Светски рекорд? Коцкар победи 11.000 биткоини за еден викенд во онлајн казино JustDice | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

Светски рекорд? Коцкар победи 11.000 биткоини за еден викенд во онлајн казино JustDice

Светски рекорд? Коцкар победи 11.000 биткоини за еден викенд во онлајн казино JustDice

Еден добро познат Bitcoin коцкар познат како Nakowa е можно собори рекорд, додека свири на европско седиште во cybercasino Само-коцки: тој освои 11.000 БТК - околу 1,3 милиони $ во сегашната стапка - во еден викенд.

Но, тоа не го спречи Nakowa, кој исто така игра под името Шарлот. Вчера, во понеделникот (23-ти), тој се чува обложување висок и правење на пари. Како се еден играч да предизвика таква загуба на еден од најпрофитабилните казина во екосистемот на cryptocurrency? Па, или тој е многу среќен, голем коцкар или тој има нешто во ракавот.

Според веб-страницата The Daily Dot, во текот на оваа плодна викенд, коцкање Nakowa е не почне како и тоа заврши, со играч губи стотици Bitcoins. Сепак, тој постојано се игра во бестрашен стил и горат во казиното, оставајќи околу 2.000 БТК во црвено. Победа Nakowa беше толку голема што само-коцки е сега чекаат за помош на штедна книшка на казиното, која има околу 5,6 милиони $.

На високото сесии обложување се случи во неделата вечерта во само 18 секунди, Nakowa освои повеќе од 1.000 Bitcoins во 10 ролни. Тоа значи дека околу $ 6833 во секунда! Изработка на математика за време на викендот, неговиот паричник доби полнети со 11.000 БТК, но многу инвеститори и набљудувачи доби сомнителна, бидејќи многу чудни настани се случи во истовремено. Само-коцки е познато за привлекување на инвеститори кои може да се стави пари во веб-сајт за другите играчи да игра против. Тие се да се задржи добивката и загубите направени во нивно Bitcoins.

Кога Nakowa дојде онлајн во петокот, и да забележи она што беше почнуваат да се случи, неколку инвеститори се обиде да се добие своите пари од само-коцки, но напад DDoS влијае на казино за неколку минути, што го прави невозможно за инвеститорите да ги повлечат своите пари. Кога последиците од нападот беше завршена, Nakowa освои некои високи облози.

Па тоа не е чудно на сите дека инвеститорите се "плаши" на коцкар. Еден од нив дури и создаде профил на Твитер за да ги споделите со другите да знаат кога Nakowa добива онлајн. На овој начин, ќе се обидат да се лиши од брзо како што можеш.

Истите овие инвеститори се шири теории за коцкар: тој е само среќа или има тој сфатиле како да се направи поголемиот дел или дури и се пробие Само-коцки? Дали тој поединец или група обложување силна? Тој може да дури и да биде само-вработен коцки обидуваат да украдат пари од инвеститорите? За сега, никој не знае за сигурно. Она што го знаеме е дека Nakowa, кој и да е, е 11.000 БТК побогати.

Поврзани вести


Post Bitcoin

Користење на размена на битцоин

Post Bitcoin

Најновиот ажурирање на мојата потрага по правење пари со биткитен чешми

Post Bitcoin

Копија од My Dirty Little Bitcoin Secrets Giveaway

Post Bitcoin

Конечно, лесен начин да се испрати биткоин на Фејсбук

Post Bitcoin

Биткоински трговски услуги и бизниси за услуги на пари, се повлекуваат

Post Bitcoin

Mt. Гокс го продава трговскиот марка Биткоин

Post Bitcoin

USPS Bitcoin Exchange? Тие го истражуваат додавањето на биткоин!

Post Bitcoin

Зошто мојата битковинска трансакција чека толку долго? - Битковински надоместоци за чамци

Post Bitcoin

МИТ Битчоин лето Натпревар: БитКомп

Post Bitcoin

Twitch.tv почна да прифаќа Bitcoin за претплати

Post Bitcoin

Објаснети основите на биткитен: МНР на БТК

Post Bitcoin

Новата специјална трговска платформа BitShares ќе биде лансирана во октомври