Како да купите Dogecoin со Paypal или кредитна картичка Веднаш | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

Како да купите Dogecoin со Paypal или кредитна картичка Веднаш

Како да купите Dogecoin со Paypal или кредитна картичка Веднаш


И покрај тоа што беше објавен само во почетокот на декември 2013 година, во првиот месец од 2014 година Dogecoinhas повеќе од три пати тоа е вредност. Очигледно ова создаде силна побарувачката за купување Dogecoin.

Земи паричник Dogecoin

Ќе треба паричник Dogecoin да ги чувате Dogecoins. Одете до официјалната websiteand симнување Dogecoin е соодветна Dogecoin паричник.

Имајте на ум дека не постојат никакви реномирани USD / Дуждовата размена, која е причината зошто јас би ве советуваме против купувањето Dogecoin директно со фиат (долари, евра и др.) Исто така, постојат многу малку реномирани размена кои ќе ви овозможи да се купи Dogeicoin (Дуждовата) со Bitcoins или Litecoins. Ова се разбира, значи дека ќе треба да се добие Bitcoins или Litecoins некако, но не плашете се, вежбите се тука!

Земете некои БТК или LTC

Значи тука е листа на туториал кој ќе ви помогне да купат Bitcons или Litecoins во различни методи. Откако ќе се добие да ги продолжи на чекор 2, кој е наоѓање на вашиот размена Dogecoin и да се купување Dogecoins.

Купи Bitcoin со Paypal- светот, високи провизии (може да достигне до 10%), брза испорака.

Купи Bitcoin со Card- светот кредит, со висок комисии (може да достигне до 10%), брза испорака.

Купи Bitcoin со жица transfer- само за САД, ниски провизии, испорака може да потрае до 4 дена.

Купи Bitcoin со готовински светот, се најде некој физички е сместена во близина на вашата локација и да се воспостави договор за купување на Bitcoins.

Купи Litecoin со PayPal или кредитна картичка - Во светот, високи провизии (може да достигне до 10%), брза испорака.

Купи Dogecoin со вашиот БТК или потполковник на безбедна размена Dogecoin.

Откако ќе се добие Bitcoins и Litecoin Dogecoin може да се купи во која било од следниве размена:

Cryptsy - Веројатно најголемата размена altcoin денес. Има размена на Дуждовата / БТК и размена на Дуждовата / ЗТД.

Bter - Уште една реномирана размена со altcoin ви овозможува да купите Dogecoinwith Bitcoins.

Crptsy туториал за купување Dogecoin

Следниве е краток туториал за тоа како да се купи Dogecoin некогаш сте обезбедени некои Bitcoins.

Чекор 1 - Регистрирај се на Cryptsy

А едноставна процесот на регистрација која вклучува 2 безбедносни прашања и процесот на верификација е-мејл.

Чекор 2 - Депонира вашиот Bitcoins или Litecoins во вашиот профил

Во зависност од валута која сте ја одбрале за купување сега ќе треба да го испратите на вашиот Cryptsy адреса. На врвот на страницата, одете на "рамнотежа". Во "Сметки" страница изглед за ред Bitcoin (или Litecoin ако тоа е вашата валута), кликнете на копчето што вели "БТК акции" и изберете "Депозит / Autosell БТК".

Во pop-up прозорецот што ќе се отвори кликнете на копчето што вели "Креирај нова адреса депозит". Вие сега ќе биде во можност да го положи вашиот Bitcoins на оваа адреса.

Чекор 3 - Најава и да отидете на релевантната размена

Тоа може да потрае некое време за Bitcoins или Litecoins да се појавиш во вашиот профил (обично до 1 час). Во зависност од која валута ќе имаат обезбедено одат на Bitcoin да Dogecoin (Дуждовата / БТК) замена или Litecoin да Dogecoin размена (Дуждовата / ЗТД). Можете да најдете различни размена на средината лево на сајтот.

Чекор 4 - Ставете ја вашата цел за купување Dogecoin

Откако сте го постигнат саканата размена само внесете го износот на Dogecoins би сакале да се купи и да ја заврши трансакцијата со кликнување на "Поднеси Купи Орден".

Чекор 5 - Извлечете ново купени Dogecoins за вашиот паричник

Сега е време да се движи вашиот Dogecoins на вашиот паричник Dogecoin. Не направи грешка и да ги оставаат на Cryptsy, тоа не е препорачливо. Врати се на "рамнотежа", се најде на ред која се вели "Дуждовата" и кликнете на копчето што вели "Дуждовата акции" (ме тера да се смееш во секое време). Изберете "Извлечете Дуждовата".

Во pop-up прозорец кој се отвора само изберете на износот на пари сакате да се повлече, внесете ја адресата можете паричник, вашиот Cryptsy лозинка и вие ќе бидете добро да се оди!

Поврзани вести


Post Altcoin

Segwit2x, UASF и можно вилушка - Еве што треба да знаете

Post Altcoin

Што е Литекоин?

Post Altcoin

Запознавање со официјалната владина санкционирана криптовалентност на Еквадор

Post Altcoin

4 причини зошто кошница е револуционерен биткоин паричник

Post Altcoin

Ново за Биткоин? 5 грешки што треба да ги избегнувате

Post Altcoin

Како да добиете битцоини, без да морате да ги купите: продавајте ги работите онлајн за криптовалентност

Post Altcoin

Mastercoin и Omniwallet Бета

Post Altcoin

Бит-таму - Потенцијалот на Биткоин, Етерум и Ориси, втор дел

Post Altcoin

Биткоин волумен

Post Altcoin

Анонимни криптовекови: нивната кратка историја

Post Altcoin

Водич: 4 Гадни програми кои ќе ги киднапираат вашите датотеки за Bitcoins

Post Altcoin

Поткоин е таму каде е! Вовед во Potcoin