10 малку познати карактеристики Скриени Внатре Blockchain.info | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

10 малку познати карактеристики Скриени Внатре Blockchain.info

10 малку познати карактеристики Скриени Внатре Blockchain.info

Јас неодамна се подлабоко се погледне во она што се карактеризира со blockchain.info веб-сајтот нуди и дознав некои prettty кул работи.

Е Bitcoin Економија всушност расте или Оваа е балон?

Blockchain.info снабдува многу chartsand statisticsabout мрежата Bitcoin. Но, понекогаш овие шема е тешко да се разбере. Еден од повеќе интересни графикони можете да најдете се Vs. Трговскиот обем Трансакција Том табелата. Оваа шема е резултат на користењето на остварениот обем на Bitcoin трансакција и поделба со обемот на Bitcoin трговија. На намалување на бројот се врши на повеќе трговски.

Кога повеќе трговски е направено од реалните трансакции тоа би можело да значи меур. Ако го земеме еден одблизу ќе бидат во можност да се види дека кога трендови односот надолу цена шила Bitcoin, бидејќи има повеќе шпекулации.

Ладење Visualisaztion на Bitcoin јазли и рударите

Иако не се навистина корисни овој следната функција е прилично кул. Тоа покажува дистрибуцијата на Bitcoin јазли и рударите од целиот свет. Можете да се позанимавам со 3D модел на Земјата за да дознаете каде се на компјутерите одговорни за олеснување на Bitcoin transactionsare наоѓа.

100 Најпопуларни адреси

Blockchain.info овозможува да ги гледате на Bitcoin адреси кои добија најголем број paymentsup до денес. Не е изненадувачки лидерите се адреси од SatoshiDice и Betcoin - двете големи коцкање сајтови Bitcoin.

Hashrate дистрибуција меѓу Рударство дрвата

Една од главните причини за загриженост за безбедноста на мрежата Bitcoin е како decentrilized се miningefforts Bitcoin. Ако рударски базен контролира голема количина на hashrate тоа теоретски може да предизвика напад на 51%. Оваа шема од Blockchain.info овозможува да ги гледате дистрибуција на hashrate меѓу различните рударството базен.

Најголемиот Bitcoin Трансакции

Некогаш сте се запрашале што се најголемите трансакции кои се вршат со Bitcoin? Blockchain.info овозможува да ги гледате на најголемиот Bitcoin transactionsfrom последните 50.000 трансакции.

Испрати Bitcoins да има повеќе адреси во една трансакција

Не толку одамна добив е-маил од еден корисник ми покажува како да испрати Bitcoins до повеќе адреси во само една трансакција. Ова може да се користат да се направи испраќање на монети поефикасно и, исто така, намалување на давачките за повеќе трансакции. Бидејќи ние испрати голем број на микро трансакции на нашите нови претплатници ние ја најдете оваа опција исклучително важна. Оваа функција е достапна под "Испрати пари" -> "прилагодено"

Испита влезови и излези

Ако сте поискусен корисник може да се претвори во "Advanced" режим на блок истражувач Blockchain.info е (се наоѓа во подножјето на веб страната). Во овој режим ќе биде во можност да се види она што беа влезови и outputsof секоја трансакција и свои сценарија.

Прикријат својата Bitcoin песни Трансакција

Од blockchain во основа им овозможува на луѓето да ги пронајдат трансакции прилично лесно овој следната опција е за оние кои имаат потреба повеќе да остане анонимен. SharedCoin е начин да се меша со вашата трансакција со други трансакции, па тоа ќе биде потешко да се трага (бидејќи тешко е да се анализира извор се зголемува).

Испрати Bitcoins по СМС или е-пошта

Ако сакате да се испрати Bitcoins за луѓето кои немаат паричникот Bitcoin ова може да се направи лесно со помош на испраќање на е-мејл / СМС функција во "Мој паричник". На примателот ќе добиете е-маил со известување дека Bitcoins се испратени. Тогаш тој може да се отвори нов паричник за овие Bitcoins.

Чувајте вашиот Bitcoins во ладилници

Еден од најдобрите начини за да се обезбеди вашиот Bitcoinsis да се користи ладилници - што значи да ги чувате вашите Bitcoin присутен на парче хартија, TREZOR deviceor флеш диск. Blockchain.info ви овозможува лесно да се создаде хартија walletwhich ќе има јавни и приватни вашиот клуч достапни за печатење. Имајте на ум дека ако се пренесе Bitcoins да паричник и дека не се печати на приватниот клуч на вашиот Bitcoins ќе бидат изгубени, па бидете внимателни.

Поврзани вести


Post ICO

2014 Биткоин Санкт Петербург Боул: Биткоинерите добиваат ексклузивен пристап до пред-продажба на билети

Post ICO

Австралиската канцеларија за оданочување ја одложува пресудата - сепак сака Минимална TX рекордс

Post ICO

Австралија смета дека регулирањето на битката како валута

Post ICO

Бит4коин најавува вести за 2014 година, со продажба на повеќе од 1.000 подароци од БТК

Post ICO

Биткоин и Кина: љубовна приказна?

Post ICO

260 Airlines сега го прифаќа Bitcoin благодарение на новото BitNet партнерство

Post ICO

Банката на Англија и Лондонската школа за економија се приклучуваат на форумот Биткоин

Post ICO

20 Луд битчин рударски риги

Post ICO

60 Второ видео преглед на содржини - 22 јануари 2018 година

Post ICO

BankBlacklist.com: се откаже од банките кои се борат против Биткоин

Post ICO

Полесен начин за примање е-пораки преку вашата адреса на Биткоин? Да молам

Post ICO

Размена без размена на валута EasyCoin подготвена да започне со работа на 31 декември