Прифаќање на битките за консултантски сервиси | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

Прифаќање на битките за консултантски сервиси

Прифаќање на битките за консултантски сервиси

Прашање:

Здраво момци... Сакањето на информации на вашиот сајт и видео клипови. Im средна возраст и newbie на Bitcoin. Се чини како да сум треба да учат еден нов language.My прашање. Дали сум мал бизнис консултант. Имам вебсајт. Сакам да се исплата за мојата консултантски услуги. Јас не сум мало, може да се каже 5-10 исплати една недела. Како можам да се обратите за а) промовирање дека јас прифати исплати Bitcoin и 2) што bicoin паричник адреса можам да ги даде. Секоја помош / совет ќе биде одлично. Ps. Само ви даде убав приклучок на Твитер.

Одговор:

Здраво Марко,
Откако сте запознаени со Bitcoin, можете да додадете соодветна порака на вашата веб-страница и / или вашите фактури. Можете дури и да се испрати е-мејл известување за своите клиенти, допуштајќи им да знаат за најновите опција за исплата. Ви препорачувам да се запознаат со Bitcoin прво, како вашите клиенти може да поставуваат прашања во врска со тоа. Вие исто така ќе треба да се разберат основите да се прифати и чување на плаќања безбедно.

Нема коментари



Додај ако размена бара двонасочна автентикација



Прашање:

Треба да додадете во вашата критика за размена итн, ако тие ги бараат 2 начинот на проверка.
За некој како мене без мобилен уред и кои mistrusts Google толку многу што тој нема да инсталирате прелистувачот Chrome, coinbase е надвор од прашање на пример, затоа што треба било кој од двата да ги користите. Исто е и со многу други услуги, така што ова ќе биде вредни информации за многу

Одговор:

Еј Френк,
јас целосно се согласувам, јас се обидувам да се избегне Google колку што е можно себе. Добив Trezor наместо на Леџер за истата причина. Но, претпоставувам дека тоа е само да се претпостави дека секој има мобилен уред овие денови. Секако дека постојат берзи каде само е-мејл ќе бидат доволни. Единствениот Fiat-крипто размена можам да се сетам во моментов, како што е Bitfinex, но тие веќе не ги сервисира клиенти од САД. Јас не се сеќавам Kraken бара на мобилен број, па јас му препорачувам да ги одјавувањето.

Нема коментари


Додадете Сатоши во УСД во мојата тапа и ќе го додадете мојот банер?



Прашање:

Здраво Офир, ќе ме сметаат користење на линк на вашиот Едноставен Сатоши на долари конвертор на мојот тапа Bustedfaucet.com и може да се фрли мојот банер некаде на вашиот сајт?

Одговор:

Еј Логан,
се чувствуваат слободни да се поврзе на Сатоши на долари конвертор на вашиот сајт, но јас нема да биде во можност да вашата реклама банер на сајт за бесплатно, ова е како јас се задржи на трчање сајт. Ако би сакале да се купат реклами тука се стапки:

Реклами на 99 Bitcoins


Ofir

Нема коментари

Поврзани вести


Post Litecoin

GladiaCoin преглед или Мислење

Post Litecoin

Брзина на широкопојасен интернет за рударство

Post Litecoin

Како да се најавам за да го користите тапа? Нема каде да се најавите на страната

Post Litecoin

Електронеум

Post Litecoin

Прв пат купувач дебитант на играта

Post Litecoin

Битката дебитна картичка за паричник

Post Litecoin

Burstcoin и тоа е blockchain содржина

Post Litecoin

Изнеси го приватниот клуч од користената адреса за примање

Post Litecoin

Може ли да се опорави биткоин непотврдена, непотврдена трансакција?

Post Litecoin

Монета за злато

Post Litecoin

Bitmagnet.biz измама или legit

Post Litecoin

Пријателот ќе ми помогне и ќе ми продаде за да ме започната - што да се разгледа