Андроид уредите сега се наоѓаат на бродот на Zeroblock, благодарение на новата апликација Bitcoin | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

Андроид уредите сега се наоѓаат на бродот на Zeroblock, благодарение на новата апликација Bitcoin

Андроид уредите сега се наоѓаат на бродот на Zeroblock, благодарение на новата апликација Bitcoin

На Bitcoiners чекаа за тоа, бидејќи на крајот на Augustand сега тоа е реално: стан ZeroBlock Bitcoin е конечно достапна за Android уредите. Алатката, претходно ексклузивно на iOS оперативен систем, комбинација на податоци во реално време за пазарот Bitcoin (од извори како BitStamp, Mt.Gox, БТК-д, BtcChina и Coinbase) со збирни вести храна, давајќи им на корисниците комплетна платформа, која ги собира секоја значајна надградба во однос cryptocurrency.

Тимот ZeroBlock - предводена од основачите Дан одржа и Кевин Џонсон - е преземање на мобилен искуство за да на следното ниво, но сепак ветуваат дека ќе ги задржи стан релевантни и точни. Достапно од мај минатата година, кога беше лансиран, ZeroBlock е создаден за да им помогне на секој Bitcoiner следење на пазарот на cryptocurrency преку своите мобилни уреди.

Идејата стана вистински по цена скок во април, кога се одржа и Џонсон откри колку е тешко да се најде "мобилни апликации кои ќе се прикаже во живо цена и релевантни вести гасови", се вели во соопштението. "Сакав да се задржи силно да се фокусира на доведување на едноставноста на сложеност, максимизирање на податоци сооднос пиксел да", рече Данд одржа.

"Јас го спроведе првиот X / Y просторен распоред за мобилен стан. Користење на формата на X / Y екран, корисникот може да го повлечете нагоре, надолу, лево и десно од главниот екран слетување. Изгледот на екранот е сличен со знакот плус. Без скриени менија или непотребни брише. Интуитивен дизајн за интуитивен валута ", објаснува тој.

факти

Од основањето на компанијата во мај 2013 година, ZeroBlock стана највисоко оценет и повеќето разгледани Bitcoin поврзани стан во App Store на Apple.

ZeroBlock неодамна скрши еден милион вкупно стан сесии и во последниве неколку недели се отворени 30.000 - 50.000 пати на ден од страна на корисниците.

ZeroBlock вести агрегатор на гребење од повеќе од 130 извори меѓу кои и Reddit, bitcointalk форуми, блогови компанија, главните вести и размена на блогови.

По отворањето Андроид стан Zeroblock е, следната цел на компанијата "е да додадете повеќе графикони, анализа на податоци, и член храни", открива во соопштението. Но, тие не ќе престане да постои, како на тимот за развој е исто така се подготвува за изградба на таблета верзија.

Поврзани вести


Post ICO

Американскиот претприемач има за цел да ја зголеми својата долина Блокхаин со помош на Тесла

Post ICO

Биткоин апликации

Post ICO

Центарот за австралиски национални речник избира Биткоин како збор од 2013 година

Post ICO

7.170 БТК украдени од ладен паричник БЕРТЕ, кинеската размена најавува награда

Post ICO

5,5 милиони долари помогне да се влезе во биткоин екосистем со сите потребни алатки

Post ICO

7 Причини Вашиот Биткоин бизнис губи клиенти

Post ICO

5 Фактори кои го попречуваат развојот на битката

Post ICO

Бери Силберт оди на СИТЕ В на Биткоин

Post ICO

Андреас Антонопулос донесува илјадници донации од битката до Дориан Накамото

Post ICO

9 Игри со вградени игри на криптоувалентност што треба да ги играте

Post ICO

6 Потенцијални биткойни деловни можности

Post ICO

Епл-коосновачот Стив Возњак се приклучува кон банкоматската компанија инспирирана од блокчејнот