BitMEX преглед - Дали е Legit Bitcoin маргина тргување размена? | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

BitMEX преглед - Дали е Legit Bitcoin маргина тргување размена?

BitMEX преглед - Дали е Legit Bitcoin маргина тргување размена?

BitMEX нуди маргина тргување servicefor искусни, професионални трговци Bitcoin. До 100x потпора е достапна за корисниците за Bitcoin и избор на altcoins за на самото место и фјучерси пазари.

Во овој преглед, ние ќе се погледне на карактеристики BitMEX има на понуда, неговите методи на работа, и на крајот дали размена одговара на вашите потреби.

Поддршка валута

BitMEX е услуга cryptocurrency само со Bitcoin како примарна опција тргување. Купувачите исто така имаат пристап до здрав избор на други altcoins, вклучувајќи ги следниве:

  • Цртичка
  • Ethereum
  • Ethereum Класик
  • Litecoin
  • Qtum
  • Monero
  • Бран
  • Tezos
  • Zcash


Bitcoin занаети имаат двете опции на самото место и фјучерси тргување, додека сите други валути имаат само фјучерси пазари. Во моментов, не постои поддршка за фиат валути, а девизниот справува само Bitcoin; тоа значи дека профитот и загубите се прикажани во Bitcoin, дури и кога си работат со договори altcoin. Кога ќе изберете ја вашата платформа за тргување, тоа е важно да се земе тоа во предвид. Ликвидноста на altcoins не е секогаш сигурен, и ќе мора да се направи депозити и повлекувања во Bitcoin.

Земја поддршка

Се BitMEX е регистрирана компанија во Република Сејшели, но како и со повеќето операции Bitcoin, тоа е светот на услуги. Замената не се ограничи пристапот за било локации благодарение на cryptocurrency природата на сајт. Локалните закони може да влијае на вашата употреба на услугата, но ова е надвор од контрола на компанијата.

На обемот на тргување на Берзата ги рефлектираат својата светска употреба. Таа редовно седи удобно во првите пет на Coinmarketcap, со пораст од 2 милијарди $ Bitcoin трговијата тома во рок од 24 часа.

Надоместоци

Надоместоците се многу конкурентни на BitMEX. Всушност, повеќето корисници ќе ги најдете речиси незначителна во однос на буци профит да се направи, ако сте чувство оператор. Надомест на корисникот е поставена на 0,0750%, а надоместокот за производителот може да биде -0,0250%, па маркер, всушност, ја зграпчува малку попуст на занаети. Проверете целосна огласи надомест тука.

Депозити и повлекувања продолжи да биде бесплатно, која секогаш е многу пријатен, вие не треба да се остави со било скриени трошоци откако ќе завршиш тргување (освен такси Bitcoin мрежа).

Генерално, надоместоците се направи за привлечен чита на BitMEX, особено во споредба со другите големи размени, каде такси обично седат на околу 0,25%.

Поддршка на корисниците на

Општо земено, се чини како на BitMEXteam се обиде да се задоволи со проширување на пазарот и да се обиде да го намали притисокот врз своите услуги на клиентите.

Поддршка е понудена преку е-мејл билет, што е прилично стандард за индустријата. На навистина убав аспект на услуга е веб страница, која е преполна полн со корисни информации и карактеристики. Центарот за поддршка на масна дава преглед на размената и помага да се образува корисниците на сложени занаети.

Надградби живо пополни сајт премногу. Кутија соопштение на горниот лев задржува корисниците во тек со сите новости и прашања. На пример, следнава порака беше објавен во текот на пишувањето на оваа статија:

"BitMEX се соочува со рекордни товар во овој момент поради неодамнешните движења Bitcoin цена. Нашиот тим моторот работи со полно работно време за да се подобри ефикасноста, обезбедување на 20% подобрување на ефикасноста во петокот и со повеќе да дојде. Пред сè, BitMEX е посветена на исправноста на тргувањето со моторот и во реално време точноста ревизија. BitMEX позиции и наредби се секогаш внатрешно конзистентни од отворен да се затвори. "

Разговор во живо меѓу трговците, исто така, крлежи заедно во долниот десен дел од екранот. Иако ова не може да биде директна линија до BitMEX, тоа е уште навистина кул да се биде во можност да комуницирате со другите трговци Bitcoin од рамките на девизниот плус, тоа е познат како trollbox.

Безбедноста на информациите е натоварена во веб страната, која секогаш е задолжително за мене кога јас сум во потрага на нов размена. Со BitMEX, ќе можете брзо да дознаете кој е сопственик на платформа и како тие се одржување на средствата безбеден. Multisig повлекувања дека само партнери можат да се регистрирате, ладилници, и Амазон Веб Услуги се моменти кога станува збор за безбедноста.

Јавно мислење / Онлајн Осврти

Не потоп на јавната критика постои за BitMEX. Таму не е премногу да се прочита на голем преглед сајтови како Trustpilot, веројатно затоа што технички на маргина тргување не е разбрана од страна на јавноста. Не хорор приказни самите се нудат покрај пристоен лов. Reddit и слични форуми имаат тенденција да бидат повеќе полни со технички прашања и брборењата.

Во мојот ум, ова претставува позитивен знак за трговската размена, како што сите знаеме лоша критика обично се шири како шумски пожар.

Заклучок: Дали BitMEX добра размена?

Ако знаеш што правиш и сакате водечки на пазарот деривати cryptocurrency тргување платформа, а потоа BitMEX ќе биде среќен избор за вас. За оние кои се во потрага по повеќе едноставна размена да се купи и продаде некои Bitcoin, јас Ви препорачуваме да се погледне во некои други повеќе user-friendly опции.

На BitMEXteam користат нивните финансиски и веб-развој на искуство, да се создаде масна платформа која им овозможува непречено тргување додека чувањето на корисниците информирани. Живеат ажурирање карактеристики, како што се на јазичето оглас и функцијата на разговор во живо, да обезбеди дека мал дополнителен бонус во што си сигурен дека никогаш не пропуштите клучен вести. Надоместоците круг работи надвор да се направи размена атрактивна сите околу пакетот.

Поврзани вести


Post Tacocoin

Најдобриот биткоин паричници за 2017 година за мобилниот уред на Android

Post Tacocoin

Битфинекс преглед: Најголемата размена на по светот по обем

Post Tacocoin

Дали Coinbase ги злоупотребува учесниците во програмата за упатување?

Post Tacocoin

Битие облак рударски преглед - Тоа не е како профитабилен како што би мислат

Post Tacocoin

Преглед: Paxful против локалните битковини

Post Tacocoin

Близначки размена на битката размена

Post Tacocoin

Најдобри битковински услуги за детекција

Post Tacocoin

Декември Анализа на ИКО - ревизија на НАГА

Post Tacocoin

Биткоин против Етереум: споредба на криптоцентност

Post Tacocoin

Бинанси преглед: Дали е легитимна крипто-торентна размена?

Post Tacocoin

Bithumb преглед - купување на битките во Кореја

Post Tacocoin

Најдобар Биткоин Паричник за 2014 година - блокчеин против MyCelium против Coinabse