11 популарни биткоински адвокати | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

11 популарни биткоински адвокати

11 популарни биткоински адвокати

По изложување на нејзините најголеми противници, денес ние се префрлат брзини и сакаат да ви покаже листа на луѓе и институции кои го поддржаа cryptocurrencysince почетокот. Впрочем, Bitcoin има огромен број на фанови и овие следните 11 популарни застапници се само некои од нив.

1. Пол Греам

Павле Grahamis моментов е трета голема технологија инвеститор да покаже поддршка за Bitcoin. Тој е еден од најпочитуваните и највлијателните Bitcoin застапници од почетокот на сцената на историјата дигитални валута.

2. Министерството за финансии на Германија

Germanytook многу чекори за да им помогне расте Cryptocurrency досега, за последен пат да биде нов правило кое вели дека Bitcoin е "приватна пари" и "валута единица".

3. Френк Schäffler

Тоа е невозможно да се зборува за Германија и да го игнорира име Френк Schäffler. Познатиот член на комитетот за финансии на парламентот го прави сè што може да се промовира својата сакана cryptocurrency.

4. Џејсон Calacanis

Американската интернет претприемач и блогер беше еден од првите лица зборува за Bitcoin на интернет, ширење на зборот и подигнување на свеста. "Ние сме 100% сигурни дека владите ќе започне забраната Bitcoins во следните 12 до 18 месеци", напиша тој во 2011 година.

5. Викиликс

По случајот на Џулијан Асанж, Wikileakshad за надминување на финансиската блокада. И погоди што помогна? Bitcoin, се разбира.

6. Expensify

  

Претходно оваа година, услугата Expensifyenabled Bitcoin исплати, земајќи голем чекор за да им помогне и да се поттикне cryptocurrency.

7. Назим Николас Талеб

Оваа Либанската американскиот есеист, литературен научник и статистичар - кој секогаш се фокусира својата работа на проблемите на случајноста, веројатност и неизвесност - е голем поддржувач на Bitcoin. Во почетокот на годината тој напиша на Reddit: "Bitcoin е почеток на нешто големо: валута без влада, нешто што е потребно и неопходно".

8. Дејвид Фридман

Познатиот економист е еден од луѓето што се обиде да ја подигне свеста за Bitcoin со тоа што му објаснува на луѓето во едноставни термини, како што направи во оваа анализа.

9. Ештон Качер

Познатиот холивудски актер се предаде моќта на Bitcoin во мај, кога тој објави дека се инвестира во cryptocurrency. Во тоа време, тој рече: "Bitcoins се очигледно станува се повеќе и повеќе релевантни (...) Најголемата работа со Bitcoin не е самата Bitcoin, но она што го прави тоа децентрализирано технологија навистина?".

10. Кевин Роуз

Кевин Роуз е познат поддржувач cryptocurrency од областа на финансиите. "Купи уште неколку Bitcoins во $ 95 вчера... Нешто супер addicting за Bitcoin", тој twitted уште во мај.

11. Кевин O'Leary

0

Бизнис инвестициски банкар Кевин O'Leary, од O'Leary фондови, покажа неодамна колку што тој сака Bitcoins, велејќи дека растот на cryptocurrency направи да обезбедат место меѓу светските валути.

Поврзани вести


Post Dogecoin

Прославувајќи го петтиот роденден на Биткоин низ целиот свет и низ мрежата

Post Dogecoin

22 Најчудните објекти што можете да ги купите со битките

Post Dogecoin

Денес беше бавно, но тука е што да очекуваме во текот на викендот

Post Dogecoin

10 Симптоми на партнерот опседнат со Биткоин Инфографик

Post Dogecoin

Сегрегатор против Биткоин Неограничен и Билкоин Вила објасни Едноставно

Post Dogecoin

10 Футуристички или надвор од обичните проекти кои го прифаќаат Биткоин

Post Dogecoin

20 Евтини работи што луѓето можат да ги купат онлајн со Биткоин

Post Dogecoin

10 Вкусни Bitcoin колачи и колачиња

Post Dogecoin

Ослободување на услугата Nxt Multigateway: трговија БТК и ЛТК во рамките на Nxt!

Post Dogecoin

Преглед на Монеро

Post Dogecoin

Основи на Dogecoin

Post Dogecoin

14 страшни Bitcoin стартап