Американскиот претприемач има за цел да ја зголеми својата долина Блокхаин со помош на Тесла | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

Американскиот претприемач има за цел да ја зголеми својата долина Блокхаин со помош на Тесла

Американскиот претприемач има за цел да ја зголеми својата долина Блокхаин со помош на Тесла

Морган Роквел е човек со сон, но не само секој сон. Тој планира да се создаде првиот светски град Bitcoin, но со цел да го направат тоа ќе треба помош на Тесла.

Со тоа, како може на електрична автомобилска компанија помогне Роквел претвори својот сон во реалност? Претприемач, основач на кинетика АД, се работи за долго време да се привлечат Tesla Motors и тој има намера да на крајот се натпреваруваат со гигантите како Google, Apple и Visa, меѓу другите.

кинетика АД е првата активна науки истражување објект во светот целосно фокусирана на blockchain technologyand е во моментов "buiding микроконтролери, биолошки компјутери, роботи, беспилотни летала и машини услуги кои се во интеракција со технологијата blockchain во рамките на децентрализираната еволуцијата на мрежи ", во согласност со претприемач.

Развој на неговата компанија ќе помогне во зајакнувањето на неговата визија за: "blockchain долина". Роквел во моментов живее во Горна Езеро, Калифорнија, каде што тој сака да се инсталира првиот град Bitcoin со помош на Тесла.

"Јас сум фокусиран на Tesla Motors многу во однос на Bitcoin од стекнување на партнери на мотор компанијата, и нашето седиште одредување на автопат 20 од првиот гига фабрика и до 101 од автомобилската фабрика Fremont", изјави Роквел CryptocoinsNews.com.

Седиштето на иновативни фирмата двојно како една од првите бензински пумпи во Калифорнија, која е претворена во Тесла-пријателски компресор станица. "Тоа е еден луд научник лабораторија во внатрешноста на 100-годишниот бензинска пумпа. Сум изградени три канцелариски простори во зградата на грбот метал гаража и градам предниот лоби во продавница робот за сега со АТМ и пазарот на земјоделците во грбот ", објаснува Роквел.

"[Компресор станица] ќе донесе нашето седиште на повеќе клиенти, нога и авто сообраќајот во градот се во моментов купување, и дека ќе донесе на луѓето во внатрешноста на Тесла кои сум едуцирани за Bitcoin во нашиот бизнис во односите и партнерства. А само-возење Тесла возило што одговара на Bitcoin плаќање е една од поголемите цели за ставање blockchain технологија во внатрешноста на Тесла ".

Освен сите производи во моментов се произведени од кинетика АД - како BitSwitch, BitNODE, BitServer, BitVender "BitSD15, BitCongress, Axiomity и BRICKxy - компанијата, исто така, е сопственик на голем број на подружници како Build-A-BOT АД, генерал blockchain АД, САД Cryptobank Inc и САД Thumbprint Inc.

Покрај обидува да привлече Тесла, Роквел е истовремено набавка инвестиции од други големи компании. Тој има за цел да "внесе на Bitcoin екосистем со брендот Интел и помагаат да се изгради доверба во blockchain во однос на приспособливост и одржливост".

Додека неговиот голем план се уште е во фаза на развој, кинетика АД ќе продолжат да работат во "blockchain долина", "ново место за во иднина да се негува младите и да се зголеми најмногу напредна технологија која луѓето, машини и природата може да излезе со во соработка ".

Поврзани вести


Post ICO

Биткоин 2015 Цена - предвидување на вредноста на Биткоин преку толпата мудрост

Post ICO

Автор на Водичот на Идиот за Биткоин започна кампања за финансирање на проектот за проширување на проектот

Post ICO

BankBlacklist.com: се откаже од банките кои се борат против Биткоин

Post ICO

Адам Б. Левин: тешко е да се придржувате кога правилата се менуваат во секој момент

Post ICO

Апликацијата која ќе ги украде вашите битковини, претседателите на Paypal ќе го преземат Биткоин и многу повеќе

Post ICO

Прифаќањето на биткитен е благодет за MovieTickets.com

Post ICO

3.454 трилиони долари е добар доволен причина за купување на Биткоин

Post ICO

BitAngels се тука за да стартуваат и да ги заштитат стартувањето на крипто-торентност

Post ICO

7.170 БТК украдени од ладен паричник БЕРТЕ, кинеската размена најавува награда

Post ICO

Бангладеш се заканува со казна затвор до 12 години во затвор

Post ICO

Apple App Store реинтегрира Bitcoin стан на Blockchain

Post ICO

Јас Речиси добив измама од страна на наводниот Coindesk