Reddcoin официјално изданија POSV - ќе започне на 2 август (сега во живо) | Macedonian.globalsciencecollaboration.org

Reddcoin официјално изданија POSV - ќе започне на 2 август (сега во живо)

Reddcoin официјално изданија POSV - ќе започне на 2 август (сега во живо)

Денес, главен развивач на Reddcoin, Laudney, announcedthe официјалното пуштање на паричникот POSV 1.3.0.0. Reddcoin е POSVis предмет ние сме опфатени пред, и е сосема нов доказ систем кој треба да се подигнат на безбедноста на ПОС, додека обесхрабрување лепене на плакати. Оваа најава доаѓа кратко време по огромниот пораст на вредноста на Reddcoin, кој беше лебди во Сатоши опсег за 3-6 месеци, пред да експлодира во висина од 29 Сатоши, а сега е стабилен на околу 20.

Очекувам дека оваа објава ќе биде почеток на уште една притисни нагоре, забрана на какви било обиди да се задржи цената надолу, како потврда дека POSV функционираше доволно добро за да биде однесен во живо мрежа чуваат неколку инвеститори на оградата. Во соопштението, исто така, откри дека од вкупниот број на RDD што ќе постојат во моментот на прекинувачот ќе биде малку помалку од 27 милијарди долари, што е речиси половина милијарда помалку отколку што првично се очекуваше.

Рударство базени и размена ќе треба да се трка за да го поставите нова своите паричници, како оваа промена е толку голем што може да предизвика трансакции треба да се игнорира еднаш се префрлат на POSV е завршена. Сепак, бидејќи екипата Reddcoin остана во близок контакт со сопствениците на големите размена, како и големите рударски базени, ова треба да биде не-прашање.

Наместо да оди на за оваа себе, се чини дека повеќе ефикасно да се обезбеди порака Laudney директно.

Почитувани колеги Reddheads:

Конечно, голем ви се заблагодарам на сите кои ни помогнаа тестираат PoSV. Тоа е вашата напори и придонес што го овозможија ова издание.

Со почит

Laudney

Јас ќе се ажурира мојот паричник миг, и ќе подготви чекор-по-чекор инструкции за корисниците кои се двоумат дали да се фрламе во овој веднаш. Тоа треба да бидат достапни подоцна денес.

Update: транзицијата кон POSV отиде многу глатко, а монетата Краток издаде упатства за правење Префрлување. На Демонстрации се достапни тука: Windows Reddcoin POSV Паричник Надградба Почетен курс andMAC Reddcoin POSV Паричник Надградба Почетен курс. Исто така, Reddcoin социјална walletthat ние разгледа пред сега е достапен за јавноста.

Поврзани вести


Post Altcoin

7 Биткоин песни што треба да ги слушаат пред 2013 година е завршена

Post Altcoin

7 Лесни начини да се дознае тешкотијата на Bitcoin

Post Altcoin

Неколку последни зборови

Post Altcoin

Како да купите NEM (XEM) - Водич за почетници

Post Altcoin

Bytecoin (BCN) Вистински анонимна криптовалута

Post Altcoin

Неделен преглед на дигитални валути - прво издание

Post Altcoin

Dogcoins # 98 NASCAR Dogecar е подготвен да си замине

Post Altcoin

Како да купите Dogecoin со Paypal или кредитна картичка Веднаш

Post Altcoin

Како да купите EOS во 3 едноставни чекори - Водич за почетници

Post Altcoin

Како да купите NEO во 3 едноставни чекори: Водич за почетници

Post Altcoin

Анализа: Бил Гејтс вели дека Биткоин е подобар од валутата

Post Altcoin

Бета преглед - Reddcoin социјален паричник со социјална мрежа интеграција