Барате да работите и да се платите во Биткоин? Еве шест веб-сајтови кои можат да ви помогнат | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

Барате да работите и да се платите во Биткоин? Еве шест веб-сајтови кои можат да ви помогнат

Барате да работите и да се платите во Биткоин? Еве шест веб-сајтови кои можат да ви помогнат

Со Bitcoin лудило расте секој ден, зошто да не започне со работа во размена на cryptocurrency? Изгледа како одлична идеја, особено ако сте работник слободен уметник.

Тоа е тоа зошто Bitcoin егзаминер сака да ви покаже шест прекрасни платформи кои можат да ви помогне да најдете работа opportunitiesand се плаќа со најпознатите виртуелни монета во светот. Според CottonTailMarketing.com, овие се некои од најдобрите онлајн места да се погледне за работа и да добијат специјални награди.

1. Bittask.com

 

Тоа е веројатно повеќето познати платформа од ваков вид. Bittask.com, популарно познат како работат за Bitcoin, достигна 10.000 регистрирани корисници во јули и е супер едноставен за користење, без разлика дали ви се потребни работа исплатени во Bitcoins или ви треба професионалец кој може да работат за вас.

2. Coinality.com

А платформа многу слична на претходната опција. Во овој случај, Coinality е сега се нудат награда од 0.005 БТК на секој работодавач кое поднесува понуда за работа. Наградата е привремено и има намера да се промовира веб-сајт, па ако имате работа и треба професионална, зошто да не земе шанса?

3. BitGigs.com

BitGigs.com е една од омилените платформи за професионалци кои сакаат да ги нудат своите услуги во замена на Bitcoin. Разновидноста на работни места е исто така поголем тука, не толку фокусирани на терените cryptocurrency и технологијата.

4. Bitcoinjobs.com

Оваа платформа е малку различен од претходниот веб-сајтови, кои работат како слободен и соработка работа одбор. Сепак, тоа е секогаш добро да се знае секоја алтернатива.

5. Bitcointalk.org

Форумот BitcoinTalk.org има корисна услуги табла, каде што може да се погледне за работни места во целиот свет, кои се платени во Bitcoins.

6. Reddit - Jobs4Bitcoins.com

Платформа Reddit исто така, има услуги одборот наречен Jobs4Bitcoins, каде што корисниците можат да ги објавуваат своите понуди за работа или да објавуваат тие се во потрага по работа во својата област на експертиза.

Поврзани вести


Post Altcoin

Што е Dogecoin, Добротворниот монета?

Post Altcoin

Како да купите Ѕвездената лумени во 3 едноставни чекори: Водич за почетници

Post Altcoin

Зошто Reddcoin е социјална валута

Post Altcoin

Анализа на Bitcoin против Litecoin и злато против сребро

Post Altcoin

Како да купите NEM (XEM) - Водич за почетници

Post Altcoin

Bytecoin (BCN) држава на уметноста, анонимна криптовалута

Post Altcoin

Почетен курс: Како да го користите Darkcoin паричникот и Darksend

Post Altcoin

Почетен курс: Reddcoin POSV Upgrade на Mac

Post Altcoin

Како анонимниот DarkSend на Darkcoin му помага на Биткоин

Post Altcoin

Целосно упатство за користење на Bitcoin анонимно низ интернет

Post Altcoin

16 Места за проверка Дел II на пазарот на Биткоин

Post Altcoin

Како да купите Ripple (XRP) во 3 едноставни чекори - Водич за почетници