1-800-Цвеќе ќе го прифатат Биткоин | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

1-800-Цвеќе ќе го прифатат Биткоин

1-800-Цвеќе ќе го прифатат Биткоин

Монета пожар добил информации од извор на 1-800-Цвеќиња дека тие ќе почнат да се прифати Bitcoin наскоро.

1-800-Flowers.com, Inc е цветни и подарок мало и дистрибуција на компанијата во САД. Тоа беше една од првите трговците на мало да се користи телефонски број 24 x 7 бесплатниот телефонски и интернет за директна продажба на потрошувачите.

Монета пожар, исто така, го научил од друг извор дека 1-800 Цвеќе ќе биде со користење на Coinbase да се прифати и процесот исплати за страната на Интернет продажбата на бизнисот и монета пожар дознава дека Chris McCann претседателот и брат на основачот Џејмс McCann (оној на реклами) е лично го надгледува преговорите помеѓу 1-800 цвеќиња и Coinbase.

Тие ќе се приклучи CheapFlowers.com компанија која е дел од мрежата Teleflora и управувани од страна Импулс комуникации, Inc во прифаќањето на Bitcoin на интернет за цвеќиња и други подароци. Други големи цветни компании прифаќање Bitcoins вклучуваат BloomNation и некои teleflora агенти.

Деталите во тоа време се редок ние ќе се внимава на ситуацијата и да имаат повеќе извештаи како што тие доаѓаат во.10.000 биткоин рударски ASIC чипови се на пат кон европските потрошувачиЕвропа конечно доби својата прва серија на Авалон ASIC чипови, кои беа доставени во Швајцарија. Тоа е 10.000 уреди со моќност од 282 стандард МЗ / s часовникот и околу 300 МЗ / s секоја overclock, кој го направи дел од една поголема пратка произведени од страна на компанија која може да се зголеми Bitcoin мрежа hashrate од 500 проценти.

Бидејќи овие кориснички чипови дизајнирани да ми Bitcoinsrequire да се постави на ПХБ одбори пред корисниците може да почне со производство на cryptocurency, на ASICS се испорачуваат до корисниците. Потоа, тие ќе бидат поставени на табли од корисниците или од компании како што гори.

По нарачка на чипови во април, на уредите се 99 дена да пристигнат. Според Zefir, корисникот Reddit кој е дистрибуција на ASICS, ова е првиот од вкупно седум серии кои ќе пристигнат со 10.000 чипови секоја од нив. Уредот има оригинален поединечната цена од 0.078 БТК, но Zefir додаде 9,9 проценти надомест за неговата служба и уште 10 проценти надоместок за даноци, што треба да се подигне цената на 0,1 БТК на чип.

Ако се исполнети очекувањата откриено од страна на Zefir, чипови беа протерани во Германија за превозот и сега треба да биде на пат кон клиентите. Среќен рударството!

Преку thegenesisblock.com


13% од Американците сакаат Биткоин да злато Додека цените се нурне неделно Вести ажурирањеНа IRS донел одлука на Bitcoin, а некои се сигурни да бидат разочарани. УЈП донесе одлука дека Bitcoin треба да се сметаат за сопственост, а не на валута, што значи дека приходите Bitcoin ќе биде предмет на повисоки даноци. На IRS забележува дека Bitcoin нема никаков правен статус во било која јурисдикција и на тој начин не се квалификува како валута. Без разлика, на IRS класифицирање на Bitcoin како имот може да си дозволи Bitcoin корисниците некои правна заштита во иднина како валута е, во најмала рака, се официјално признати.

Поврзани вести


Post ICO

Блокот на USB ASICMiner Erupter се продавал во BTCGuild за само 40 минути

Post ICO

Авалон може да добие инвестиција од 200 милиони долари и 20nm технологија за да стане лидер на рударскиот пазар

Post ICO

Речиси половина од британските корисници на Биткоин веруваат во регулирање на криптовалентност

Post ICO

100.000 Dogecoin Испратена на синџирот на радио

Post ICO

Airbnb може да биде поблиску до прифаќање на Биткоин: извршниот директор бара мислења на Твитер

Post ICO

1911 Обединетите ПАК е прва што ја поддржува криптоваленцијата и биткоин-пријателски кандидати

Post ICO

2014 Биткоин Санкт Петербург Боул: Биткоинерите добиваат ексклузивен пристап до пред-продажба на билети

Post ICO

9 Игри со вградени игри на криптоувалентност што треба да ги играте

Post ICO

Јаболко против Биткоин и што сака поштата од Биткоин? Ажурирање на вести

Post ICO

5,5 милиони долари помогне да се влезе во биткоин екосистем со сите потребни алатки

Post ICO

20 Биткоин експерти кои треба да ги следите на Твитер

Post ICO

Прифаќање на Bitcoin како плаќање? Кажи да, но бидете внимателни во исто време