Биткоините не потврдија рачно прилагодување на цената (Blockchain) | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

Биткоините не потврдија рачно прилагодување на цената (Blockchain)

Биткоините не потврдија рачно прилагодување на цената (Blockchain)

Прашање:

Јас не сакал да поставам едно прашање пред да се исцрпат сите од моите извори, но јас сум сигурен кој начин да одиме во овој момент. Имам две мали трансакции кои се заглавени во очекување на статусот на мојот blockchain паричник. Од кои еден е во тек за речиси 40 часа во овој момент. Од сите на истражување сум го сторил, имаше надомест доволно големи со трансакцијата да биде mined.My прашања се, она што можам да направам во овој момент да се протурка на трансакцијата? Јас се обидувам да се користи viabtc но Продолжувам да добивам истата порака да се обидете повторно подоцна. Исто така, како можам да рачно прилагодување на плаќање \ 's во blockchain така што ова не се случи повторно. За среќа, тоа беше мала $ amount.Any помош ќе биде многу ценет. (Извори подолу) d78a7628bf753fadfc982f5e396f98d5be02805f264352645dae2c0b22997ec8 - Трансакција ID1KUZnSZDCb9T5qvG5Y8zRQQuQ1ApAYrT4G

Одговор:

Еј
прво на сите јас сум среќен да се види дека е потврдена. Со цел да се избегне ова следниот пат кога тука се и две мали познат совети:

  1. Користете електрум како вашиот паричник. Тоа не е лесно да се користи, но тоа има RBF (замени со плаќање) функција која е прилично корисна во овие ситуации.
  2. ViaBTC прифаќа само 100 поднесоци на секој час на прв дојден прв служат основа. Значи, само бидете сигурни дека да ги достават твое во почетокот на час и ќе биде добро.

Со среќа!

Коментари:

Обидете се да читате овој пост:
https://99bitcoins.com/why-bitcoin-transaction-pending-bitcoin-fees/

Plz имам трансакција што се покажува uncomfirm за 7 дена, plz љубезно ме советува за тоа што да се направи, ми хаш проект е 61be4714cee72b7b06ee61f1019d9426f5feb3d28b8fa5c3ad4f76018914b1b5
ви се заблагодарам што ми се чека за вашиот одговор.

Поврзани вести


Post Litecoin

Апликација за коприва

Post Litecoin

Може ли да ископам секоја монета со мојот лаптоп од Multipool или друго место

Post Litecoin

Како ефикасно да добиете води за да се придружите на My Low Cost Bitcoin MLM?

Post Litecoin

Етер паричник против Леџер

Post Litecoin

За крипто монети

Post Litecoin

AdSense реклама не се појавува во тапа!

Post Litecoin

Bitcoin7.net е измама. Ги пратив пари глупо

Post Litecoin

Купување биткоин на коприва

Post Litecoin

Слободни биткоини 1

Post Litecoin

Bitmagnet.biz измама или legit

Post Litecoin

Burstcoin и тоа е blockchain содржина

Post Litecoin

Како да барате BCH од хартиен кошничар?