10 Мали или оддалечени места кои го прифатија Биткоин | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

10 Мали или оддалечени места кои го прифатија Биткоин

10 Мали или оддалечени места кои го прифатија Биткоин

Светски патници повремено може да се најдат во една убава, но, исто така, мали и далечински локација и да си одат преку тешко искуство за да се справи со странска валута. Но, што ако имало бизнис зад аголот што го прифатиле Bitcoin? Кои целосно ќе го промени начинот на кој живеете вашите авантури.

Па, во некои случаи, тоа може да се случи, бидејќи таму се всушност далечни места, кои знаат и го прифатија cyptocurrency. Во други случаи, Bitcoin е реалност, но се 'уште чекаат да бидат прифатени.

1. Мачу Пикчу, Перу

Иако ние не сме сигурни дали има било место во оваа Перу iconwhere можете да потрошите вашето Bitcoins - освен ако не сакате да купите некои алпака чорапи -, овој човек успеал да земе cryptocurrency таму.

2. Cartago, Вале дел Каука

Оваа слика беше донесена во близина на Ла Iglesia de Guadalupe, во Cartago. Ова мало место во Колумбија се бори да се рашири зборот за Bitcoin во земјата.

3. Parksville, Британска Колумбија

Крајбрежните торта компанија, во Parksville (BC, Канада), започна со продажба на нивните вкусни cupcakes за Bitcoins пред околу два месеци.

4. Cooperstown, NY

Овој мал villagein Otsego Каунти, Њу Јорк, е дом на накит Дејвидсон, кој веќе прифаќа Bitcoins.

5. Cosquín, Кордоба

Можете да изнајмите оваа неверојатна куќа во близина на Cosquín, во Аргентина, за 50 БТК и да се релаксираат за цела недела.

6. Пало Алто

Со 63.000 жители, Пало Алто во Калифорнија (САД), може да се смета за релативно мал град. Сепак, се дом на голем број на високо-технолошки компании, тоа е само нормално дека ова мало место не знае за Bitcoin и го користи на дневна база.

7. Bandholm, Данска

Малиот град на Bandholm, во Данска, е дом на Bandholm хотелот. И покрај фактот бизнис е основана во 1886 година, овој елегантен хотел е далеку од се смета за антички и тоа дури и прифати Bitcoin.

8. Rauris, Австрија

Да поминат неколку дена во оваа оддалечена австриска мал град, имате одлична опција: кабината Rojacherhütte. Таа прифаќа Bitcoin и е на чекање за вас.

9. Tata, Унгарија

Да се ​​запознаат Тата, мал унгарски град. За целосно уживање во вашиот престој, погледнете за стан Бреговина, кој се наоѓа во мирно окружување на Стариот Езеро и со прекрасен поглед на локалните замокот.

10. Островот Корчула, Хрватска

0

Вила Sole Корчула се наоѓа во оваа неверојатна хрватскиот остров. Уживате во прекрасната глетка за само неколку Bitcoins!

Поврзани вести


Post Dogecoin

Соопштение за медиумите: Трукоин го објавува распаѓањето на своето партнерство со НКЦ и Престо Финансиски заедно со плановите за официјално отворање кое речиси ќе го засили опфатот на Стариот Партнер за американските држави

Post Dogecoin

Каде ги добивате вашите Биткоин вести? 10 битковински блогови што можеби ги знаете

Post Dogecoin

Кој е Сатоши Накамото? Инфографски

Post Dogecoin

Топ пет американски градови со повеќето биткоин-пријателски трговци

Post Dogecoin

Една година на слики од Биткоин: Топ 10 слики од биткоин subReddit

Post Dogecoin

Битковински заштеди, бесплатни ручеци и улична уметност

Post Dogecoin

Најдобрите 7 тетоважи од битката

Post Dogecoin

20 Евтини работи што луѓето можат да ги купат онлајн со Биткоин

Post Dogecoin

13 најактивни битцоин групи за среќа

Post Dogecoin

11 Историски битковински моменти: сликовно одбројување на историјата на криптовалентност

Post Dogecoin

7 Мора да ги гледаш видеата на Макс Кејзер Биткоин

Post Dogecoin

Колку се безбедни Биткоините? Инфографски