Како да заработите пари со Bitcoin - 99Bitcoins Case Studies | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

Како да заработите пари со Bitcoin - 99Bitcoins Case Studies

Како да заработите пари со Bitcoin - 99Bitcoins Case Studies

Моја претпоставка е дека најверојатно веќе помина низ сите на "обичните" работи како, тргување Bitcoins, обидувајќи се да ги мои, можеби дури и со оглед arbitraging на различни курсеви (Знам дека не). Но, мислам дека многу луѓе не забележувам една од најпрофитабилните начини може да се заработат пари на Bitcoin денес.

За оние од вас кои не читаат овој блог редовно, убаво да ви се исполнат. Моето име е Ofir и јас сум бил работат 99 Bitcoins за последните 2 години. Може да се прашуваат како можам да се води блог, кој не покажува реклами и се уште остануваат профитабилни.

Па тука е местото каде што станува интересно:

Јас ги користите Филијалата маркетинг во индустријата Bitcoin со цел да се здобијат со постојан периодични приходи од мојот блог. Филијалата на маркетинг, за оние кои се запознаени со терминот, е еден вид на маркетинг, каде што се платени за доведување во плаќаат клиентите на постоечките Bitcoin бизниси.

Па дури и ако јас не поседуваат Bitcoin бизнис, јас се уште може да се потпора на постоење на други бизниси Bitcoin и да им донесе нови клиенти. Јас се платени за овие нови клиенти и тоа е како да заработите пари од индустријата Bitcoin.

Но, сето тоа не би било интересно ако јас не ви покажеме некои Резултати во живо ќе го?

Јас не мислам така.

Па ајде да ги разгледаме во изминатите 12 месеци дека јас сум се занимаваат со тоа. Првиот пример јас ќе одам да ви даде е од TREZOR, која е компанија која што веројатно знаете ако сте биле занимаваат со Bitcoin. TREZOR произведува Bitcoin хардвер паричници.

Тука се моите приходи TREZOR од последните 6 месеци:

Како што можете да видите за последните 6 месеци сум направил речиси 6 Bitcoins во вкупно. Просечната Bitcoin курсот околу оваа временска рамка беше околу $ 300. Ова значи дека јас го направив 300 $ / месец во просек од една маркетинг метод (што јас ќе се изложи наскоро).

$ 300 / month не е нешто за фалење

Навистина, но како за 3000 $ / месец? Ајде да ги разгледаме во различни трговецот сум промоција - Plus500. Plus500 е платформа за тргување на Bitcoin CFD. Едноставно кажано, тоа е место каде што луѓето одат да тргуваат Bitcoins со цел да се направи профит на девизниот курс. Тие не се да се задржи на вистинскиот Bitcoins се (повеќе за тоа овде).

Еве мојата заработка од изминатата година промовирање Plus500:

Вкупниот износ на овие исплати додава до $ 29.036 - околу $ 2419 месечно. Додаваат дека на месец $ 300 / од TREZOR и може да се види мојата поента - има големи пари да се направи во рамките на индустријата Bitcoin. Се разбира дека има многу повеќе компании кои нудат дополнителни извори на приходи.

Еве еден подлец врв во тоа како го правам тоа што го правам

Основната идеја за создавање на бизнис, кој ќе генерира пари од Bitcoin е прилично едноставна:

  1. Најди Bitcoin проблем кој мора да биде решен
  2. Го даде решение
  3. Осребрите од растворот

Како што ветив пред тоа, дозволете ми да ви покаже пример на она што го направив со affiliate програма TREZOR е. TREZOR е одличен производ (јас го користам за мене), но повеќето луѓе пред да го купат нешто на интернет обично се погледне за коментарите на производот.

Значи problemwould биде дека луѓето треба TREZOR коментарите, и mysolutionis да дадам свој осврт на TREZOR што можам да потоа, исто така monetizeinto Филијалата заработка.

Крајниот резултат ќе биде дека овој преглед ќе достигне 1 страница на Google кога некој го бара "преглед TREZOR". На овој начин јас се направи пасивни приходи поток од ваквата програма TREZOR, бидејќи Google ме доведува слободни сообраќај.

Сега не се фалам, но пред да се движи, се чувствуваат слободни да отидете на Google и пребарај за "TREZOR преглед" и кажи ми што гледаш доаѓа во првите 3 резултати.

Како стигнав таму? и тоа е долга приказна, но еден практичен совет можам да ви даде е ова:

Луѓето обично бара за "компанијата Х наспроти компанијата Y" - и ако напишете еден пост кој го опишува таква споредба може да се направи тоа на првата страница на Google прилично брзо.

Се разбира, јас исто така, промовира Леџер (конкурент TREZOR е) на оваа страница преку Филијалата на програмата. На овој начин можам да заработат мојот труд, додека престојуваат цел.

Дали сте ми кажуваше сето ова само за да се фали?

Всушност, јас сум ти го кажувам ова со цел за да знаете дека тоа што го правам не е навистина посебно и тоа може да биде направено од страна на некој со некои здравиот разум и подготвеност да научат. Во последните 2 години дека сум бил работат на 99Bitcoins Успеав да го зголеми на речиси 100% автоматски бизнис кој генерира $ 120k годишно.

Јас немам голема канцеларија, јас не имаат многу работници (всушност немам работници). Јас работам од дома и се занимаваат со нешто што го сакам тоа ме генерира постојан прилив на приходи. Толку многу луѓе се во потрага по начини да се направи брзо префрлуваат со рударство Bitcoin и тргување, дека тие не успеваат да се погледне на очигледно методи кои се околу за години!

Филијалата на маркетинг е околу од 1994 година! Тоа е докажан и проверен модел да се направи пари од секој бизнис.

Уште еден одличен пример за тоа како да се промовира бизнис Bitcoin

Coinbaseoffers $ 1 во Bitcoin, за секое ново плаќање на клиентите ви донесе на одборот. Јас не сум голем фан на нивните affiliate програма како и нивните Комисијата е прилично ниско. Сепак јас никогаш не пропушти неискористени можности :)

За да започнете, отидете на Google и напишете "Coinbase vs и да видиме што autocompletes. Секако првиот предлог ќе биде" Coinbase vs круг ".

Сега се што треба да направите е да напишете еден пост за Coinbase наспроти круг, распореди дополнителни (многу едноставна) тактика и сте на 1 страница на Google. Може да се погоди она што веб-сајтот ви се случува да се најде ако барате за овој термин во Google сега?

На "Враќање во иднината" метод на ранг на Google

Ова е кул пробие да се добие место на Google за исклучително популарни пребарувачки термини пред тие да се преполни со конкуренцијата. На пример, ако би сакале да се рангира за терминот "Bitcoin цена предвидување" тоа ќе биде речиси невозможно, бидејќи сакате да се натпреварува со основани веб-сајтови како Nasdad, Coindesk и Пандо Дејли.

Но, постои уште еден начин да се победи на овие момци:

Што ако сте биле за да се рангира за пребарување мандат кој не постои сеуште? На пример "Bitcoin цена предвидување 2016". Мислам, никој не се пишува за ова сега, бидејќи ние не сме во 2016 година. Но, ако добие раководител на проектот, тогаш кога луѓето ќе почнат да бараат за овој збор за пребарување, погоди што веб-страница ќе излезе?

Јас всушност се користи овој метод во крајот на 2014 година, а го напишал ова articleabout Bitcoin цена предвидувања во 2015 година Ова беше огромен успех и до последно време успеав да се одржи мојот 1 позиција страница за овој термин. Речиси 2.000 луѓе учествуваа во истражувањето, кој беше на оваа страница!

Се разбира, еднаш добив луѓе на мојот вебсајт јас тогаш може да се промовира различни понуди во однос на Bitcoin тргување со нив, мислам јас веќе знам дека се заинтересирани за Bitcoin цена предвидувања.

Така што мислам за тоа за момент, секој пат кога терминот чувствителни пребарување сакате да се рангира за - вие само може да се добие раководител на проектот со пишување за тоа, пред тоа добива барав на Google.

Мојот нов eBook е водич на 278 страница за тоа како да го копирате мојот успех

Да, целиот овој пост е бесрамно приклучок, ќе ме однесе. Но, ако се најде на корисни информации за тоа, можеби ќе сакате да се провери од "Мојата Dirty Little Bitcoin тајни". Тоа е видео разбира дека објаснува примери, како онаа што само читаат и многу повеќе.

Јас нема да одам во врска со тоа, бидејќи сите детали се на страната на производот, но ако сте сериозни за правење пари со Bitcoin ова веројатно ќе биде најдобар начин да се започне.

BTW - Вкупниот износ на пари што ги потроши на создавање 99Bitcoins од мојот џеб беше само $ 80. Тоа е најмногу пари што некогаш сум се потребни за да ризикуваат со цел генерирање на мојот успех во индустријата Bitcoin. Ако имате било какви прашања во врска со книга или она што јас сум само објасни чувствуваат слободни да ги побарате во делот за коментари подолу.

Поврзани вести


Post Altcoin

Социјално емитување на Reddcoin

Post Altcoin

Како да купите Ѕвездената лумени во 3 едноставни чекори: Водич за почетници

Post Altcoin

Камења е доведување Crypto на сите

Post Altcoin

Анализа на Bitcoin против Litecoin и злато против сребро

Post Altcoin

Објаснување на ниската цена на Reddcoin и Повик за транспарентност

Post Altcoin

Генерален директор на GAW Miners на Титан на KNC: Скрипт рударство е мојата куќа

Post Altcoin

Интервју: Брендон Курц од Vertcoin Athlete

Post Altcoin

Како да купите Monero во 3 едноставни чекори: Водич за почетници

Post Altcoin

Како анонимниот DarkSend на Darkcoin му помага на Биткоин

Post Altcoin

Биткоин дневниот извештај: BitFury Capital инвестира во BitGo, KnCMiner го затвора инвестицискиот круг од 14 милиони долари, и многу повеќе

Post Altcoin

Битковински паричници: дали сакате веб-базиран софтвер или сакате да одите на мобилен?

Post Altcoin

Вовед во Биткоин тргување