5 Bitcoin приклучоци за да се направи најмногу од вашиот WordPress сајт | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

5 Bitcoin приклучоци за да се направи најмногу од вашиот WordPress сајт

5 Bitcoin приклучоци за да се направи најмногу од вашиот WordPress сајт

Пред околу 6 месеци почнав мојот вебсајт Bitcoin. Тогаш тоа беше само добива на популарност и имав тешко време при наоѓање релевантни Bitcoin приклучоци и додатоци да се направи мојот сајт повеќе корисник пријателски. Денес, како Bitcoin се добива се повеќе и повеќе популарни, можете да најдете некои корисни WordPress приклучоци, иако се уште не е доволно во моето мислење. Значи тука се првите 5 Bitcoin додатоци сфатив дека ќе ви помогнат со вашиот сајт или блог WordPress.

# 1 Bitcoin Плаќања за WooCommerce

Веројатно најпопуларниот додаток за WordPress e-commerce сајтови денес, овој приклучок ќе ви овозможи да се прифати Bitcoin како дополнителен метод на плаќање. Со над 3000 симнувања ова е еден од водечките Bitcoin додаток на WordPress.org до денес.

Ако сте во потрага за друга алтернатива на овој WooCmmerce додаток исто така може да се провери од CryptoWoo. CryptoWoonatively поддржува прифаќање на 3 валути (Bitcoin, Litecoin и Dogecoin) директно во ладилници на трговецот. Интеграцијата со трговци shapeshift.io да прифатиме 35 други дигитални валути и да се плаќа во една од природно поддржан монети.

# 2 Bitcoin Тикер виџети

Иако не може да биде целосно објективен во врска со овој приклучок бидејќи е автор на мојот сајт, јас верувам дека Bitcoin Тикер виџети беше нешто што се водат за исчезнати од вселената Bitcoin. Се сеќавам дека јас не можев да најдам еден додаток кој покажува различни цени БТК со графичко претставување на најновите цени. Значи, овој приклучок ќе ви покаже цени од Mt.Gox, БТК-Е и Bitstamp. Таа, исто така ќе ви даде графичко претставување на флуктуација на цените во последните 24 часа.

# 3 CoinWidget БТК / LTC донација графичка контрола

Оваа едноставна графичка контрола ќе ви овозможи да бара донации за својата веб-страница во било Bitcoin или LiteCoin. Имплементацијата е многу убаво направено и откако ќе кликнете на копчето донира скокачки прозорец ќе се појави покажува паричникот за да се донира на. Таа, исто така автоматски ќе се испрати на адреса на вашиот интернет паричникот доколку компатибилни.

# 4 CoinBase Bitcoin исплати додаток

Ако сакате само да го прифати Bitcoins како плаќање, а не други форми на плаќање можете да го користите приклучокот CoinBase е. Иако ова е многу рана фаза додаток, се чини дека ја заврши работата добро. CoinBase е меѓународен дигитален паричник, кој ви овозможува да безбедно се купи, да ги прифати и да ги користат Bitcoins. Мојот совет до вас е дека ако не се наоѓате во САД не користат CoinBase, бидејќи тоа е во моментов само се целосно компатибилни со американските жители.

# 5 Reddit Bitcoin виџети

Ако сакате да се доверат на вашиот веб-сајт со нова врска Bitcoin приказни можете да го користите овој Reddit Bitcoin виџети. Иако не WordPress посветен тоа е уште еден добар ресурс за да се здобијат со нови и интересни содржини на вашиот вебсајт.

Се надевам дека ќе се најде на додаток или два можете да го користите за вашиот вебсајт. Ако имате една интересна Bitcoin додаток сте создадени и сакаш да го обновите на мојот блог Ве молиме пратете ми е.

Поврзани вести


Post ICO

5 страшни Bitcoin приказни споделени од Redditors

Post ICO

Нападот ќе ги направи биткоинските размени многу поотпорни, вели Антонопулос

Post ICO

Американскиот претприемач има за цел да ја зголеми својата долина Блокхаин со помош на Тесла

Post ICO

5,5 милиони долари помогне да се влезе во биткоин екосистем со сите потребни алатки

Post ICO

Apple App Store реинтегрира Bitcoin стан на Blockchain

Post ICO

Банки, да се подготви! На блокчеинот е наскоро да го истепа светот

Post ICO

Друга Crypto радио станица кулмини

Post ICO

Австралискиот илустратор го лансира Водичот на Идиот за Биткоин, е-книга за почетници

Post ICO

1-800-Цвеќе известува за прифаќање на Bitcoin

Post ICO

Прифаќање на Bitcoin како плаќање? Кажи да, но бидете внимателни во исто време

Post ICO

Размена без размена на валута EasyCoin подготвена да започне со работа на 31 декември

Post ICO

Почетник упатство за Monero (Купување, тргување, рударство)