Како да купите NEO во 3 едноставни чекори: Водич за почетници | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

Како да купите NEO во 3 едноставни чекори: Водич за почетници

Како да купите NEO во 3 едноставни чекори: Водич за почетници

Забелешка: Ако сте во потрага да се купи Ethereum за трговски цели само можеби ќе сакате да се провери од Plus500 Ethereum CFD тргување. Имајте на ум дека кога тргување CFDs вашиот капитал е во опасност.

Што е NEO?

NEO, формално познат како Antshares, е основана во 2014 година, како начин да се донесе заедно паметни договори-дигитален идентитет систем и размена на дигитални средства. Со овој роман визија, Antshares стана првиот blockchain технологија со отворен код во Кина. Во текот на својата експоненцијална искачување во вредност во 2017 година, NEO нудат на инвеститорите рентабилност на повеќе од 21.000%, и во него има пазарна вредност од повеќе од $ 1.45 милијарди долари.

Долгорочната визија на NEO е фокусирана на целосно reinventing трговија со спојување на традиционалната економија со дигиталната економија во нешто измисли "Smart економија." NEO има за цел да ги користат blockchain за управување со паметни средства на законски, безбеден и ефикасен начин дека нема друга компанија има можност да се направи досега.

Главните причини за NEO влегувањето на престижната топ 10 cryptocurrencies врз основа на пазарот capwere својата активна заедница и нејзините големи, софистициран развој тим.

Нео Паметна Економија

Целта зад новиот Smart економија е да се спојат дигитални средства, дигитален идентитет и паметни договори во една. Преку Smart економија, NEO е фокусирана на интернет на вредност, односно, дозволувајќи им на протокот на средства со ограничен триење. Оваа економска граница е trustless и отворен за сите, што значи дека не е регулирано од страна на централната власт. Како таква, правила, политики и организацијата на општеството ќе биде транспарентен и фер за сите.

NEO може да го олесни милиони трансакции секој ден преку своите децентрализирано дистрибуирани Леџер, принудувајќи банките и компаниите да се преиспита начинот на кој тие прават бизнис.

NEO Жетони

Платформа NEO има две различни белези: NEO и NeoGas (гас). Мрежа NEO обвиненија гас како надомест на услуги за користење на blockchain (многу сличен на Ethereum). ГАС средства операции на blockchain, како што се промена средства и регистрирање на паметни договори, со што се создава економски поттик за сметководители. Иако ова може да изгледа збунувачки на прв, тоа сите работи заедно во еден софистициран начин кој е од корист за сите кои се вклучени во проектот. За повеќе информации за тоа како сето ова функционира, да се прочита во текот на нео бела хартија.

Купување NEO, Чекор 1: Земете нео Паричник

Повеќето логично место да се добие NEO паричник е директно од веб страната, како што има десктоп, веб и мобилни верзии. Но, ајде да разговараат за некои други опции, како и. Имајте на ум дека постојат неколку измама NEO паричници сте апсолутно треба да се избегне.

Службен NEO паричник (десктоп)

Проектот за NEO нуди GUI десктоп walletthat е достапен само за Windows. Ова значи дека секој со користење на Mac или Linux ќе треба да погледне на друго место.

NEON Wallet (десктоп)

Една популарна опција е паричникот на NEON, паричник десктоп достапен за Windows, Mac, и Linux. Овој паричник ги има сите потребни карактеристики, како што може да се одржи NEO средства конкретно NEO и гас, додека овозможувајќи им на корисниците да праќаат и ги добиете. Овој паричник, исто така, им овозможува на корисниците да се тврди гас, доколку тие се држи NEO.

NEON е развиен од страна на градот Сион, а не директно од страна на Нео програмери. Сепак, многу луѓе претпочитаат овој паричник за својата леснотија на користење, функционалност и флексибилност во сите десктоп оперативни системи. Покрај тоа, приватните клучеви на корисникот никогаш не се складираат на серверите на NEON, нудејќи им на највисоко ниво на безбедност.

За најголем дел, паричник неонски се смета за најдобра опција од многу кои поседуваат и користат NEO. Сепак, градот Сион се занимава со тврдења во врска со грешки во своите паричници. Еден корисник тврди дека неговата NEO беа пренасочени на некоја непозната адреса за време на пренос од Bittrex. Во овој момент, тоа е тешко да се стави на вината на NEON, како што не се појави да биде цврст доказ.

NEO Тракер Wallet (веб)

Корисниците барате веб-паричник одбираат паричник нео Tracker, кој е развиен од страна на Нео Tracker. Овој веб паричник е со отворен код, и двете нудат леснотија и функционалност. Со овој веб-паричник на трети лица, корисниците можат да испраќате, примате и чување NEO и гас без чување на сите податоци на серверите на нео Тракер (сличен на Blockchain.info). Таа, исто така им овозможува на корисниците да се тврди гас, доколку тие се држи NEO.

NEO Wallet (веб)

Заедница NEO разви лесни веб паричник, едноставно наречен NEO паричник, што го прави лесен за корисниците кои се држи нео за чување, праќате и примате NEO средства, додека тврдејќи ГАС.

NEOWallet (веб)

На NEOWalletis уште една опција создадена од страна Onchain програмери за секој кој е во потрага по веб-паричник со отворен код, кои не ги зачувува приватни клучеви. Како и другите паричници, NEOWallet им овозможува на корисниците да се заработи ГАС при држење NEO.

Службен NEO паричник (мобилни)

Нео мобилни walletis единствениот мобилен паричник наведени на веб-страницата на компанијата, но тоа е развиена од страна на трети лица, PeterLinX. Овој мобилен паричник е достапна само за Android.

NEO хартија Паричник

Ansyoffers паричник документ кој може да се користи за чување или пратете NEO и гас. Користење на хартија walletis добра опција за секој кој сака да ја запази својата вредност присутен и висат врз него за еден подолг временски период. Сепак, корисниците нема да можат да тврдат ГАС Жетони кога тие се држи NEO во овој паричник хартија.

ПРЕДУПРЕДУВАЊЕ: Измама NEO Паричници

Според Градот Сион, инвеститорот, кој нуди голем број на NEO паричници, myneowallet (.io) е измама, како што се заштедува приватни клучеви во право во својата база на податоци.

Друга паричник кои многумина веруваат дека е измама е neopaperwallet (.org). Обвинението беше во септември, по многу кои се користат наводно ги загубија своите NEO. Иако во овој момент тоа е невозможно да се каже дали или не ова е дефинитивно една измама, корисниците треба да се избегне тоа само за да бидат безбедни.

Во идеален случај, користете го само NEO паричници кои се создадени од страна на Нео програмери или се поврзани со NEO.orgwebsite. Употреба на други паричник едноставно не е вредно за ризик.

Купување NEO, Чекор 2: Најди на Exchange

Како и секогаш, ние препорачуваме да се повлече средствата од размена еднаш сте го купиле вашиот парички. Тоа е секогаш се смета најдобра практика да имаат целосна сопственост на вашите пари во паричникот кој ви дава контрола над вашиот приватни клучеви. Откако се монетите безбедно во вашиот паричник, ќе имаат успешно го заврши процесот на купување NEO.

NEO беше една од најдобрите инвестиции во 2017 година, како што отиде од $ 0,14 до $ 22 парче во тоа време. За повеќето луѓе, купување NEO на реномирани размена и држејќи го во еден од безбедна паричници што им овозможува да се тврди гас е одличен начин да ги искористат предностите на долгорочна цена благодарност. Од NEO има потенцијал да го револуционизира економски трансакции преку концептот на паметни економија, тоа навистина може да се обликуваат иднината и редефинирање на начинот на кој светот комуницира на финансиско ниво.

Поврзани вести


Post Altcoin

Што е Feathercoin

Post Altcoin

ГАВ рударската шема е конечно откриена

Post Altcoin

Гевин Андресен ви покажува како да ја спроведете двофакторната заштита на датотеките со паричникот

Post Altcoin

Битката за криптоцентност на Зелените

Post Altcoin

БТК.com Продаден на Џош Гарза од ГАБ рудари

Post Altcoin

Почетен курс: Reddcoin POSV Upgrade на Mac

Post Altcoin

Среќен четврти! Нови битковин и Altcoin алатки по одмор

Post Altcoin

Како да купите Zcash во 3 едноставни чекори - водич за почетници

Post Altcoin

Анализа: Бил Гејтс вели дека Биткоин е подобар од валутата

Post Altcoin

Имплезијата на Ripple

Post Altcoin

Dogcoins # 98 NASCAR Dogecar е подготвен да си замине

Post Altcoin

Битковински цени