Бинанси преглед: Дали е легитимна крипто-торентна размена? | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

Бинанси преглед: Дали е легитимна крипто-торентна размена?

Бинанси преглед: Дали е легитимна крипто-торентна размена?

Binanceis седиште во Хонг Конг размена на cryptocurrency лансиран од страна на инвеститорот Changpeng Жао во јули 2017 година компанијата Жао Beijie технологија создадена размена, по успешно ICOthat покрена $ 15 милиони.

Beijie технологија и нејзиниот основач одржување на импресивен учинокот во рамките на индустријата. CVincludes Жао висок профил позиции, како што се технички директор во Blockchain.info, и неговата компанија сега обезбедува трговски системи за над 30 други платформи.

По борби со поглед на кинеската влада за cryptocurrencies, Binance сега работи на своите сервери од поблаги состојби, обезбедување на тоа со слободата да се кандидира на конкурентна услуга размена.

"Како одговор на одлуки во Кина, ние се враќаме на нашите IP е од Хонг Конг до офшор локација. Значи ние се регистрирани во повеќе локации и ние имаме луѓе во повеќе локации. На тој начин, ние никогаш нема да биде под влијание на еден регулаторно тело ", објаснува Жао.

Размена на тргување е доживува восхит успех од летото нејзиното лансирање, а сега дури и седи околу првите десет во однос на 24-часовна тргување тома на Coinmarketcap.

Значи, зошто е Binance стане толку популарна, и тоа е корисно за вашиот cryptocurrency занаети?

Поддршка валута

Binanceoffers размена на крипто-за-крипто, што значи дека не се олесни било фиат валути. Ова им овозможува на платформа за да работат слободно, управувачот јасно на било бирократијата или пропис (за сега).

Надоместоци

Во конкурентна простор, структурата на надоместокот на Binance е најсовремена. Членовите на неговиот тим го изостри својот нож и се сечење на опозицијата распаѓа.

Рамна стапка од 0,1% е многу примамливата за секој трговец кој нема потреба од итна фиат ликвидација. Неверојатно, тоа ја намалува повеќето други големи централи, од кои некои се наплаќаат нагоре од 0,2%. Тоа е прилично голема разлика ако си работат со големи нарачки.

За тоа време, БНБ, мајчин Binance начин, дури и обезбедува 50% попуст на оваа трговија плаќање при работа со паричка.

Депозитите се бесплатни, како што би очекувале (тоа е обично на испраќање паричник кој плаќа blockchain такси со cryptocurrencies). Повлекување такси се применуваат, иако тие обично се во корелација со такси blockchain трансакција. Надоместокот за повлекување се чини дека да се ажурираат на редовна основа за да се обиде и да понудат фер цена.

Во времето на пишување, повлекување Bitcoin чини околу $ 8, а повлекувањето Litecoin е околу $ 0,33. Тоа е знак на времето за Bitcoin. Тоа е добра идеја да не се движат Bitcoin околу, ако е можно, како што ќе се јаде во вашиот профит; обидете да го користите побрзи и поевтини опции како што се Litecoin ако можеш.

Подршка на купувачот

Binance прави соодветен за работа во однос на нејзината поддршка на корисниците. Повеќето прашања треба да се направи преку формуларот Адреси на интернет страницата, а потоа, тоа е едноставно прашање на чекање. Како и со повеќето големи трговски размени, можеби ќе треба да се почека некое време за одговор едноставно се должи на огромниот раст на побарувачката.

Постои WeChat услуги на клиентите QR код да се сместат во кои можат да помогнат преку брз разговор во живо, но некои од одговорите се автоматизирани (и во кинески). На тестирање на WeChat, јас првично го примила автоматски одговор укажува мене за поддршка на линкови страница. Пет минути подоцна, друг известување открива она што се чинеше дека е вистински човек на другиот крај. Мојата кинески не беше доволно добро да се дешифрира пораки без Google Translate, но сето тоа се чини легитимно.

За среќа, на веб-сајтот е целосно повеќејазична, па повеќето луѓе да се заедно парична казна во еден или друг јазик. Англиски, француски, шпански, германски, корејски, јапонски, кинески и се сите опции за размена. Ова е уште една вистинска предност за Binance како што се обидува да се натпреварува како глобална размена cryptocurrency.

Јавното мислење / онлајн осврти

Има многу да се сака за Binance, а многу трговци продолжи да биде оптимист во врска со услугата. Ниски трошоци, одговора размена, и програмери со докажано остави повеќето луѓе насмеан и свеж. Binance генерално се смета за сеопфатна успех во својот краток живот досега.

Една работа е да се има предвид е дека Binance нуди affiliate програма, која добива голем број на луѓе да се зборува многу за тоа, додека се обидува да им помогнам на своите affiliate линкови да заработат некој екстра пари. Земете секој позитивен осврт ќе се читаат со зрно од сол, ако тоа е придружено со Филијалата линк.

Еден голем проблем се појави да биде трн во окото на сајтот: Многу reviewscomplain за погрешни потврда / SMS 2FA. На темпераментен карактер на ова подесување за Binance значи дека неколку клиенти се борат да ги повлече средствата. Всушност, тоа е толку проблем кој измама обвинувањата биле вперени во службата.

Да бидам искрен, dodgier перспективи постои во оваа индустрија, и го гледам ова како повеќе од техничко прашање од измама. Тоа е веројатно дека оваа потешкотија ќе се гладена се во 2018 година, по што се очекува размена Binance да се вози на уште повисоко пазарот капа.

Заклучок: Дали Binance добра размена?

Кога ќе се повлече се заедно и се погледне на Binance објективно, добрите далеку ги надминуваат негативностите. Тоа е повеќе отколку што може да се каже и за некои други конкуренти. Ниски трошоци размена во комбинација со докажано знаење за тоа како да се изгради платформа за тргување на тимот е доволно за да го направи голем играч.

Не е ни чудо дека успехот следеше услуга за време на нејзиното отворање месеци. Додади во оваа способност да понуди вистински сервис во светот далеку од канџите на кинеската влада, и таму не е многу да се запре Beiji технологија.

Нема поддршка фиат е секогаш малку фрустрирачки, но тоа е разбирливо во повеќето случаи. Ако тоа може да собере некои врвот класа клиент поддршка и ослободете се од своите чудни техничко прашање, Binance е еден за да се види во 2018 година.

Поврзани вести


Post Tacocoin

Преглед на CryptoSteel (го запали, тргна над неа и го скрши на земјата)

Post Tacocoin

Биткоин против Етереум: споредба на криптоцентност

Post Tacocoin

Најдобро цртичка за рударство Хардвер - Antminer D3 преглед

Post Tacocoin

Приклучок за Битчоин додаток на WordPress од 99Bitcoins

Post Tacocoin

Што е Зен протокол? Анализа на ИКО во ноември

Post Tacocoin

BTCJam прегледано - Мое лично искуство и рецензии на корисниците на Reddit

Post Tacocoin

Најдобриот литиумски рударски хардвер - Antminer L3 Scrypt Miner преглед

Post Tacocoin

Преглед на Bitcoin Trader - Дали е можна месечна рентабилност од 20%?

Post Tacocoin

CEX.IO 2017 преглед - Зошто корисниците на Reddit се жалат за оваа Bitcoin Exchange?

Post Tacocoin

Најдобри битковински услуги за детекција

Post Tacocoin

Преглед на Coinbase: 6 Контроверзното прашање што треба да го знаете

Post Tacocoin

Биттрекс преглед - едно критично прашање што треба да го знаете