Победа 40 € во Биткоин. Леџер Паричник Нано Дуо издание | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

Победа 40 € во Биткоин. Леџер Паричник Нано Дуо издание

Победа 40 € во Биткоин. Леџер Паричник Нано Дуо издание

Ажурирање: Овој поклон заврши, а победникот е Rendy Marandhika од Cianjur, Индонезија. Rendy избра да ја прифати € 40 во Bitcoins (линк до трансакција). Ви благодариме на сите за учеството и придружете ни се следниот месец во уште еден поклон.

Giveaway април е на својот пат и овој месец ние сме далеку давајќи Леџер Паричник Нано "Duo издание". За оние од вас кои не знаат што е главна книга, тоа е паричник хардвер кој ви овозможува безбедно да ги чувате Bitcoins на неа. Ние неодамна го разгледа тука.

Дури и ако имате Ledgerwallet уште може да се влезе, бидејќи победникот ќе биде можност да се избира помеѓу добивање на вистински паричник Леџер или 40 € во Bitcoin.

Натпреварот е прилично директно напред:

  1. Одговори на едноставно прашање да докаже дека си човек
  2. Внесете ја вашата e-mail адреса за да се зачлениш на 99Bitcoins
  3. Кликнете на линкот во пораката за потврда, ние ќе ви испратиме
  4. Вие сте во!

Имајте на ум дека кога ќе внесете ја вашата email вие сте всушност се зачлениш на мејлинг листата 99Bitcoins "- тоа значи дека ќе се добива ажурирања од блог за два пати неделно. Ние речиси никогаш не испрати промотивни работи и можете да се откажете во секое време, па изборот е ваш.

По влегувањето проверете вашето сандаче за инструкции.

Ако не можете да ја најдете нашата e-mail се обиде проверка на спам како што може да се случајно пристигнал таму. Ако користите Gmail бидете сигурни дека за да го повлечете на е-пошта на "основно" јазичето, ако тоа падна во "промоции" таб ", - на овој начин нема да пропуштите, ако ние ви испрати е-маил дека сте добитник (еден од минатото победниците не ја добие наградата, бидејќи тој не одговори на нашата победа е-пошта).

Запомни -Ако победи, ние ќе emailyouat оваа адреса, ако не добиеме од вас во рок од 48 часа да се движи кон следниот лице во линија.

Поврзани вести


Post Bitcoin

Биткоинското рударство може да биде попрофитабилно Наскоро

Post Bitcoin

Ешли Медисон протекува: Што да правам кога ќе се соочи со уцени од Биткоин

Post Bitcoin

1 април 2015 година

Post Bitcoin

Усвојување на битките: прогресија меѓу првите 100 веб-страници

Post Bitcoin

Без преседан: Битката рударска мрежа надминува 100 PH

Post Bitcoin

Биткоин објасни во 3:30 минути

Post Bitcoin

Биткоин како стока: Лиценца за данок?

Post Bitcoin

Биткоинско рударство: Водич за почетници

Post Bitcoin

Биткоин банкарство: Опасностите од фракционите резервни банкари

Post Bitcoin

Биткоински трговски услуги и бизниси за услуги на пари, се повлекуваат

Post Bitcoin

3 април 2015 година

Post Bitcoin

Битковина Цена: Кога е вест и не е важно