Преглед BitPanda - купи Bitcoin со Skrill, SEPA или кредитна картичка | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

Преглед BitPanda - купи Bitcoin со Skrill, SEPA или кредитна картичка

Преглед BitPanda - купи Bitcoin со Skrill, SEPA или кредитна картичка

Bitpanda (порано позната како Coinimal) е Bitcoin брокер кој е специјализиран за купување и продавање Bitcoins во евро зоната. Компанијата е основана кон крајот на 2014 година и оттогаш прерасна во еден од популарните опции за купување на Bitcoins низ Европа.

Девизниот курс BitPanda е повисока од просечната ви размена се должи на фактот што тие ви дозволуваат да се купи Bitcoins со методи кои овозможуваат сторнирано (т.е. Кредитни картички, Skrill, итн.) Основната цена BitPanda се состои од пазарот стапка плус мала доплата. На исплата ке го одберете ја одредува колку надоместокот што го плаќаат за ред. Додека СЕПА, EPS, GiroPay и Sofort имаат многу ниски трошоци, е-паричници, како Neteller наплаќаат малку повисоки надоместоци.

На пример, во времето на пишување на девизниот курс на Bitstamp е 1.129,00 евра по Bitcoin додека на BitPanda тоа е 1.152,82 евра. Ова значи дека е премија од 2,1% на цената Bitcoin. Сепак, тоа не е сè, во зависност од начинот на плаќање ќе плаќаат дополнителен надомест.

Користење на трансфер на кредитна картичка / SOFORT има дополнителен надомест од ~ 2% (што е релативно ниска). Skrill има дополнителен надомест од ~ 3,77%, Neteller е малку пониска од Skrill и најевтиниот методи за купување на Bitcoins BitPanda се со користење на ваучер или GiroPay.

Со цел да се купат Bitcoins со BitPanda ќе треба да се провери основни верификација. Најниско ниво верификација бара само еден телефонски број. Ова ќе ви овозможи да се купи Bitcoins во вредност од 50 евра, за еден месец до вкупно 600 евра. Повисоко ниво верификација бараат владата издаде проект.

Ако вашата сметка е потврдена граница е 2500 € на ден (75.000 € месечно) за кредитна картичка купувања. За други опции, има 10.000 € на ден (300.000 € месечно).

Корисничкиот интерфејс на BitPanda е прилично елегантен и многу интуитивен. Дури и почетниците ќе имаат лесен време навигацијата низ него, и купување на Bitcoins. Други онлајн reviewssuggest BitPanda прави многу добра работа со услуги на клиентите, како и. Конечно, се чини дека компанијата има освоено стартување awardin крајот на 2016 година, сепак, јас навистина не може да каже што оваа награда беше за сите.

Кликни тука за да ја посетите BitPanda

Да заклучиме, BitPandaseems како одлична опција за купување на Bitcoins во внатрешноста на ЕУФОР луѓе кои бараат да се користи Skrill, кредитна картичка, или било која друга опција. Компанијата има околу доволно долго, трошоци релативно ниски трошоци и има добра поддршка случува.

Поврзани вести


Post Tacocoin

Бисеин преглед - Plug & Play целосен биткоин јазол

Post Tacocoin

Litecoin LTC Robot review - непристрасен, 100% вистински податоци

Post Tacocoin

Преглед за кономи - Мобилен паричник за повеќе криптовекови

Post Tacocoin

Антротер R1 преглед - Безжичен рудар Антминер

Post Tacocoin

KeepKey против TREZOR - Биткоин Хардвер Паричник преглед

Post Tacocoin

Бинанси преглед: Дали е легитимна крипто-торентна размена?

Post Tacocoin

Мојот нов најдобар Bitcoin и altcoin паричник - преглед на Exodus Wallet

Post Tacocoin

Преглед на CryptoSteel (го запали, тргна над неа и го скрши на земјата)

Post Tacocoin

BitMEX преглед - Дали е Legit Bitcoin маргина тргување размена?

Post Tacocoin

Jaxx Паричник преглед - сите околу Биткоин Паричник

Post Tacocoin

Најдобри битковински услуги за детекција

Post Tacocoin

Веб-минирање - монетизирајте го вашиот веб-сајт преку кориснички прелистувачи