и сигурна размена". Дали компанијата може да се врати, како возвишени побарувања до, сепак, останува една сосема поинаква работа. Luno е околу од 2013 година, така што компанијата има некои историја зад неа, но досега Luno не успеа да обезбеди каква било сериозна доминација на пазарот.

Тоа не треба да се плаши од размена, сепак. Размена, исто така, добиваат средства од дигитални валута група, се кандидира од страна на индустријата мисла лидер Бери Silbert. Luno, исто така, е финансиран од Naspers, кој е еден од постарите сеуште активен капитал и технологија инвестициски фирми. Naspers потонат 4 милиони $ во Luno, што е прилично голема сума за еден VC компанија, па тие мора да имаат се допадна она што го видоа.

Luno исто така, нуди Bitcoin паричник за Android паметни мобилни уреди. Паричникот беше симната помеѓу 100k до 500 илјади пати, што го прави доста популарна апликација. Понатаму, тоа е заклучен резултат од 4.4 од рецензентите, што го прави еден од најпознатите добро смета Bitcoin паричник апликации за Android. Овој паричник е слободен и има нула трошоци кои произлегуваат од трансакциите, што го прави голем опција за ниска цена.

Luno не наплаќаат надоместоците кои треба да се испрати, продавница, или да добијат Bitcoins. Меѓутоа, ако се купи или продаде Bitcoins, ќе мора да плаќаат надомест. Надоместоците се малку посложени, како Luno наплатува само "киднапери", кој се намали ликвидноста, наместо "одлуки", кој се зголеми ликвидноста (да речеме, нудејќи им на Bitcoins за продажба). Ќе видите комплетната цена кога ќе одат да се направи купувачите како што може да се разликуваат од трансакција на трансакцијата. Да бидам искрен, овој недостаток на до-пред транспарентност е прилично досадни.

Luno се чини дека е солидна избор за Bitcoin трговци, но бидете сигурни дека ќе обрне внимание на флуктуирачки надоместоците кои треба да се осигура дека се во согласност со пазарните стандарди. Паричникот на Luno е исто така одлична опција за луѓе кои бараат моќен и сигурен Андроид паричник.

Поврзани вести


Post Tacocoin

Virwox преглед: Дали е Legit или измама?

Post Tacocoin

Битфинекс преглед: Најголемата размена на по светот по обем

Post Tacocoin

Changelly против ShapeShift - Размена на инстант криптовалентност

Post Tacocoin

Што е Зен протокол? Анализа на ИКО во ноември

Post Tacocoin

Битие облак рударски преглед - Тоа не е како профитабилен како што би мислат

Post Tacocoin

Биткоин Трезор разгледа - дали е тоа безбедно?

Post Tacocoin

Преглед на CryptoSteel (го запали, тргна над неа и го скрши на земјата)

Post Tacocoin

Дајте подарок за битковин за Божиќ - идеи за подароци за битковин

Post Tacocoin

Преглед на Bitcoin Trader - Дали е можна месечна рентабилност од 20%?

Post Tacocoin

Jaxx Паричник преглед - сите околу Биткоин Паричник

Post Tacocoin

Водич за почетници за најдобрите VPN услуги во 2016 година

Post Tacocoin

Coinmama против Coinbase - купување на Bitcoin од 150 долари со мојата кредитна картичка