10 Вкусни Bitcoin колачи и колачиња | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

10 Вкусни Bitcoin колачи и колачиња

10 Вкусни Bitcoin колачи и колачиња

Тоа е време да се пече некои крипто! Денес, ние ви донесе некои навистина добар вкус "пари" каса со оваа листа од 10 Bitcoin вкусни торти и колачи. Рударство Bitcoins може да биде метежот, но дегустација на некои од овие навистина sweetens договорот.

1. Walmart премиерот Bitcoin торта

Ова cakecost $ 8 пред речиси две години. Во тоа време, и во согласност со девизниот курс, чини речиси 1BTC. Денес, еден виртуелен паричка може да се купи многу од овие колачи.

2. Bitcoin и Bitpay вкусна cupcakes

Овие cupcakesare толку симпатична тоа е речиси срам да ги јадат, но тоа мора да се направи! Овие се од Пекара чаши и колачи, во Сан Франциско.

3. Bitcoin ванила грав торта

Совршен cakefor на Bitcoiners опседнува со најдобрите виртуелната валута. Овој вкусен ванила грав торта има швајцарски buttercream мрзнување.

4. Bitcoin роденденска торта

 

Секој кој добива cakelike тоа ќе има најмногу страшни роденден!

Чоколадо и малина торта 5. Coinlab е

Родендени во Coinlab се слават според традицијата Bitcoin: со правилна и вкусна торта.

6. Bitcoin куфер торта

Кога стомакот почнува да режењето, она што е најдобро: куфер полн со вистински Bitcoins или ова вкусно изглед поинаков вид на куфер?

7. Вкусна Bitcookies

Bitcoin cookiesand топло млеко: натпревар направени во виртуелниот небото?

8. Крцкава домашна Bitcookies

Јадење Bitcoins може да биде нов тренд. Сите знаеме за сигурно е дека овие cookieslook вкусни.

9. Munchy технолошки колачиња

Има веќе парче недостасува, па или овие неверојатни cookieswere вкусни или некој е навистина гладни.

10. Вешта јадење Bitcoin

0

А вкусна сувенир од БТК Лондон.

Поврзани вести


Post Dogecoin

5 работи што ги научив од Амазон, негирајќи $ 21К во Огранок комисии

Post Dogecoin

Симпсоните имаат специјална реклама со Биткоин

Post Dogecoin

20 Евтини работи што луѓето можат да ги купат онлајн со Биткоин

Post Dogecoin

Што е Tacocoin? Лекција за Tacocoin и Merge Mining

Post Dogecoin

Вовед во Myriadcoin и кратка историја на валута

Post Dogecoin

Cryptocurrency кој живеел двапати: Coinye се враќа Инфографски

Post Dogecoin

Монета Кратка треба повеќе монети претставници!

Post Dogecoin

Ослободување на услугата Nxt Multigateway: трговија БТК и ЛТК во рамките на Nxt!

Post Dogecoin

10 Мали или оддалечени места кои го прифатија Биткоин

Post Dogecoin

Прославувајќи го петтиот роденден на Биткоин низ целиот свет и низ мрежата

Post Dogecoin

Топ 25 Биткоин и Криптовалутни веб-страници во светот

Post Dogecoin

13 најактивни битцоин групи за среќа