BetCoin Casino го отвора новиот веб-сајт за игри BetCoin Circle и подготвува повеќе вести | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

BetCoin Casino го отвора новиот веб-сајт за игри BetCoin Circle и подготвува повеќе вести

BetCoin Casino го отвора новиот веб-сајт за игри BetCoin Circle и подготвува повеќе вести

По неодамна подигнувањето својата прва веб игри, BetCoin коцки, тимот на BetCoin Bitcoin казино сега се подготвува да го објави својот нов игра висок залог / висок исплата, наречен BetCoin круг, во текот на следниот викенд (17 и 18).

И има уште. Според Питер Нолан, член на тимот BetCoin, набргу потоа тоа ќе биде време за повеќе вести, како што постојат многу повеќе игри во завршна фаза на тестирање, кои "ќе бидат распоредени во следните недели и месеци". За сега, оваа нова веб-страница ќе биде "целосна 36-HD игра казино suitethat ќе бидат јавно објавени на нашите сервери".

Ако сеуште не знам BetCoin коцки, платформата работи на сличен начин SatoshiDice, кој неодамна беше продадена. Според Питер Нолан, оваа нова веб-страница "е прв милион долари квалитетен предводник придонес", развиен од страна на тимот на BetCoin.

"Тоа е supercharged reinvented генерал играта во кој највисок инстант Bitcoin исплати во индустријата, што е највисока облози прифатени и ниска куќа интерес", објаснува тој. BetCoin коцки овозможува на играчите да се добие многу на Bitcoins на еден залог, поставување на нови стандарди за онлајн-коцкање Bitcoin. Играчи да направат сопствен избор, како што може да се обложи малку, како и 0,01 БТК или колку што е 888 БТК на еден залог, со множител наградата надминува 64.000.

"Постојат 27 различни игри со различни победа шансите, почнувајќи од 97,6563% и оди на целиот пат до 0,001% за да одговараат на секој вид на ризик апетит. Ако ова не е доволно за особено тешки плеер, тогаш посебни аранжмани може да се направи ако се јавите нашиот тим за поддршка. Ние рачно ќе се зголеми максималната големина залог десеткратно ", Нолан, додава тој.

Како и сите други игри развиена од страна на BetCoin Bitcoin казино, BetCoin зарове е "provably фер" од страна на дизајнот да им служи на повеќето коректен коцкари: "тоа се постигнува со дозволувајќи им на играчите да се осигура дека круг исходот на коцкање е утврдено од страна на случаен таен клуч, со помош на споредување на hash вредност на таен клуч, кој е објавен пред да се игра, и вистински таен клуч кој се објавува кратко време по натпреварот ". На овој начин, шансите дека софтверот е набиена се целосно елиминирани.

BetCoin коцки користи Bitcoin да се постигнат највисоките игри и трансакција безбедност, па нема потреба за сметка или лозинка. Покрај тоа, премиите се речиси инстант со мали трансакција такси.

Вие исто така може да "ги искористат предностите на нашите месечни јавен извлекувања и нови големи игри кои се додаваат на редовна основа. Играчите можат да се регистрирате на анонимни е-мејл адреса за да добиете пристап до последните новости, на нашите најнови игри доаѓаат на интернет, како и алатки за приватност за надминување какви било обиди да го блокира пристапот до веб-сајтови сакате да ја посетите ". Благодарение на технологијата BetCoin, можете да го играат насекаде, се додека сте го зачувале листа на адреси на обложување.

Поврзани вести


Post ICO

Австралиските апликанти за социјална помош сега мора да ги делат кибер-валутните средства

Post ICO

Белгиската централна банка и финансиските власти издаваат предупредување против Биткоин

Post ICO

3dcart трговците можат да го прифатат Bitcoin во флеш благодарение на партнерството со BitPay

Post ICO

Новиот производ пристигнува во светот на Биткоин: припејд кредитна картичка

Post ICO

61% од Канаѓаните очекуваат да користат дигитален паричник до 2019 година

Post ICO

Јас Речиси добив измама од страна на наводниот Coindesk

Post ICO

Американскиот претприемач има за цел да ја зголеми својата долина Блокхаин со помош на Тесла

Post ICO

Бит4коин најавува вести за 2014 година, со продажба на повеќе од 1.000 подароци од БТК

Post ICO

Крипто печатење: најдоброто од два света

Post ICO

Прифаќањето на биткитен е благодет за MovieTickets.com

Post ICO

Американската подружница Rakuten Super Logistics прифаќа Bitcoin за превозот услуги

Post ICO

Автор на Водичот на Идиот за Биткоин започна кампања за финансирање на проектот за проширување на проектот