Атлас започна кампања за создавање на нова битцоинска размена | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

Атлас започна кампања за создавање на нова битцоинска размена

Атлас започна кампања за создавање на нова битцоинска размена

Може да има нов Bitcoin exchangeon хоризонтот, со компанијата Атлас ATS АД клоцам маркетинг кампања и собирање на средства за промовирање на Атлас од вредност.

Со седиште во Њујорк фирмата веќе започна со собирање донации на платформата crowdfunding Indiegogoand рекламирање на новиот проект за време на презентации на јавни настани. Во само два дена, на 10-ти јули, на компанијата ќе биде презентирање на својата идеја во Start-up случај на Bitcoin во мрестилиштето во Њујорк.

Според компанијата, оваа платформа "ќе биде обезбедување на критичните и навремена поддршка на економијата Bitcoin, која бара докажани, зрели технологија размена со цел за утврдување на ликвидност и стабилност" cryptocurrency потреби.

Покрај подигање на пари за да се создаде размена, Атлас е исто така со користење на Indiegogo кампања за да се подигне свеста во врска со дигитален currenciesand придобивките од користењето на сигурен платформа размена. Членовите кои ќе се одлучат да се приклучат и да го поддржи проектот ќе бидат понудени некои награди, од маица за членство во својот живот.

За да ја проверите на кампањата на Indiegogo па дури можеби и ја напушти вашата донација, кликнете овде.Внимание, сите битки од Сиднеј! Beers4Bitcoin сега е месечен настанПрвата австралиска Beers4Bitcoins, во Сиднеј, беше таков неверојатен успех дека тимот зад настанот одлучи да ја претвори во традиција месечно, почнувајќи од ноември. Средбата ќе се одржи на thefirst недела од секој месец, во Старата Фицрој.

"Тоа е голема паб, системот за BitPOS е сите во собата и Газ, митарот, требаше малку коцка ни поддршка, па ние се чувствуваме е само фер да се вратат на корист", Мет Hoare, еден од организаторите и член на групата BitcoinSYD, изјави Bitcoin испитувачот.

Формално, социјална собир ќе се случи во 03:00-6:00 ", но луѓето се слободни да се остане во барот додека затворање", околу полноќ, Hoare додава тој. Покрај дозволувајќи им на локалните Bitcoiners да се пие свежо пиво и други пијалаци во замена за cryptocurrency, овој настан ќе биде одлична можност да се покаже на другите клиенти како функционира Bitcoin.

"Ние немаме планови за презентации, но фокусот ќе биде" рацете на ", па примери на нови системи или услуги кои може да се покаже на публиката ќе биде најдобро", вели Мет.

Ако сте во Сиднеј, зошто да не го направите изглед? На првата месечна Beers4Bitcoins ќе се одржи на 3-ти и подлец на најновите надградби во однос на исполнувањето тука.


Австралиската crowdfunding платформа Послибл вклучува Биткоин во својата листа на валутиПо неколку барања од корисниците Bitcoin, Ауси crowdfunding платформа Pozible на конечно почна прифаќање cryptocurrency ветувања.

Веста беше најавено од страна на сајт преку официјална порака, која имаше кратко објаснување за Bitcoin за newbies таму. Pozible прифаќа виртуелната donationsthrough Coinjar.

Да бидат во можност да донираат Bitcoins за еден проект, креаторите треба да имаат Bitcoin walletto прифати cryptocurrency. Значи, ако сте размислување за финансирање на вашата идеја преку Pozible, тоа ќе биде од голема помош за да се создаде виртуелен паричник и подобри вашите шанси за добивање на ветувања.

Од друга страна, поддржувачите да користите било паричникот за да се донираат, се разбира, но мора да обезбеди враќање адреса во случај целта е неуспешен.

Според Pozible, Bitcoin донации се обработуваат веднаш во одржувањето сметка Pozible, за разлика од другите начини на плаќање, така што е полесно и побрзо.

Тогаш, што е еквивалентно на девизниот износ на валута на проектот е додадена на вкупно проектот. Ова значи дека на Bitcoins ќе се конвертира само ако и кога проектот ќе достигне својата крајна цел. Пет проценти надомест на платформата ќе важат и за Cryptocurrency ветувања.

Поврзани вести


Post ICO

5 Извонредни Биткоин видеа што треба да ги гледате

Post ICO

Биткоин и Кина: љубовна приказна?

Post ICO

Австралиската адвокатска фирма го прифати BitPOS да ги прифати плаќањата на Bitcoin

Post ICO

Анонимниот администратор кажува како тој користел училишни компјутери за да заработи пари со битките

Post ICO

Апликацијата која ќе ги украде вашите битковини, претседателите на Paypal ќе го преземат Биткоин и многу повеќе

Post ICO

6 Потенцијални биткойни деловни можности

Post ICO

9 Игри со вградени игри на криптоувалентност што треба да ги играте

Post ICO

Најновиот извештај на Банката на Канада вели дека Биткоин може да донесе ризици за целокупната финансиска стабилност

Post ICO

Новата битмаинска банкоматска машина удира на ѕид од стари проблеми

Post ICO

Бери Силберт оди на СИТЕ В на Биткоин

Post ICO

3dcart трговците можат да го прифатат Bitcoin во флеш благодарение на партнерството со BitPay

Post ICO

Бил Иган, eGifter: работиме на добивање на некои брендови кои навистина ќе бидат возбудливи за заедницата Биткоин