Бета преглед - Reddcoin социјален паричник со социјална мрежа интеграција | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

Бета преглед - Reddcoin социјален паричник со социјална мрежа интеграција

Бета преглед - Reddcoin социјален паричник со социјална мрежа интеграција

Како активен член на заедницата Reddcoin, како и некој кој често се напишани статии за Reddcoin и тоа е програмер, јас му беше овозможен пристап на бета верзијата на овој нов паричник. Јас сум сега имаа можност да ја користите за подолго време, и би сакал да го споделам моето мислење за она што го прави добро, а што тоа е недостаток.

Преглед на Reddcoin социјална Паричник карактеристики

Твитер во Reddcoin социјална Паричник

Како Reddcoin е доста активна на Твитер, ова е одличен потег. Во моментов има две јазичиња во врска со Твитер, и секој има единствена цел:

1. "Најава" јазичето за службени известувања Reddcoin

Ова ливче покажува најновите tweets од @Reddcoin, а со тоа им овозможува на корисниците лесен начин да се види она што е кажано од страна на официјален тим Reddcoin. Со кликнување на чуруликам ќе се отвори веб прелистувачот на корисникот директно на овој твит, давајќи им на способноста за читање одговори, retweet, или да се одговори. Сум фатени себеси кликнување на ова доста често, и тоа сигурно не е зголемен износот на @ твитови Reddcoin дека го читав.

2. "Вести" јазичето, за општа твитови #Reddcoin

Табот Вести има две опции, еден за Reddit, и една за Твитер. Кога е избрана Твитер, на најновите твитови кои вклучуваат #Reddcoin се прикажани. За социјална валута, тоа помага да се обезбеди увид во она што заедницата се зборува, и уште еднаш јас го поздравувам.

Генерално, на Твитер интеграција е прилично лесна, и постигнува токму она што ми се чини дека тоа би. Производот е во бета верзија, па јас сум сигурен дека овие функции ќе биде повеќе fleshed надвор како што поминува времето на, но јас сум импресиониран од развојот досега.

Reddit во Reddcoin социјална Паричник

Слично како и со Твитер, интеграцијата Reddit дава на корисникот директен пристап до subreddit Reddcoin. Овој пристап се наоѓа во рамките на "Вести" табот, заедно со вести на Твитер #Reddcoin. Ова обезбедува пристап до најновите постови во subreddit, и ги следи заедно со темата на "Вести" табот Твитер, како Reddcoin заедница се главно концентрирани на Reddit и Твитер. Таму не е многу повеќе што да каже на оваа тема, како што верувам екранот подолу зборува за себе.

IRC разговор во Reddcoin социјална Паричник

Од далеку, најголема атракција, и најимпресивните функција во овој паричник е тоа е интеграција со Freenode #Reddcoin IRC разговор канал. Кога табот Chat е кликнато, на екранот се појавува барање на корисникот за да го внесете прекар разговор. Меѓутоа, ако на корисникот избира да го прескокнете тој, тоа се поклопува со случајно нумерирани име на "Reddlet".

Откако ќе се поврзете кликнеме на корисникот е падна во канал Reddcoin ИВЗ, и да разговарате слободно. Каналот Reddcoin е секогаш полн со луѓе, но понекогаш може да биде малку бавен. Сепак, јас очекувам дека ќе се промени многу малку еднаш овој паричник остава бета и станува стандард паричникот за Reddcoin. Со толку многу корисници се претстави со IRC разговор, без да има потреба да се направи нешто надвор кликнување две копчиња во внатрешноста на нивниот паричник, IRC за Reddcoin е веројатно да биде доста жив.

Надвор од различни карактеристики кои овој паричник носи, ова се чувствува најкомплетниот. Тоа навистина дава Reddcoin чувството да се биде "Социјалдемократскиот валута."

Ажурирано интерфејс во Reddcoin социјална Паричник

Стариот паричник функции Reddcoin совршено во ред, но изгледа речиси иста како генерички паричникот за стотици други парички. Новиот дизајн во Reddcoin социјална Паричник е елегантен, и носи некои личност на Reddcoin Бренд. Да илустрација, тука се и некои од обновено екраните во споредба со класичен паричник екрани.

Reddcoin семафорот

 

Reddcoin "Испрати" екран

Reddcoin "Прими" Screen

0

1

Функционално, овие промени се многу малку. Сепак, тие се многу естетски префинета, и може да се развива за да обезбеди дополнителна функционалност која не е присутна во стандардниот модел паричници.

Мојата Барања за Паричник Карактеристики Reddcoin социјална

Сите дополнувања на Reddcoin социјална Паричник се одлични во моето мислење, но некои може да се подобри по доста. Се разбира, овој паричник е во бета верзија, и знам дека неколку функции се додадени во иднина, но тука се и промени кои што би сакал да го види:

  • Наместо да бара интернет пребарувач да се отвори или Reddit Твитер мислења, тоа треба да имаат способност да се отвори страници внатрешноста на паричникот.
  • Корисниците исто така треба да биде во можност да се најавите на нивните Твитер сметки или Reddit преку паричникот.
  • Фејсбук треба да се интегрира.
  • Наместо да бидат ограничени на Reddcoin страници, им даде на корисниците можност да ги видите другите профили, hashtags, subreddits, итн Знам дека звучи контра интуитивно да се тим кој се обидува да се изгради бренд, но еднаш на корисникот е користење на паричникот, тие веќе се заинтересирани во Reddcoin. Повеќе слобода на овој начин ќе им даде на корисниците вистинска причина да го користи како свој центар за социјална мрежа, а не само за Reddcoin.
  • Ѓубрето треба да се спроведува за сите овие социјални мрежи, и на каналот IRC. На IRC разговор канал, тоа ќе биде разбирливо ако ѓубрето е ограничена само на корисници со користење на социјалните паричник, како што ќе им даде на начин да се врзуваат на корисникот да паричник, без потреба за посредник tipbot.

Се разбира, дури и без овие дополнувања, новиот Reddcoin социјална Паричник е лиги понапред од конкуренцијата. Јас сум многу импресиониран со неа, и таа ќе работи брилијантно со префрлување на POSV. Додека јас може да има карактеристики кои би сакале да видите, тие само ќе биде шлаг на тортата.

Уште еднаш, да Laudney, Hoppipoppipolla (креаторот на паричник), како и остатокот од тимот Reddcoin, јас ве поздравувам. Голема работа. Да се ​​движат напред, и да останат неколку чекори понапред од конкуренцијата. Ако можете да управувате со тоа, тогаш очекувате да видите Redd околу за сосема извесно време.

Поврзани вести


Post Altcoin

Што е DarkCoin. Како да се купи DarkCoin

Post Altcoin

Како да купите NEM (XEM) - Водич за почетници

Post Altcoin

Интервју: Брендон Курц од Vertcoin Athlete

Post Altcoin

Како да трговија битцоини и не се уапсени

Post Altcoin

Биткоин како долгорочна инвестиција

Post Altcoin

Како да ја добиете вашата прва битковина денес

Post Altcoin

Калифорнија Еден чекор поблизу до легализирање на битката

Post Altcoin

Darkcoin додадени на Darknet пазари на дрога

Post Altcoin

Анонимност на криптовекциите Дел I - Постоечки протоколи и Зерокоин

Post Altcoin

Зошто Reddcoin е социјална валута

Post Altcoin

Купи Peercoin со Paypal или кредитна картичка

Post Altcoin

Како да ги добиете биткитените - Водич за добивање на битконите брзо и бесплатно во 2018 година