1.200 трговци подготвени да го направат овој битскоен црн петок годинава најголем | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

1.200 трговци подготвени да го направат овој битскоен црн петок годинава најголем

1.200 трговци подготвени да го направат овој битскоен црн петок годинава најголем

Ако мислеше Bitcoin црниот петок беше голем во 2013 година, онлајн настан оваа година веројатно ќе удар вашиот ум. Околу 1.200 трговци ќе бидат дел од следниот Bitcoin црниот петок, хостирано од страна на сајт BitcoinBlackFriday.com, каде сите продажби ќе бидат наведени.

Иако настанот беше формирана само пред две години, таа брзо отиде од само 50 до 1.200 трговци. И, според основачот на настанот, постојат изненадувања чека за купувачите на 28-ми ноември. "Имаме две работи планира Прво е способноста да се веднаш купите Bitcoin со вашата кредитна картичка.. Мала количина, како $ 25 во вредност За повеќето луѓе, тоа не е толку многу на ризик И ние сме, исто така, ќе имаат секција. [на сајтот] каде што можете да купите нешто за мала сума на пари ", Џон Holmquist изјави за CNBC.

Покрај тоа, оваа година Holmquist нема да биде сам. Основачот објави дека во 2014 година на настанот ќе бидат управувани од мал тим, како резултат на неверојатно зголемување на купувачи.

уплатата BitPay откри дека минатата година е Bitcoin црниот петок спечалил над 100.000 посетители, кој помина блиску до 6 $ во БТК. Со оглед на постојан раст во текот на последните две години, предвидувањата за 2014 настан е значително повисока, особено сега кога повеќе мејнстрим трговците како Newegg и вишок од резерви се приклучија на Bitcoin екосистем.

Всушност, Newegg е еден од трговците кои ќе бидат дел од овогодинешниот Bitcoin црниот петок, заедно со други познати имиња како што се Amagi Metails, Gyft или NameCheap.

И, според Holmquist, реалниот број на трговците може да ги надминат проценетите 1.200. Од листата е слободен за секоја компанија која прифаќа Bitcoin како опција за плаќање, бројот може да се зголеми до петок.

На голем проблем за нас е дека повеќето трговци не сакаат да се планира напред. Тоа е многу помали трговци, па тие го одложи денот или ден пред тоа.

Вишок е една од компаниите кои нема да се приклучи на настанот. Па, барем не преку BitcoinBlackFriday.com. Портпаролот на компанијата изјави Црн петок се занимава вишок ќе бидат достапни на сопствен сајт на трговците на мало. Добрата вест е дека се уште може да се плати со дигитални валута.

Избрана слика: BitcoinBlackFriday.com

Поврзани вести


Post ICO

Американскиот претприемач има за цел да ја зголеми својата долина Блокхаин со помош на Тесла

Post ICO

5 Bitcoin приклучоци за да се направи најмногу од вашиот WordPress сајт

Post ICO

BIPS ровови Mt. Гокс и избира Bitstamp

Post ICO

Асоцијација Биткоин Франција е најновото поглавје на Битката фондација

Post ICO

Прифаќањето на биткитен е благодет за MovieTickets.com

Post ICO

Андроид уредите сега се наоѓаат на бродот на Zeroblock, благодарение на новата апликација Bitcoin

Post ICO

Апликацијата која ќе ги украде вашите битковини, претседателите на Paypal ќе го преземат Биткоин и многу повеќе

Post ICO

Атлас започна кампања за создавање на нова битцоинска размена

Post ICO

BetCoin Casino го отвора новиот веб-сајт за игри BetCoin Circle и подготвува повеќе вести

Post ICO

Центарот за австралиски национални речник избира Биткоин како збор од 2013 година

Post ICO

Бери Силберт оди на СИТЕ В на Биткоин

Post ICO

Биткоин алтернатива Bytecoin го слави првиот блок, објавува нови функции