ICO | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

ZipZap продолжува да се проширува сега до 34 европски земји

ZipZap денес ги објави своите европејската експанзија, нудејќи 34 земји во...

»»»

ZeroBlock го купува RTBTC и го зголемува планот на Блокерин за привлекување инвеститори

Мобилен стан Bitcoin ZeroBlock, стекната со Blockchain.infoat крајот на минатата...

»»»

Вашите дигитални монети сега можат да се искористат за да му помогнат на проектот Tor

TheTor Projectis сега прифаќаат Bitcoin донации, благодарение на партнерство со...

»»»

Младиот Сох се приклучи на Советодавниот одбор на БитФури

BitFury Grouphas додаде Young Sohn, Samsung Electronics претседател и главен службеник за...

»»»

Услуги за изнајмување на јахти во Мајами Бич прифаќа криптовалентност

Ако планирате патување на плажа и има некои БТК гори вашиот џеб...

»»»

XPY Купување со кредитна картичка Оневозможено од Stripe за TOS повреди

Кон крајот на минатата ноќ, Џо Mordica и тимот PayBase беа возбудени да...

»»»

X2 Bitcoin Ponzi колапс служи како потсетник

X2 Bitcoin е Понзи сајт cryptocurrency каде што инвеститори биле ветени 200% се...

»»»

Xapo ќе ги надомести месечните давачки за услуги во Биткоин

Вчера го објави на монетата оган за бес заедницата во врска feeswith на...

»»»

Xapo крева дополнителни 20 милиони долари

Xapo покрена $ 20 милиони евра во Серија А-1 финансирање. Оваа рунда на...

»»»

Xapo земјиште Важни банкарски податоци за Советодавниот одбор

Утрово Xapo објави формирањето на нејзината советодавен одбор со три...

»»»

Прв светски пазар за биткоин базиран на брокери од Coinfloor

Кога се занимаваат со физички валути, повеќето инвеститори ќе ви кажам...

»»»

Светот на битката се појавува на CES 2015

Светот на Bitcoin ќе опфати 2.000 квадратни островот нога и домаќин на...

»»»

Дали Mt.Gox ќе биде продаден за 1 БТК, Биткоин капки за 10% и повеќе неделно ажурирање на вести

Најпрво, ако веќе не сте го слушнале, тогаш треба да се слушне. Треба да...

»»»

Најголемиот светски покер веб-сајт, наводно, ја завршил интеграцијата со битката

Гласините не се нови. Според неколку медиуми, покер Starshas биле во...

»»»

Повлечете пари од mcxNOW Веднаш

Ако сте корисник на mcxNOW ова е вашата предупредување дека треба веднаш...

»»»

Со растечката дигитална валута, може ли Litecoin да биде следниот Bitcoin?

Bitcoin не е само голем виртуелен паричка во градот за некое време сега....

»»»

Винипег го доби својот прв Bitcoin банкомат во февруари - Лондон би можел да биде следниот

Ако Канада веќе е земја со најголем број на Bitcoin банкомати, тогаш тој...

»»»

Винслет Близнаци лансирање берза Близнаци

Близнаците Winklevoss сигурно е зафатен во изминатите неколку месеци,...

»»»

Winklevoss близнаци го лансираат новиот Bitcoin стан: ги исполнуваат WinkDex

Познатиот Bitcoin-пријателски дуо, близнаците Winklevoss, започнаа нова...

»»»

Ќе прави правила за исклучување на базени?

Со сите на неодамнешната дискусија за предложените прописи NYFDS...

»»»

Википедија го избира Coinbase за битковински донации

Wikipediaand Фондацијата Викимедија се си поигруваат со околу идејата за...

»»»

Викиликс ги прифаќа донациите од битката за да му помогне на Едвард Сноуден

По создавањето на новинарски извор заштита Фондот за одбрана,...

»»»

WiiBox и Gridseed Спојување

Нов cryptocurrency рударска компанија се роди како резултат на спојувањето...

»»»

Зошто трговците би сакале да го прифатат Bitcoin како плаќање?

Дали сте трговец или да имате онлајн продавница? Потоа, овој член, ако...

»»»

Зошто владата на Чиле даде 40K на локална размена на битковин

Новиот чилеански Bitcoin размена SurBTC може да ја почна операции многу во...

»»»

Зошто помалите држави во развој се појавуваат како лидери на битките

Грузија, поранешен член на комунистичкиот Советски Сојуз, се појави...

»»»

Зошто обидот на Русија да ги блокира сајтовите на Биткоин е многу подлабоко прашање

Русија не е земја позната по својата гостопримливост и почитување на...

»»»

Зошто проблемот со анонимноста и понатаму ја блокира еволуцијата на Биткоин

Некои луѓе дури и не трепка кога предметот е Bitcoin и својот потенцијал....

»»»

Зошто кредитни Унија директори толку возбуден за Bitcoin?

Cryptocurrency се менува нашиот свет, дури и кредитна картичка компании мора...

»»»

Зошто Биткоин оди? (И тоа ќе продолжи)

Следните пост одразува мислењето на авторот и не треба да се гледа...

»»»

Зошто Исланд навистина треба да се откачи од Крона и да го усвои Биткоин

Еден од најважните презентациите на 2013 Bitcoin конференција во Лондон,...

»»»

Зошто владите нема да го направат Биткоин нелегален

Bitcoin може да се примени од страна на politians со намуртено, но играта се...

»»»

Зошто генерацијата Z дефинитивно ќе го прифати Bitcoin

Може да се слика на светот без физички пари? А светот каде што ние не...

»»»

Кој го регулира Биткоин? Заедницата, се разбира!

Во текот на годините Bitcoin е околу имало еден куп на кражби и измами...

»»»

Кои сајтови за криптовалентност се под влијание на Authy 2FA Security Exploit?

Недела попладне, фирма за обезбедување Sakuritydisclosed ранливост се најде во...

»»»

Каде корисниците на Silk Road сега ќе ги трошат своите битковини?

Со последиците од длабоко веб-е најголемата онлајн црниот пазар,...

»»»

Што е толку различно за новиот биткоински паричник Inputs.io?

По неколку грешки кои се погодени неколку Bitcoin walletsduring последните...

»»»

Што е ова ти кажам? повеќе Крипто радио? BitFM на пат

Синџирот Radiohad многу успешно лансирање во изминатиот месец и се...

»»»

Што е ново за Bitcoin 0.8.6? Грешки и ограничувања на големината на блокот

Ажурирање на Bitcoin 0.8.6was официјално започна оваа недела, доведувајќи ја...

»»»

Што биткоин ќе вреди во 5 година 2020?

Следниве статија претставува само лично мислење на авторот и не треба...

»»»

Што Google Trends може да ни каже за интересот на веб сурферите за Биткоин

Bitcoin егзаминер наидов на една интересна Bitcoin поврзани со истражување...

»»»

Што имаат Google Glass и Bitcoin заедничко? GlassPay е одговорот

RedBottle Designis воведување на едно од своите најнови апликации за Google Glass и...

»»»