Како работат поголемите рудари | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

Како работат поголемите рудари

Како работат поголемите рудари

Прашање:

Се разбере како да се користи помали minters како antminer1.6-2gh модели. Од едноставна оние што едноставно приклучете во компјутер и да ја стартувате програмата. Но, како да рудари како модели 2 генерација Авалон, кои се нивните сопствени затворен систем, работа? Мора ли да се постави на компјутер уште или не тоа само треба на мониторот и бега на свој?

Одговор:

Здраво Јаков,
во ред, па ќе зборуваме за USB рудари тука. Колку што знам, Авалон Нано 2 бара прелистувачот Chrome и инсталирана апликација на уредот што е вклучен во, со цел да се мои.

Нема коментариКако рударите ги земаат трансакциитеПрашање:

Ти напиша:
Јован

Одговор:

Еј Јован, големо прашање!
Ќе се обидам да дознаете одговорот на ова, но во меѓувреме можеби можете да побарате за рударство forumperhaps Bitcointalk, тие ќе имаат повеќе информации. Ако го направите да дознаете одговорот јас би го цениме ако може да го споделите.

Нема коментари


Како го купувате Верж или Вокс од Велика Британија?Прашање:

Здраво, За минатата недела јас се обидувам да работат како да се купи, продавница и продаде некои од помалку познати altcoins од Велика Британија, без успех. Поточно Вокс и работ.
Ниту еден од сајтови кои листа на валути чини да имате било какви инструкции за тоа како да ги користат нивните сајтови да се купи или продаде. Веќе сум пропуштил ниту на пораст од 50% во работ, а јас сум добивање прилично фрустрирани. Ве молиме помогнете !!!

Одговор:

Здраво Сенди,
Можете да проверите страницата на монетата пазарот капа, која разменува трговија Voxand работ и пробајте едно од овие. Што се однесува до главна книга не гледам овие монети на листата на поддржани altcoins. Јас би Ви препорачуваме да се приклучат на социјалните медиуми платформи на овие altcoins и побара од заедницата во која да се купи и да се сместат овие.

Нема коментари


Како ги добивате вашите биткоини од хартиен паричник?Прашање:

Имам БТК и BCH на паричник на хартија сум создадена за мојата БТК пред 8/1/17 тешко вилушка.

Моето прашање е како можам да ги и двете се добие?

Одговор:

Еј Тони,
 

Како да Испрати Bitcoins Од паричник хартија


Верувам дека ако се користат паричникот која ги поддржува и двете монети, како што се Trezor или Леџер паричници хардвер или софтвер multiwallet на Coinomi, дека тоа ќе биде малку поедноставно. Во спротивно, ќе треба да се користи посебна Bitcoin и Bcash паричници.

Нема коментари


Како праќате или примате битцоинПрашање:

Добар ден наидов на вашиот сајт на интернет да го најдете многу информативна, јас сум многу нови на Bitcoin само сакате да знаете како да ги испраќате или примате Bitcoin (ако добиете Bitcoin ви обезбеди Bitcoin адреса / QR код) или e-mail адресата на лицето ќе го добиете од ова е иста за испраќање (збунет).
Од сончеви Јужна Африка

Одговор:

Howzit Џерард,
 

Нема коментари

Поврзани вести


Post Litecoin

БИТКОИН ФУКЕТ ПЛАГИН НЕМА ДВОЈКИ

Post Litecoin

Crypto онлајн паричник безбедност

Post Litecoin

Задоцнети трансакции

Post Litecoin

Bitconnect

Post Litecoin

Amd HD 5450 и 6350 графичка картичка на десктоп dell optiplex 780

Post Litecoin

Облак за рударство мислење

Post Litecoin

Coinexchanger.io е легитимно или не

Post Litecoin

Како да се добие BCH без мешање со клучеви итн?

Post Litecoin

Биткоин карта

Post Litecoin

Биткон е дизајниран за секојдневна употреба

Post Litecoin

Cryptoshop продавница рудар

Post Litecoin

Како по ѓаволите да купам?!?