11 Хотели и хостели кои го прифаќаат Биткоин | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

11 Хотели и хостели кои го прифаќаат Биткоин

11 Хотели и хостели кои го прифаќаат Биткоин

Тоа е летно време (добро, барем во северната хемисфера) и луѓето сакаат да патуваат, вклучени Bitcoiners. Па решивме да се соберат информации за некои хотели и hostelswhere вашиот паричник Bitcoin ќе служи како moneybag.

По патувањето долго ден, тука е листа на места каде што можат да се релаксираат за неколку виртуелни пари.

1. Зефир реката Ложа

Ова напред размислување мали hotelis се наоѓа во средината на Гватемала дождовни шуми.

2. Мечето Хостел

Ова hostelin Рига, Латвија, започна прифаќање на Bitcoin како експеримент, но оваа идеја се чини дека се исплатува.

3. Б & B Hostel Краснојарск

Ќе најдете на Б & Б Хостел Краснојарск во Русија. Покрај тоа, тие исто така нудат патувања и други забавни програми.

Ин Backpacker Hostel 4. Педро

Сан Педро, во Белизе, е родниот град на оваа мала хотелот. Bitcoin е прифатена како форма на исплата во хотел, бар и пицерија.

5. Пацифик Tradewinds Хостел

Ако плаќаат со Bitcoins во овој хотел во Сан Франциско, ќе добиете 30 проценти исклучување.

6. Куќи Бахман

Оваа држава-страна lodgingis наоѓа во Oberinn Renon, во Италија. Остане тука, да се релаксираат и да плати со вашиот Bitcoins на крајот.

7. Ноќевање со појадок del Corso

Имајте пријатен престој во оваа hotellocated во центарот на Неапол, во Италија. Време е да се јадат некои вкусна пица!

8. Хауард Џонсон хотел и конференциски центар

Ова hotelis наоѓа во Fullerton, Калифорнија, во близина на Дизниленд. Така, тоа е одлично место за да остане, ако сакате да ја посетите паркот. Воспоставувањето дури и обезбедува превоз што може да ве однесе до тематски парк.

9. Вила SART

Вила SART, во ГУА? Sk, Полска, има седум соби подготвена да ги прими младите гости подготвени да се забавуваат во градот.

10. Haikou Банана Хостел

0

Оваа забавна и опуштена меѓународна младинска hostelis најдобро место да остане, ако си оди за да Haikou град, главниот град на островот Хаинан.

11. Lekkerurlaub Notaufnahme Вили и Бистро

1

Нашите патување околу светот завршува во Берлин. Да се ​​запознаат со главниот град на Германија, додека престојуваат во овој удобен куќа за гости. Погодете каде се наоѓа овој хотел... Во познатата област Кројцберг, Берлин.

Поврзани вести


Post ICO

Амазон понатаму негира PayBase. Вклучување на рудари на ГСО

Post ICO

Почетник упатство за Monero (Купување, тргување, рударство)

Post ICO

15 страници за сите ваши крипто прашања

Post ICO

Најголемата Bitcoin Експо сепак - и можете да влезете бесплатно!

Post ICO

Андреас Антонопулос донесува илјадници донации од битката до Дориан Накамото

Post ICO

Банки, да се подготви! На блокчеинот е наскоро да го истепа светот

Post ICO

Алатка за максимизирање на профитите на битката

Post ICO

Во јули ќе пристигне нова и специјална биткоинска платформа за тргување

Post ICO

Андроид уредите сега се наоѓаат на бродот на Zeroblock, благодарение на новата апликација Bitcoin

Post ICO

10 малку познати карактеристики Скриени Внатре Blockchain.info

Post ICO

Битконовите паричници со седиште во Андроид се надградуваат по недостатокот на криптографија и безбедносните проблеми

Post ICO

Речиси 150 БТК украдени од канадска размена благодарение на загрижувачкиот работник за поддршка