Altcoin | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

Работа за Bitcoins - 4 начини за да заработите Bitcoin онлајн

Без разлика дали сакате да работат во индустријата Bitcoin или само...

»»»

Кој поддржува SegWit2x (паричници, размена): Целосна листа

ВАЖНО Ажурирање: На претстојните Segwit2x вилушка е откажан според...

»»»

Што е Peercoin? Хибридна криптовалентност

Воведен во август 2012 година, Peercoin (PPC) е еден од најстарите altcoins во...

»»»

Што е Myriadcoin? Како е специјализирано Multi-Algo Mining?

Dogecoin или Litecoin, Myriadcoin не користи еден алгоритам hashing. Тоа е уште различно...

»»»

Што е Tether USDT - Водич за почетници

Дали некогаш сте забележале дека некои крипто размена (како на пример...

»»»

Што е Примекоин? Премиер број ловец

Primecoin не ги следи истите правила како и на другите валути, а има вграден...

»»»

Што е Namecoin

NameCoin само може да биде најмногу тежок Bitcoin деривати. Од една страна тоа...

»»»

Што е Namecoin, Топ Биткоин мешани валути?

 Програмерите на Namecoin зеде многу нов пристап при креирање на нивната...

»»»

Што е рударството?

Дигитални рударството валута, преку SHA-256for Bitcoin, Scryptfor многу други...

»»»

Што е Litecoin

Litecoin е во основа помлад брат Bitcoin е. Таа работи на сличен начин со...

»»»

Што е Digibyte?

За оние од вас кои се ненавикнати со Digibyte, тука е резиме на позадината...

»»»

Што е технологија на блокчејн?

На blockchain! Тоа би можело да звучи како средновековен градежна машина, но...

»»»

Кои се Altcoins и ICOs - Биткоин таблата во вторникот

Денешната тема е altcoins и ICOs. Во оваа епизода, ние ќе треба да се оди во...

»»»

Подкасти, дискусии и видео интервјуа сега достапни на кованица

А брзо ажурирање, за оние кои не гледаат на промените. Сите наши channelvideos...

»»»

Vertcoin (VTC) планира промена на алгоритмот на Lyra2

Програмерите на Vertcoinhave објави својот план за надградба на енкрипција...

»»»

VeriCoin Украдени во Mintpal безбедност прекршување

Најголемата постоечките замена за altcoins, Mintpal, постави известување за...

»»»

Претстојни битковински вилушки во 2018 година - Еве што да гледаме

Назад во август 2017 година, на првата монета создадена од вилушка Bitcoin...

»»»

Разбирање на Битката арбитража

Наједноставната дефиниција на арбитража е купување нешто евтини во...

»»»

Три едноставни чекори за да започнете да го прифаќате Биткоин во вашиот бизнис

Како што веќе знаете, особено ако сте трговец, прифаќање Bitcoins како...

»»»

Објаснето е Биткоинското злато тврдо вилушка (кое доаѓа 25 октомври)

Според теренот Bgold, враќајќи Bitcoin miningto домашни корисници ќе донесе...

»»»

Како да се добие битцоините: трите начини

Bitcoins се, навистина, револуција. За економија, за банки, дури и за...

»»»

6 најдобри биткоин рударски софтвер

Дали сте размислување ofjoining рударството универзумот Bitcoin? Во случај да...

»»»

Чекор по чекор упатство за отпуштање на вашиот сопствен биткоин јазол

Ако некогаш сте се запрашал: Што можам да направам за да им помогне на...

»»»

Државата на Dogecoin

Долго пред CoinBrief; долго пред Dogecoin; долго пред Калифорнија го прогласи...

»»»

Државата Dogecoin Pt. II

23 август 2014 годинаАтланта, Џорџија, Соединетите Американски ДржавиВи...

»»»

SpaceBIT да обезбеди нов начин за финансирање на вселенското истражување

SpaceBITis нов, самопрогласената децентрализирана companythat ќе се фокусира на...

»»»

Kickstarter за Sluice Box Custom Scrypt Mining Rigs

Дигиталниот златната треска е на... Во случај да не се уморни од...

»»»

Шест идеи Bitcoin и Altcoins треба да го прегрнеме Дел II

Минатата недела напишав првиот дел од 6 идеи што мислам дека крипто...

»»»

Шест идеи Bitcoin и Altcoins треба да го прегрне Дел I

Го гледав еволуцијата на cryptocurrency во последните 5 години од Сатоши Nakamoto...

»»»

Едноставен метод за зајакнување на безбедноста на вашите битковини

Секогаш има многу се зборува за тоа како да одржите вашиот Bitcoins...

»»»

Сексот и Единствениот Биткоин

Cryptocurrency е само последното нешто што треба да избега од интернет и да се...

»»»

Продај Litecoins со Paypal за Пари USD или EUR

Забелешка: Ако сте во потрага да се купи Litecoin со PayPal или кредитна...

»»»

Segwit2x, UASF и можно вилушка - Еве што треба да знаете

# 8211; Ние издаде комплетната листа на кој ги поддржува вилушка, а кој...

»»»

Научниците прашуваат за донации од Bitcoin & Dogecoin

Молекуларни биолози поврзани со Харвард и МИТ се бара од cryptocurrency...

»»»

Подемот на Potcoin

Тоа дури и не е еден месец, бидејќи јас трае reportedon војната за срцето и...

»»»

Џеси Пауел од Ripple поднесе оставка

По настаните од член петокот, истакнати крипто светот фигура, Џеси...

»»»

Имплезијата на Ripple

Монета алт познат како Ripple (XRP) доживеа голем удар за тоа е вредност, по...

»»»

Што е Ripple? Поглед во внатрешноста на Crypto 2.0

Како altcoin индустрија продолжува да се прошири, постои опипливо желба...

»»»

Бета преглед - Reddcoin социјален паричник со социјална мрежа интеграција

Како активен член на заедницата Reddcoin, како и некој кој често се...

»»»

Reddcoin открива социјални паричникот, ПОСВ ажурирања и социјална платформа

POSV).Вчера, Laudney, главниот развивач на Reddcoin, најави дека, Најава утре ќе...

»»»

Зошто Reddcoin е социјална валута

Социјалдемократската Валута, е релативно нова cryptocurrency, но брзо стекна...

»»»

Социјално емитување на Reddcoin

Оваа недела видов најавата на ReddcoinBroadcast, глас собир платформа...

»»»

Објаснување на ниската цена на Reddcoin и Повик за транспарентност

Оваа статија е мојата анализа, и Суд средина, за тоа што имам...

»»»

Револуционерна промена на Reddcoin: Доказ за брзина на влоговите (PoSV)

Претходно денеска, Reddcoinannounced своите планови за спроведување на PoSV...

»»»

Почетен курс за тоа како да се префрлиш на Reddcoin POSV Паричник

Како и многумина од вас можеби знаете, главен развивач на Reddcoin, Laudney,...

»»»

Почетен курс: Reddcoin POSV Upgrade на Mac

Неодамна, ние објави еден туториал за надградба на новиот Reddcoin POSV 1.3.0.0...

»»»

Reddcoin официјално изданија POSV - ќе започне на 2 август (сега во живо)

Денес, главен развивач на Reddcoin, Laudney, announcedthe официјалното пуштање на...

»»»