За крипто монети | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

За крипто монети

За крипто монети

Прашање:

Последен пат ажурирани на 31 декември, 2017 во 05:21 часот

Здраво господине,
Моето име е Prudhvi. Јас сум од Индија. Јас сум бил по сите вашите водичи и претплати на вашиот сајт. Сакам да купам крипто монети / altcoins како што се на ниска цена сега. Ми треба твоите најдобри совети на која монети треба да ги купите и да ја зачувате за иднината на нивната вредност. Значи, Ве молиме да препорача мене некои парички да купат господине. Тоа ќе биде од корист. Ти благодарам за помошта.

Одговор:

Здраво Prudhvi,
Овие пари, а процентот во кој им се (најчесто Bitcoin) да се прилично конзервативни и тоа не значи дека тоа е вид на портфолио кое ќе го изберат за висок ризик, агресивен раст. Еден може да се погледне во поновите altcoins за портфолио како тоа.

Нема коментариЗа Electrum Парич семе :Прашање:

Ве молиме да го отвори паричникот електрум околу еден месец пред и мислам дека мојата фраза семе сега е компромитиран. Прашање: Како да го сменам семето? Јас разбирам некој кој има семе, како и да поседуваат мојот паричник.
Dayo.

Одговор:

Здраво,
семето е константна и не може да се промени. Вие сепак може да се движи вашиот парички за нов паричник со нов семе што не е компромитиран.

Коментари:

Thnx.


За GigahashbitПрашање:

Pls е Gigahashbit вистински или измама,, дали тоа навистина работи?
На Gigahashbit е како генератор на Bitcoin веб-страница.

Одговор:

Здраво Ebube,
јас не сум запознаен со овој сајт, сепак можете да го користите Bitcoin измама testto го провериш за себе. Морам да кажам дека од како ќе го опише тоа звучи како измама. Сајтови не може да генерира Bitcoins од тенок воздух, па јас би Ви препорачуваме да бидете внимателни со вашите пари и да ги испита темелно пред да инвестираат.

Нема коментари


За рударствотоПрашање:

Здраво,
БЕСТ

Одговор:

Еј Muluken убаво да ви се исполнат.
Конечно, јас, исто така, ќе побара околу рударскиот BitcoinTalk forumin цел да се добие перспектива од луѓе кои активно се занимаваат со рударство (како што јас не се).

Нема коментари


За почеток рударството во ШведскаПрашање:

Здраво дечки,

Јас сум планира да започне со рударството во Шведска, има ли некој од Шведска кој може да ме упати во врска со ова?

Одговор:

Tanu Здраво,
Се надеваат дека ова им помага.

Нема коментари


За да започнете крипто-валута бизнисПрашање:

Ве молиме, кои се потребни за да се инсталира софтвер за безбедност. Ви благодарам

Одговор:

Еј Кени,
 

Коментари:

Купуваат и продаваат и чување на некои. А не мој. Ви благодарам

Што сакаш да кажеш "да оди во Bitcoin и Altcoins"? Дали сакате да ги моите? Ако е така, тогаш тоа не е можно само со вашиот лаптоп денес. Ве молиме прочитајте овој пост:
https://99bitcoins.com/bitcoin-mining-profitable-beginners-explanation/

Ви благодариме за вашиот брз одговор порано, јас сакам да одам во Bitcoin и други altcoins. Јас сум планира да го користам мојот лаптоп. Што мерка на безбедност, мислите дека треба на мојот лаптоп. Ви благодарам.

Поврзани вести


Post Litecoin

Биткоин рударство со облак рударството

Post Litecoin

Bitclubnetwork

Post Litecoin

Биткоините не потврдија рачно прилагодување на цената (Blockchain)

Post Litecoin

Како да користам Bitcoin за мојата e-commerce сајт?

Post Litecoin

Оценување на леснотијата на соло-рударството монета

Post Litecoin

Како работат поголемите рудари

Post Litecoin

Bitmagnet.biz измама или legit

Post Litecoin

Како да се пресмета профит инвестирање или тргување Bitcoin?

Post Litecoin

Bitcoin Core ја чита заменетата wallet.dat датотека како 0.0000000 BTC

Post Litecoin

Како да барате BCH од хартиен кошничар?

Post Litecoin

DasCoin - DasPay - тоа е вистинска криптовалентност

Post Litecoin

Хардвер Паричник