10 најскапи предмети што можете да ги купите со битките | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

10 најскапи предмети што можете да ги купите со битките

10 најскапи предмети што можете да ги купите со битките

И покрај тоа што веќе може да се купи многу "мали" работи со Bitcoins во повеќето различни пазари, како да сме ви е прикажано тука, има уште место каде што може да се купи од најпознатите луксузни и скапи предмети со cryptocurrencty и само cryptocurrency.

Во следниот листа, ќе ви покажеме некои од овие предмети, од куќи во Ферари, не заборавајќи на брод или авион.

1. Куќа за 5750 БТК

Сопственикот на овој две спални бунгалов во Алберта, Канада, објави реклама, пред неколку месеци, се обидува да ја продаде куќата за 5750 БТК, која е еднаква на 405.000 канадски долари.

2. Бахамите одморалиште Ocean View condo за 6500 БТК

Љубовта на плажа? Што е со трошење на некои Bitcoins, поточно 6500 БТК, да се купи condoin неверојатно место, како тоа?

3. Трамп Сохо Хотел владение за 25.500 БТК

Уште еден луксузен стан, овој пат се наоѓа во Њујорк. Кога на рекламата е објавена, сопственикот ја бара за $ 1,9 милиони евра, но тој ја прифати само Bitcoins.

 4. 2008 Ferrari 430 Coupe за 2200 БТК

Според сопственикот, "ова F430 е сите оригинални и се уште мириса ново".

5. 2011 Cirrus SR22 турбо (LCE) - МФР ѕверот за 8300 БТК

Bitcoin може да се купи некои крила за само 8300 БТК.

6. 2009 Mercedes-Benz SL65 AMG Black за 3500 БТК

Оваа една-of-a-вид Mercedes-Benz има над 60.000 $ во надградува.

7. Баварија 50 Cruiser 2008 година за 3000 БТК

Можете да стане капитен на свој брод, благодарение на моќта на cryptocurrency.

8. Петар Брадестиот оригиналната фотографија за 15.100 БТК

Тоа е можност на својот живот. За 15.100 БТК, ќе може да поседуваат уникатен и оригинално парче создадена од познатиот современ фотографот Питер Брадестиот.

9. Куќа во Калгари за 6500 БТК

Канаѓаните се полудувам текот на Bitcoin. И, продажба на куќа е одличен начин на добивање на многу дигитални пари, тоа е сигурно.

10. Во центарот на градот куќа во Тајван за 11.000 БТК

0

Ова е табела можете да го поставите за вашиот housewarming вечера. За само 11.000 БТК, можете да поседувате оваа куќа во Тајпеј Сити.

Поврзани вести


Post Dogecoin

Колку се безбедни Биткоините? Инфографски

Post Dogecoin

Симпсоните имаат специјална реклама со Биткоин

Post Dogecoin

Cryptocurrency кој живеел двапати: Coinye се враќа Инфографски

Post Dogecoin

Ажурирање на монетата на монетите: Големи промени доаѓаат

Post Dogecoin

Како да се води профитабилна битката рударска фарма

Post Dogecoin

8 Лекарите кои ќе ве направат да се чувствувате подобро во битките

Post Dogecoin

13 најмногу ветува криптовекциите

Post Dogecoin

13 Бизниси се надеваме дека ќе го прифатат Bitcoin (убаво ве молам?)

Post Dogecoin

Третата Crypto станица CryptRadio започнува на 1 октомври

Post Dogecoin

11 популарни биткоински адвокати

Post Dogecoin

21 страшни Litecoin рударски риги

Post Dogecoin

БТК за дебитанти: разбирање на битките и како да ги мине Инфографски