BIPS ровови Mt. Гокс и избира Bitstamp | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

BIPS ровови Mt. Гокс и избира Bitstamp

BIPS ровови Mt. Гокс и избира Bitstamp

Mt. Gox е преку многу во последните месеци. По проблемите со банки и регулаторите, сега уплатата на BIP го напуштил Јапонија-базирана размена и избра Bitstampto го замени.

Mt. Gox се бори да ја задржи титулата од најголемите Bitcoin размена во светот и оваа лоша вест не се случува да им помогне на компанијата, бидејќи на BIP расте многу. Данската компанија неодамна беше опремен во Bitcoin егзаминер поради новата услуга Данске Bitcoin.

Две-годишниот уплатата, со седиште во Копенхаген (Данска), е, всушност, се смета за најголем снабдувач на Bitcoin исплати во Европа. Компанијата, основана од страна на Крис Хенриксен, бил со користење на планината Gox да конвертирате помеѓу фиат валути и Bitcoin до сега, но е донесена одлука да се промени во последните неколку дена. Причината? Mt. Gox е бавен... Како што бројот на налозите за продавање постојано зголемување на Bitstamp со се повеќе и повеќе трговци прифаќање на крипто-плаќања, размена продолжува да биде бавно, кога станува збор за обработка на повлекувања, објасни BIP.

Крис Хенриксен не обезбеди броеви или одредени податоци, но основачот на уплатата вели дека работат со планината Gox станува невозможно. "Во BIP во случајот, секое повлекување имаше очекување период од повеќе од осум недели. Ова беше растурањето на BIP во" фиат тампон, како што се обработка на повлекувања во 1 до 5 работни дена ", рече тој. И тогаш Bitstamp дојдоа заедно, ветувајќи дека ќе го направи тоа побрзо.

Додавањето на оваа промена на неодамнешните проблеми во планината Gox, размена држи губи уделот на пазарот. Оваа недела, на пример, обемот на тргување на Bitstamp искачи над оние кои се постигне од страна на Јапонија со седиште во размена.

Преку coindesk.com

Поврзани вести


Post ICO

5 Фактори кои го попречуваат развојот на битката

Post ICO

По 10 месеци, Moolah поднесува банкрот

Post ICO

5 Причини зошто интернетот на пари ќе ги уништи централизираните финансии

Post ICO

Андреас Антонопулос донесува илјадници донации од битката до Дориан Накамото

Post ICO

Agora Commodities ви овозможува да купите паладиум со битцоин

Post ICO

Бил Гејтс - Ние не користиме биткоин на фондацијата Гејтс

Post ICO

Авалон ја објавува испораката на 800.000 биткоински рударски ASICs во текот на следниот месец

Post ICO

Bitcoin и улогата што може да ја игра во B2B заедницата

Post ICO

Банката на Англија го фали Биткоин и открива истрага за издавање дигитална валута

Post ICO

Новиот производ пристигнува во светот на Биткоин: припејд кредитна картичка

Post ICO

6 часот на аукција

Post ICO

Биткоин и иднината на пари: Атланта е домаќин на крипто-конференција во октомври